Naplno ji pocítily v sobotu také Hranice. Od řeky Jičínky odjely s prohrou 1:4.

Větší výsledkový rozdíl korigoval až v úplném závěru střetnutí z penalty stoper Hranic Radim Kundrát.

„Věděli jsme, že soupeř v každém zápase rozhodne v podstatě do třiceti minut. Chtěli jsme se na to nachystat, postavit to od dobré obrany. Bohužel, soupeř byl pohyblivější, hráči o sobě věděli, byli lepší individuálně i v kombinaci. Přehráli nás a naprosto zaslouženě zvítězili,“ smekl před soupeřem trenér SK Hranice Rostislav Sobek.

Jeho tým prohrával po patnácti minutách už 0:2, do poločasu inkasoval ještě jednou. Po změně stran se pak ještě symbolicky prosadil nejlepší střelec celé soutěže a tahoun ofenzivy Nového Jičína Radovan Lokša. Na kontě má už 18 branek.

Odčinit poslední dvě zaváhání budou chtít Hraničtí v sobotu, kdy v okresním derby přivítají deváté Kozlovice. Sportovní klub okupuje páté místo, rozdíl mezi oběma sobotními soupeři je však pouze čtyřbodový.

FK Nový Jičín – SK Hranice 4:1 (3:0)

Branky: 4. Opatřil, 15. Juříček, 37. Macíček, 65. Lokša – 90. z pen. Kudrát. Rozhodčí: Šamárek – D. Šafrán, M. Šafrán.

ŽK: Švec, Krčula – Čáp, Nehyba. Diváci: 170.

Hranice: Tomečka – Kuchař, Kundrát, Čáp, L. Lasovský – Kalous (61. Sobek ml.), M. Lasovský – Širůček (75. Kubica), Nehyba, Malaník (68. Frydrych) – Vyka. Trenér: Rostislav Sobek st.