VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN NUC

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kmenové buňky jsou téma, které stojí za to šířit, říká David Szotkowski

Kamarádi David Szotkowski (24) a Miroslav Večeřa (25) se před třemi lety rozhodli, že budou šířit informace o kmenových buňkách mezi obyvatelstvo. Proto se vydali na pochod napříč Moravou dlouhý na 270 kilometrů. Nyní, v sobotu 22. července, se opět vydali na cestu z Olomouce do Ostravy, aby pokračovali ve svém poslání. Zastávku měli i v Hranicích.

Anenská hodová pouť v Drahotuších nabídne bohatý program

Tradiční Anenská pouť na drahotušském náměstí se uskuteční v sobotu 22. července a neděli 23. července. Oba dva dny nabídnou bohatý program a osloví mnoho návštěvníků.

Cyklista naboural do auta, skončil v nemocnici

Mladý třiadvacetiletý cyklista se vydal ve středu 19. července krátce před polednem na vyjížďku z Újezdce směrem na Přerov, ale nejspíš se plně nesoustředil na jízdu.

V Hranicích pokračuje výstavba retenčních nádrží

Ve městě probíhá dostavba kanalizace a výstavba retenčních nádrží. Také by se měla v nejbližší době dokončit propojka ulice Pod Křivým a Havlíčkova.

Opilý důchodce naboural do auta

Jednasedmdesátiletý řidič nevládl v pondělí 17. července jízdu po náměstí v obci Hustopeče nad Bečvou a narazil do zaparkovaného vozidla.

Příměstské tábory jsou v plném proudu. Kdo zaspal, už se nepřihlásí

Prázdniny jsou již v plném proudu a rodiče každý rok hledají hlídání nebo tábory, na které své ratolesti poslat. V Hranicích v Domu dětí a mládeže podobné tábory fungují. Jsou příměstské, takže ráno děti do Domečku dojdou, odpoledne je mají rodiče opět doma.

V Arše zahrají nevidomí a nabídnou burger. Přijďte na dobročinné grilování

Po úspěšném projektu Kavárna ve tmě, který lidem přiblížil prostředí nevidomých, přicházím nezisková organizace TOM – HELP s další projektem. Je jím dobročinné grilování na terase restaurace Archa. V sobotu 22. července od 15 hodin se přitom uskuteční grilování již druhé a naváže na úspěch akce předchozí.

Kasárna Jaslo? Město zde chce ubytovnu pro sociálně slabé

Město má v plánu vybudovat z bývalých prostor kasáren Jaslo, které odkoupilo, ubytovnu pro sociálně slabší skupiny. Prozatím se budova připravuje k rekonstrukci a projekt by měl být dokončený v příštím roce.

Festival Letiště nabídne tuzemské i zahraniční kapely

Čtvrtý ročník festivalu Letiště, který se odehrává v areálu aerodromu v Drahotuších, se poprvé ponese v klidnějším duchu. Dvoudenní program ve dnech 18. a 19. srpna se letos zaměří na Art # Party a nabídne tuzemská i zahraniční jména.

Skalička láká na gulášovou soutěž O zlatou vařečku

Kuchaři a kuchařky, kteří milují vůni a chuť dobře uvařeného guláše se sejdou v sobotu 15. července na výletišti za skaličskou sokolovnou, aby porovnali své dovednosti při přípravě toho nejlepšího pokrmu v soutěži O zlatou vařečku.

Vylovit robota z Hranické propasti dá opravdu zabrat

/REPORTÁŽ/ Výstup do kopce k Hranické propasti se zdál ještě den před pokusem potápěčů o vylovení uvízlého robota jako skvělá procházka k nejhlubší zatopené propasti světa. V úterý 11. července se ale počasí rozhodlo, že cestu znepříjemní šíleným lijákem. Nicméně jsem i tak oblékl pláštěnku a vydal se za speleology zjistit, jak jejich ponor probíhá.

VIDEO: Po osmi měsících vydala Hranická propast uvízlého robota

Robot polské výroby Granmarine, který před osmi měsíci uvízl v Hranické propasti při dosažení rekordní hloubky, je úspěšně vytažen. V úterý před polednem ho vyprostili z téměř dvou set metrové hloubky speleologové ze skupiny 7-02 Hranický kras. Při pondělním nácviku ponoru se jej potápěčům podařilo vytáhnout už do šedesáti metrů a jejich úterní operace tak byla o něco lehčí.

Grilfest nabídne kapelu Backlight, Turbo nebo Zdeňka Izera

Po úspěchu v minulých letech se mohou lidé opět těšit na open air festival s názvem Grilfest. Areál Letního kina se v neděli 16. července zaplní kvalitní hudbou, dobrým, grilovaným jídlem a také zábavou, kterou s sebou přiveze známý komik Zdeněk Izer.

Vladimír Juračka: Přišla hrůza, na kterou nebyl nikdo připravený

ROZHOVOR / Bývalý starosta Hranic Vladimír Juračka musel v době nečekaných povodní v roce 1997 zasednout do čela krizového štábu, který koordinoval pomoc pro postižené občany. Podle něj nebyl na takovou hrůzu nikdo připravený.

Rybářské závody v Malhoticích přilákaly přes dvě desítky rybářů

Jsou závody, ve kterých je potřeba rychlost nebo třeba síla. A pak jsou zde závody, ve kterých je potřeba štěstí, zkušenosti a hlavně velká dávka trpělivosti.

Hranické školy projdou o prázdninách opravami. Některé změní i působiště

Brány škol se sice pro žáky zavřely, shon v nich ale bude stále. Chystají se totiž prázdninové opravy, které přes školní rok nejsou možné.

Z Hranické propasti zkusí znovu vytáhnout uvízlého robota

Speleologové se opět pokusí vytáhnout uvízlého robota z Hranické propasti.

Manželku ohrožoval kladivem. Policisté ho vykázali z domu

Čtyřiačtyřicetiletý muž z Hranicka je podezřelý z nebezpečného vyhrožování své manželce a hostu, který byl u nich na návštěvě ve čtvrtek 6. července.

Připravenost na povodně byla mizerná, říká hranický hasič

Při povodních před dvaceti lety, kdy voda na Moravě ukázala svou ńičivou sílu, byli v terénu se svými kolegy také hraničtí hasiči René Ryška a Jaroslav Ludka,

Velký požár: v Jezernici hořely domy, škoda přes milion

Sedm jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů vyjíždělo v úterý 4. července po devatenácté hodině k rozsáhlému požáru střech několika objektů v Jezernici, místní části Přední Familie.

Příprava obchvatu Hranic pokračuje. Kdy bude?

Hranice pokračují v přípravě severovýchodního obchvatu města, který má v budoucnu ulevit dopravní situaci. Jedná se s dotčenými orgány i vlastníky pozemků potřebných ke stavbě.

Mladík prodal v Hranicích notebook, dostal za něj falešných 22 tisíc

Hraničtí kriminalisté šetří od soboty případ mladého muže, který prodal notebook kupujícímu. Ten mu však zaplatil falešnými penězi.

Bloudění v kukuřici je v kurzu. Zahrát si lze i v Hranicích

Dospělí se vrátí do dětských let a děti si vyzkouší, jaké je to pobíhat v kukuřici se svými kamarády. Mistrovství v bloudění v kukuřici, které mají v oblivě v USA nebo Velké Británii, totiž přišlo i na Přerovsko a Hranicko.

Deváťáci ze Struhlovska se loučili vystoupením. Základka jim bude chybět

Žáci prvních tříd zakončili svůj první školní rok a naopak deváťáci svůj poslední na základní škole. Pro rodiče si proto žáci devátých tříd ze ZŠ Struhlovsko připravili taneční vystoupení i scénku v Jugo klubu.

OBRAZEM: Vysvědčení rozdáno, prázdniny začaly!

Trošku nervozity, ale i těšení. Tak to vypadalo v pátek 30. června i na chodbách Základní školy 1. máje v Hranicích.

V Hranicích bude tabule ukazující znečištění vzduchu. Pošle i data do mobilů

Město bude mít nové měřící zařízení, které bude monitorovat čistotu ovzduší v Hranicích. Nahradit má dvě stará zařízení a zlepšit porovnávání s výsledky z jiných organizací.

Hranická ZUŠ projde o prázdninách rekonstrukcí, dostane nový kabát

Základní umělecká škola dostane nový kabát. V rámci rekonstrukce se vylepší vzhled budovy novou fasádou i výměnou oken a dveří.

Hranice podpoří výměnu starých kotlů, aby se lépe dýchalo. Zřídí i infocentrum

Hranická radnice podpoří občany, kteří budou žádat o podporu z tzv. kotlíkové dotace z Olomouckého kraje. Zároveň zřídí informační místo, kde mohou zájemci o dotaci přijít, a bude jim zde poskytnuta konzultace a pomoc s vyplněním formulářů.

V Hranicích stále označují kola proti krádeži. Zájemců přibývá

Větší jistotu, že se ukradené kolo nalezne, nabízejí už od minulého roku strážníci Městské policie v Hranicích. Díky speciální neviditelné barvě mohou zjistit majitele jízdního kola. Celý proces nanášení barvy přitom zabere jen pár minut.

Vrtulník, stíhačka i cvičení psi. Hranické hry bez hranic přilákaly tisíce lidí

VIDEO / Kasárny generála Zahálky opět přivítaly tradiční osmnáctý ročník akce pro širokou veřejnost Hranické hry bez hranic. Díky dobrému počasí se na akci plné vojenské, policejní i hasičské techniky sešlo na několik tisíc návštěvníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení