Oslabený kádr při premiéře v soutěži padl doma vysoko 0:3 s letošním nováčkem z Dětmarovic.

Všechny góly přitom Sokol inkasoval ve druhém poločase, přestože hrál proti deseti.

„Soupeř zahustil střed a my jsme se tam nemohli dostat. Taky jsme neproměnili v prvním poločase jasné gólové situace, pak by se vše odvíjelo jinak,“ nemohl být spokojen nový trenér Ústí Libor Skopalík.

Ten také vyzdvihl velké množství zbytečných hrubek.

„První poločas byl dobrý, pak jsme dostali dva góly ze standardních situací. Dělali jsme hrubé chyby v defenzivě,“ dodal kouč.

V závěru první půle přitom byl vyloučen dětmarovický gólman Adam Kotrla, ani přesilovku však Sokol nedokázal využít.

Naopak, po změně stran se z přímého kopu prosadil Enes Alić, poté přišly chvíle bývalého ligového snajpra Zbyňka Pospěcha.

První branku vstřelil po hodině hry, v 72. minutě zvýšil na 3:0 z penalty.

„Odchodil si to, ale nahoře podržel míče, dokázal je rozdělit. Měli i štěstí, dva góly jsme si vlastně dali sami. Udělali jsme hrubé individuální chyby v defenzivě, za které jsme byli potrestáni,“ znovu zdůraznil Libor Skopalík.

Šumperk (ve žluté) proti Hranicím
Vavříkův hattrick nasměroval Hranice k jasné výhře nad Šumperkem

DOPLATÍ ÚSTÍ NA ODCHODY?

Oproti loňské sezoně se Ústečtí musí obejít kromě úspěšného trenéra Radima Žingora také bez důležitých hráčů jako jsou Orava, Pančochář, Černotský, Vavřík či Marek.

Ve středu obrany chyběl také Michal Král. To v součtu dělá z loňského silného Sokola o dost méně hrůzu nahánějícího sokolíka.

„Trošku tragédie to je, ale bez tolika hráčů základní sestavy zkrátka je na čem pracovat,“ uvědomuje si trenér Skopalík.

V dalším kole čeká Ústí velké derby v Hranicích. Dočkáme se stejné přestřelky jako při předkole MOL Cupu, kdy Hraničtí zvítězili 5:4 po prodloužení? Utkání je na programu v sobotu od 17 hodin na stadionu Sportovního klubu.

TJ Sokol Ústí – SK Dětmarovice 0:3 (0:3)

Branky: 48. Alić, 60. a 72. z pen. Pospěch. Rozhodčí: Kovářčík – Smýkal, Zapletal. ŽK: Bočan, Bezděk – Škuta, Tomáš, Alić. ČK: 41. Kotrla. Diváci: 180.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Bočan, J. Smolka (76. Holoubek), Pat. Sencovici – Váňa (65. Pav. Sencovici), Michálek, Žingor (88. Kalous), Maléř – Smítal, Zagol. Trenér: Libor Skopalík.
Dětmarovice: Kotrla – Derík, Hrtánek, K. Skoupý, Alić – Kurušta (43. Stach), Škuta – Uher, Tomáš, Macko (80. Mleziva) – Pospěch (84. Ristovský). Trenér: Josef Jadrný.