Ústí zakončilo sezonu plichtou v Holici

Olomouc, Ústí – Domácí remízou s Ústím se rozloučili s letošním ročníkem krajského přeboru fotbalisté 1.HFK Olomouc B. V zápase 30. kola šli do vedení po trefě Lukáše Kouřila, hosté ale dokázali odpovědět na začátku druhého poločasu a z holického stadionu si tak odvezli bod.

13.6.2011

Ústí (v bílém). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Klein

1.HFK Olomouc B – TJ Sokol Ústí 1:1 (1:0)

"Ústí byl zřejmě nejlepší soupeř, se kterým jsme na jaře hráli, takže mohu být s bodem spokojen,“ prohlásil trenér Holice B Jiří Derco.

Ve 14. minutě se domácí tým ujal vedení, kdy Kouřilův rohový kop skončil v síti překvapeného gólmana Bernkopfa. Míč byl ještě tečován jedním z ústeckých hráčů, a proto brankáře hostujícího celku překvapil.

Zápas dál přinášel šance na obou stranách, Ústí mohlo vyrovnat ještě v prvním poločase, ale Kufa nedokázal proměnit pokutový kop. Orazítkoval jen tyč. Na straně domácích zase neproměnil velkou šanci Svozil.

Přesto se tým z Hranicka dočkal vyrovnání. Pár minut po poločase se prosadil Martin Kufa. Po zbytek zápasu se hrál kvalitní fotbal zbytečně nesvazovaný taktikou, ale k vidění už byly spíše jen pokusy ze střední a větší vzdálenosti, které si cestu do branky nenašly.

Holice B se tak se sezonou loučila remízou 1:1.

„Zápas byl kvalitní z obou stran. Mohu být spokojen nejen s bodem, ale i s předvedenou hrou. Hráli jsme kombinačně a dařily se nám standardní situace,“ hodnotil Derco, který rezervní tým Holice převzal před startem jarní části sezony.

Prostor ke zhodnocení utkání dostal též ústecký kouč Vojtěch Bušina.

„V úvodu měli více ze hry domácí. My jsme se snažili hrát hlavně kvalitně v defenzivě, což se dařilo až do standardní situace, kdy jsme po rohovém kopu dostali polovlastní branku,“ řekl úvodem.

„Od dvacáté minuty jsme začali hrozit z brejkových situací především Černotským, které hodně volaly po brance. Poté jsme navíc nedali penaltu po faulu na agilního Černotského. První poločas byl hodně nervózní, hráče jsem v kabině uklidňovat. Jinak to bylo rychlé a pohledné utkání,“ pověděl o úvodním dějství.

„Ve druhé půli jsme taktiku neměnili. Podařilo se nám dát Oravou vyrovnávací branku a i když měl soupeř opticky více ze hry, s blížícím se závěrem jsme přebírali otěže zápasu. Do šancí se dostali Orava i střídající Honeš. Je ale pravdou, že také náš brankář Bernkopf si připsal dva těžké zákroky. Utkání tedy skončilo spravedlivou remízou,“ dodal Vojtěch Bušina.

Branky: 14. Kouřil – 50. Kufa.

1.HFK Olomouc B: Pavelka – Krumpolc, Jíša, Vacek (46. Bahounek), Kouřil – Hapal, Kotůlek (72. Karas), Čižmar, Vykydal, Svozil (89. Schwarz) – Grézl.

TJ Sokol Ústí: Bernkopf – Škařupa, Plesník, Palacký, Bagar – Hradil (78. Honeš), Páleník, Kufa, Rebenda (85. Zlámal) – Orava, Černotský (89. Perutka).

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Drakiáda v Drahotuších přilákala desítky dětí

FOTOGALERIE / Nádherně modrá obloha nad drahotušským letištěm a na ní létající skvosty různých tvarů a rozličných rozměrů. Tentokrát není řeč o létajících strojích, ale o dracích z papíru, igelitu či jiného materiálu. Na velké travnaté ploše letiště i nad ní se totiž uskutečnil čtvrtý ročník Drakiády.

Všechovice uloupily Želatovicím dva body díky brance v nastavení

Po prohře v derby s Přerovem jako by fotbalisty Želatovic opustila herní pohoda a sebevědomí. V sobotu byli doslova vteřiny od přerušení třízápasové série porážek, soupeř z Všechovic však z poslední akce v nastaveném čase srovnával na 1:1. V penaltách pak Tatran rozhodl o zisku bodu navíc pro hosty z Hranicka.