Domácí Sulko naopak pošesté za sebou vyhrálo a drží třetí místo v tabulce se čtyřiatřiceti body.

Lépe začali hosté, když se patnáct minut po startu úvodního dějství trefil za záda Lukáše Tomana ústecký Jan Pančochář.

Potom se tým z Hranicka snažil protlačit skrze zábřežskou obranu ještě několikrát. Neuvěřitelnou příležitost mohl proměnit Lubomír Maléř, balon se mu však nepodařilo dvakrát dostat z malého vápna do branky.

Další šanci ještě za stavu 0:1 nezakončil Radim Žingor mladší. „Toman mu to jednoduše vyrazil. Jedná se opravdu o kvalitního brankáře. Gólman se vším všudy," ocenil soupeřova strážce kasy trenér Sokola Radim Žingor starší.

Jediná branka prvního poločasu paradoxně nastartovala touhu domácího Sulka vyrovnat. Jak prozradil kouč Zábřehu Jaroslav Appl, jeho svěřenci si šli poctivě za svým. „O naší výhře rozhodla větší trpělivost a obrovská snaha," konstatoval lodivod domácích.

Po změně stran srovnal krok s hosty nejdříve v 66. minutě Antonín Jakeš, prostřelivší Davida Urbáška hlavičkou z centru.

Stejný hráč se následně postaral o vedení Zábřehu, když o pět minut později nachytal ústeckého gólmana z přímého kopu.

„Třetí branka padla, když nám utekli na šestnáctce. Pro diváky se jednalo určitě o atraktivní zápas. Lítalo to nahoru dolu," popsal Radim Žingor. Trenér hostí však litoval nevyužitých šancí. „Kdybychom dali další gól na 2:0, jednalo by se o zcela jiné utkání," přiznal Žingor.

Sulko se veze na úspěšné vlně a se slovy o povedeném zápasu souhlasil s ústeckým trenérem i jeho zábřežský protějšek.

„Kluky fotbal baví a s Ústím jsme mohli hrát v klidu. Oproti soupeři nejsme svázaní postupovými ambicemi. Ve druhé půli mužstvo předvedlo doslova buldočí vůli a nasazení, bylo vidět, jak moc chtějí hoši uspět. Proti vedoucímu mužstvu soutěže měli o motivaci postaráno," doplnil Jaroslav Appl.

Kvalitu protivníka uznal i kouč celku z Hranicka. „Musím soupeři pogratulovat, hrál opravdu dobře," dodal na závěr Radim Žingor.

Jeho svěřence čeká o víkendu předposlední utkání podzimu proti nevyzpytatelnému „béčku" 1. HFK Olomouc. Zábřeh zůstává na domácím hřišti, kde přivítá Medlov.

Sulko Zábřeh – TJ Sokol Ústí 3:1 (0:1)

Branky: 66. a 70. Jakeš, 88. Sládek – 15. Pančochář.

Rozhodčí: Přikryl – Vrba, Kopecký. ŽK: Okleštěk, Puchr – Urbášek, Bezděk, Šnejdrla, Maléř. Diváci: 330.

Zábřeh: Toman – Němec, Lepka, Marada – Žanda, Král, Okleštěk, Lukas (90. Hýbl) – Puchr, Sládek, Jakeš (91. Volek). Trenér: Jaroslav Appl.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Pavel Sencovici (81. Vladik), Smolka, Šnejdrla – Černotský, Pančochář, Radim Žingor ml., Patrik Sencovici (16. Škařupa) – Orava, Maléř. Trenér: Radim Žingor.

AUTOR: Lubomír Budný