„Máme v sestavě převahu ofenzivních hráčů. To se pak projeví i na skóre. Je dobré, že se na gólech podílí více lidí, ale musí se to udržet na uzdě," hodnotil mač hranický kouč.

Divizní tým byl v tabulce favoritem, Šternberk má však v Olomouckém krajském přeboru nejvyšší ambice.

„Soupeř byl připravený, nehrál vůbec špatně. Po pěti minutách jsme ale vedli už 2:0.

Snížení soupeře postavilo na nohy, uprostřed hřiště to bylo bojovné. My jsme ale dokázali trestat chyby," popisoval Sobek dění na hřišti.

Poločasové skóre 3:1 pro domácí ve druhé půli ještě vylepšili třemi dalšími údery. Ve třech gólech pak měla prsty posila z juniorky Baníku Ostrava Adam Hrdlička.

Další přípravný duel čeká na fotbalisty SK Hranice v sobotu doma proti bývalému diviznímu rivalovi z Kozlovic. Přerovské družstvo už nyní nastupuje v sousední divizi D a zajímavě posílil.

SK Hranice – FK Šternberk 6:1 (3:1)

Branky Hranic: 2. Zezulka, 6. a 60. Ferenc, 32. Vyka, 80. Hrdlička (pen.), 85. Lasovský.