Ústečtí rozdrtili soupeře 4:0, kuriozitou byly dvě úvodní branky, které si domácí vstřelili sami prakticky během jedné minuty.

„To jsem ještě nezažil, ale bylo to díky naší převaze, která byla od začátku vidět,“ byl spokojen kouč Ústí Radim Žingor.

Už ve 27. minutě navíc na 3:0 zvyšoval Lubomír Maléř. Žingorovi svěřenci z převahy ještě v prvním poločase vytěžili další dvě branky, ty však pro údajný ofsajd nebyly uznány, což ale Ústí rozhodně mrzet nemuselo. Hosté si dokonce dovolili luxus a po třetí brance zkoušeli nové varianty v sestavě.

Trenér Hranic Rostislav Sobek.
Hranice zdeptaly Nový Jičín čtyřmi góly a slaví první výhru

Po změně stran se v 53. minutě podruhé trefil Maléř a vypadalo to, že po dvou předešlých debaklech o čtyři branky nadělí Ústí Petrovicím ještě větší „dáreček“. Domácím nepomohl ani bývalý produktivní střelec Havířova Gomola.

„Soupeř se k nám nedostával, stoperská dvojice Michal Král, Michálek jej do šancí nepouštěla,“ pochvaloval si Radim Žingor.

Jedinou velkou možnost skórovat v 68. minutě už za stavu 4:0 po sporně odpískané penaltě za ruku ve vápně Petrovičtí neproměnili. Zápas se dohrál a skončil vysokou výhrou hostů.

„Hlavně mě potěšilo, že kluci se poučili z prvního zápasu. Zase mohli kritizovat rozhodčí, ale tentokrát jsme nedostali ani kartu. Taky bylo vidět, že jsme do poslední minuty nic nezabalili, hráči si nechtěli odpočinout, chtěli přidat další branky. Třeba Petr Černotský hrál na pravé obraně a musím vyzdvihnout to, jak makal,“ chválil závěrem Radim Žingor svého kapitána.

Ústečtí v neděli od 10 hodin hostí dalšího nováčka soutěže ze Šternberku.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL 2. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

TJ Lokomotiva Petrovice – TJ Sokol Ústí 0:4 (0:3)

Branky: 9. Hoffmann (vl.), 10. Bajzáth (vl.), 27. a 53. Maléř. Rozhodčí: Černoevič – Mikeska, Lukašík. ŽK: Urban, Gomola (Petrovice). Diváci: 100.

Petrovice: Mrozek – Alman (70. Chwastek), Gill, Bajzáth – Hoffmann – Bujok, Urban, Lukan, Klimas (28. Pilch) – Gomola, Hanusek (68. Gres). Trenér: Zdeněk Dembinný.
Ústí: Urbášek – Černotský, Mi. Král, Michálek, Bezděk – Maléř (73. Škařupa), V. Smolka, Orava, Pančochář (77. Holoubek), Marek (69. Vladik) – P. Zagol. Trenér: Radim Žingor.