Aktéři utkání se oboustranně dlouho nedostávali do gólových šancí a když k nim sporadicky docházelo, musel arbitr boje snažení hráčů zastavovat pro jejich postavení mimo hru. Aktivní hostující Páleník se pokusil dvakrát o ohrožení Kaštilovy branky střelami z větších vzdáleností, ale míče přeletěly břevno. Ve 21 minutě slibovala pohledná akce kralické dvojice Homola – Dostál konečný efekt úspěšnější, ale vše bylo jinak.

K ničemu nevedla na obou stranách ani řada rohových kopů. Vyšel až domácí, rozehraný nakrátko. Dostál zahrál míč od rohového praporku Poláškovi a jeho centr zužitkoval Pazdera na 1:0. Hned za minutu ale střílel hostující Palacký, gólman Kaštil stačil míč jen vykopnout a Páleník jej poslal do sítě. Dlouho se tedy Kraličtí z vedení neradovali. Těsně před přestávkou postupoval domácí Dostál s míčem k Bernkopfově brance a měl už v cestě jen stopera Plesníka, Když zvolil kličku a byla úspěšná, ústecký kapitán ho zezadu fauloval a na hřišti prakticky skončil.

Ústečtí bojovali po změně stran nezakřiknutě i v deseti. Chvíli byla hra zdánlivě ještě vyrovnaná, aktivita Kralických ale převažovala. Po řadě útočných nezdarů pak přinesla druhý gól domácím 63. minuta. Poláček zahrával rohový kop a urostlý obránce O. Petržela dal hlavou na 2:1. To už byl na hřišti v domácím dresu Bobrovský a byl až do konce utkání hodně viditelný.

O ukázku pěkné a účelné akce se postarali Dostál s Valtrem, u realizace byl Borovský, ale Bernkopf vyrazil míč na roh. Po hrubém faulu na Poláčka pak šel předčasně pod sprchy i Škařupa a následně se už dohrávalo utkání jen na polovině hostujícího týmu. Brankáře hostí notně protáhl zdánlivě nebezpečnou střelou Borovský, míč ale skončil těsně vedle levé tyče ústecké branky v zámezí. Před koncem předposlední čtvrthodiny utkání postrčil Homola míč Poláčkovi a ten se postaral o konečný výsledek.

Vítězství Kralických mohlo být ještě vyšší. Po přihrávce Dostála pohrdl úspěchem ještě z pravé strany Valtr, střílel jen do těla brankáře. Po centru O. Petržely Borovský přestřelil a po Růžičkově parádním centru (byl tentokrát na hřišti jen sedm minut) střílel domácí útočný obránce O. Petržela jen do gólmanových rukou.

Slovo pro trenéry

„Mnoho hráčů nám nyní chybí,“ litoval trenér Ústí Vojtěch Bušina, „ale přesto jsme dlouho Kralickým téměř nic nedovolili. A když jsme pak dostali po rohovém kopu gól, hned jsme dokázali odpovědět vyrovnáním na 1:1. Jenže potom nás postihla dvě vyloučení. Náš kapitán Plesník zastavil protihráče nedovoleně v okamžiku, kdy nám hrozilo vážné nebezpečí, ale počínání Škařupy jsem potom vůbec nerozuměl. Když jsme hráli v deseti, tak jsme si ještě dvě střelecké šance vytvořili, ale v devíti jsme už útočné akce vůbec zakládat nemohli. Zklamali jsme dnes především po taktické stránce.“

„Ústečtí praktikovali dlouhé nákopy a počítali s brejky,“ zapřemýšlel kralický trenér František Jura.

„Měli šikovné útočníky, vpředu byli nepříjemní. Na straně druhé bránili v deseti a překonávání takové hradby jednoduché není. Přesto jsme dali gól, ale hned také inkasovali. To se nám ještě nestalo, to si musíme rozebrat. Ve druhé půli jsme už šli za vítězstvím, vše jsme ovládli, byli jsme lepší. Mám nyní k dispozici 22 hráčů a tak jsem dal dnes možnost dokonce šesti velmi mladým a byl jsem zvědavý, zda to zvládnou. Dokázali, že do mužstva patří. Petr Poláček znovu přesvědčoval, že je v této soutěži nadstandardním hráčem. Ve středu budeme předehrávat domácí utkání 15. kola s Hranicemi na Moravě a budeme chtít vyhrát také,“ těšil se kouč Jura.

FC Kralice na Hané – TJ Sokol Ústí 3:1 (1:1)

Branky: 36. Pazdera, 63. O. Petržela, 73. Poláček – 37. Páleník. Rozhodčí: Molík – Válek, Svozil. ŽK: Homola – Bagar, Škařupa. ČK: 45. Plesník, 67. Škařupa (oba Ústí). Diváků: 200.
FC Kralice na Hané: Kaštil – Šmíd, Trnavský, Kocourek, Ondřej Petržela – Pořízka, Pazdera (46. Valtr), Poláček, Homola (83. Růžička) – Dostál, Zdeněk Petržela (62. Borovský). Trenér: František Jura.
TJ Sokol Ústí: Bernkopf - Palacký, Plesník, Smolka, Bagar – Škařupa, Koňařík, Páleník, Staněk (89. Hadaš) – Juřica (81. Hradil), Ševčík. Trenér: Vojtěch Bušina.