VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN NUC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zápis do prvních tříd v Hranicích se blíží, připravte své ratolesti

Rodiče a jejich dítka se mohou těšit na zápis do prvních tříd. Ratolesti však z návštěvy školy nemusí mít strach, protože jsou pro ně připravené i dárky.

Hranice opět uvažují o výstavbě zimního stadionu. Jste pro?

Hranice uvažují o postavení zimního stadionu. Projekt už je dlouhá léta diskutovaný, ale zatím se žádné zastupitelstvo nerozhodlo dát stadionu zelenou, neboť náklady na údržbu by byly vysoké.

V Hustopečích staví novou sportovní halu. Takto teď vypadá

Žáci základní školy v Hustopečích nad Bečvou budou mít možnost sportovat naplno i v zimních měsících, protože hned vedle budovy, ve které se učí, vznikne sportovní hala.

Separ, Pil C a další interpreti rozpálili Hranice

Rapový nářez zažila v pátek 17. března sportovní hala Naparia v Hranicích, do které zavítaly nejen hvězdy československého rapu, ale i skvělí Djs. Konal se zde totiž první ročník akce Legendary Rap Show.

VIDEO: Improvizační show v Hranicích. Partička je jen slabý odvar

Olomoucký improvizační soubor O.LI.V.Y poctil svou návštěvou Zámecký klub v Hranicích a předvedl neskutečnou show, při které rozesmál celé obecenstvo.

Hřbitov v Hranicích opraví a vylepší za několik milionů

Město má v letošním roce v plánu uskutečnit celou plejádu projektů a právě jedním z nich je i první etapa revitalizace místního hřbitova. Ta má vyjít prozatím na několik milionů s tím, že v dalších letech budou probíhat další práce.

Impro Show v Hranicích! Byli jsme dřív než Partička, říká členka O.LI.V.Y.

/ROZHOVOR/ O.LI.V.Y. jsou divadelním souborem, který se zabývá improvizací, ale také improvizačními souboji s jinými týmy z celé republiky. Iva Najďonovová je s olomouckou skupinou už od prvopočátku a vymýšlení příběhů za chodu ji baví. Své umění vytvářet nečekané příběhy předvede soubor 16. března od 19 hodin v Zámeckém klubu.

Letošní investice v Hranicích: proměna sídliště i nové automaty

Městští zastupitelé schválili na únorovém jednání rozpočet a plán investic na rok 2017. Některé neprovedené projekty z minulého roku se přesunuly na letošní a chystají se i nové akce zaměřené na opravy objektů, kanalizace nebo výkup pozemků.

Výstavba kanalizace a retenčních nádrží se posune

Hranice – Plánovaná výstavba kanalizace v Kropáčově a Tesaříkově ulici a také části ulice Pod Křivým se oproti plánům z minulého roku posune. Důvodem je prodloužení veřejné soutěže na zhotovitele stavby.

Město zakáže parkovat u školy Šromotovo, kvůli nehodě

Již v půlce února srazilo jedenáctiletou dívku u školy Šromotovo couvající auto a způsobilo jí zranění. Aby se podobná situace neopakovala a vyvarovalo se dalším podobným nehodám, zakáže město vjezd automobilů přímo před školu.

Zloděj si z domu odnesl věci za desítky tisíc

Hranice – V úterý v dopoledních hodinách vnikl neznámý zloděj do jednoho z rodinných domů na Hranicku. Do domu se dostal po vypáčení plastového okna v kotelně a potom už nic nebránilo tomu, aby šel prohledat všechny místnosti.

U hranického nádraží přibudou parkovací místa

Situace s parkováním je v každém větším městě problémová. V Hranicích se prozatím plánuje přidat nová parkovací stání na nádraží. Po konečné úpravě by mohly vzniknout přes dvě desítky míst.

Hranice vzdaly hold T. G. Masarykovi k výročí jeho narození

Veřejnost, hraničtí vojáci a také starosta města uctili v úterý památku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, který právě 7. března slaví výročí svého narození.

Řidič kamionu usnul a vrazil do stromů, spolujezdkyni vezli do nemocnice

Mikrospánek v pondělí po třetí hodině ranní přepadl řidiče nákladního auta s návěsem.

Hranická MHD upravila jízdní řády

Hranická radnice od 5. března lehce upravilo časy spojů městské hromadné dopravy.

Hranice opět vyrazí Do práce na kole

Již potřetí se Hranice zúčastní projektu Do práce na kole, který je šetrný nejen k peněženkám dojíždějících, ale hlavně k životnímu prostředí a fyzickému zdraví.

Hranické základky jsou podle průzkumu kvality nad průměrem

Dle průzkumu probíhajícího ve všech čtyřech hranických základních školách od října do prosince minulého roku je jejich kvalita srovnatelná s celorepublikovým průměrem a často jsou i v mnoha ohledech výrazně lepší.

Mladí herci z Domečku předvedou Hranicím Malého prince

Jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury od spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho, představí 15. března děti z hranického Domečku v Divadle Stará střelnice.

Zdravotnická škola v Hranicích bude od září v nové budově

Kolem Střední zdravotnické školy v Hranicích je v poslední době rušno kvůli plánovanému přesunu školy do jiné budovy. Ta má přesídlit do místa současné mateřské a základní školy na ulici Nová, která nabízí větší prostor a kapacitu pro studenty.

Posprejoval odstavený vlak

Hranice – Neznámý pachatel v noci na sobotu 25. února posprejoval odstavenou vlakovou soupravu na nádraží v Hranicích a způsobil společnosti škodu, kterou předběžně vyčíslili na 10 tisíc korun.

REPORTÁŽ: Potmě kávu pít

Černý závěs a potom už jen tma. Ruka nevidomého průvodce mě vede do ještě větší temnoty, než čekám, a v nitru se mi bijí protichůdné pocity strachu ze tmy a neznáma, ale také vzrušení ze všeho, co se bude dít dál. Postupuji pomalými krůčky následujíc svého průvodce a říkám si, jestli bych já, od narození zvyklý vidět svět okolo, dokázal žít bez jakéhokoliv vjemu barev. Oprava – vjemu pouze té černočerné nicoty.

Unikátní Hranické propasti chybí infocentrum i lepší přístup

Speleologové v minulém roce prokázali, že je Hranická propast s hloubkou vody 404 metrů nejhlubší zatopenou propastí na světě a tedy naprostým unikátem.

Frontman kapely Traktor Martin Kapek: Hudba nás neživí, hrajeme ji srdcem

ROZHOVOR/ Nadšenci do rockové hudby, ale i posluchači lehčích žánrů už určitě slyšeli o hranické kapele Traktor, která vznikla už více než před patnácti lety.

Na Jizerskou padesátku jel už podesáté

Hranice – Jizerská padesátka vznikla už v roce 1968 a od té doby na ni jezdí čím dál více nadšených sportovců. Již podesáté se letos také zúčastnil Zdeněk Hoffmann, pro kterého se stal závod srdeční záležitostí.

AKTUALIZOVÁNO

Sídliště Hromůvka má problém s parkováním

Hranice – Parkovací místa jsou problémem ve všech městech po celé České republice a ani Hranice nejsou výjimkou. Na sídlišti Hromůvka jsou toho jasným důkazem a občané si na chybějící místa i značení stěžují.

Hranice chystají stavbu nového rondelu

Hranice – Ulevit dopravě na ulicích plánuje město vybudováním kruhové křižovatky v střetu ulic Tovární, Nová a Nádražní a zrychlit tak průjezd touto křižovatkou.

V Paršovicích se dočkají nové kanalizace

Paršovice - Dlouhá léta očekávaná výstavba kanalizace v obci Paršovice už probíhá a skončit by měla na konci října letošního roku. Je překvapivé, že výstavba začala až nyní, když se o projektu mluví už od poloviny osmdesátých let.

Studenti architektury představí návrhy na proměnu Hranic

Hranice – Studenti z brněnské fakulty architektury vystaví své představy o budoucí podobě hradebního okruhu města. Na vernisáž se mohou zájemci těšit v pondělí 20. února od 17 hodin ve dvoraně zámku.

Hranická radnice chce zakázat stavět ve třech lokalitách

Hranice – Městské zastupitelstvo předložilo návrh na stavební uzávěru ve třech lokalitách na Hranicku kvůli změně v regulačních plánech města. Její schválení by se mělo projednávat ke konci února.

Hranicko zažilo den plný krádeží

Hranice – S krádežemi se roztrhl pytel a policisté z obvodního oddělení včera vyjížděli k mnoha případům, povětšinou k vykradeným automobilům.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies