HC ZUBR Přerov - VSK Technika Brno 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Při zranění Láníčka dostal opět příležitost Zdeněk Krejčí a nutno říct, že svůj tým v klíčových okamžicích zápasu podržel. Do hry nemohl nastoupit ani Faltýnek, jehož trápí zdravotní problémy.

První vážnější šanci si Přerov vytvořil při hře čtyř proti čtyřem, kdy vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Hanák. Nebezpečně pak tečoval střílenou přihrávku před brankářem Chlup.

Po gólu zejména volala individuální akce Ditricha, jenž se prosmýkl obranou a Chvátal s velkými problémy nakonec puk schoval do své výstroje. Krejčí řešil první složitější situaci během oslabení, ale se střelou Zapletala si dokázal poradit. V jedenácté minutě se mu už tolik nevedlo.

Technika se dostala do útočného pásma a po střele Benýška se Špokovi podařilo puk dopravit za brankovou čáru - 0:1.

Hostům narostla křídla a častěji se dostávali až před přerovskou branku. Dostál ani duo Šebků však puk do sítě nedopravilo. Ve čtrnácté minutě narušil Ditrich souhru Techniky a vynutil si faul.

V přesilovce Hanákovu střelu lapil Chvátal a nevedlo se ani souhře Jelínka s Ruskem, které stál v cestě dobře bránící hostující hráč. V 18. minutě Hanákova formace opět dostala soupeře pod tlak, závar však ukončil brněnský brankář dalším povedeným zákrokem.

Na druhé straně úřadovalo duo Martinák - Dostál, ale Krejčí v poslední chvíli šanci zneškodnil. Druhá třetina začala ze strany hostů zbytečně nervózně, z čehož pramenily dva zbytečné fauly.

Po Zapletalovi putoval na trestnou lavici a posléze rovnou do kabiny Martinák, jenž srazil domácího hráče loktem. Zubrům se tak naskytla málo vídaná přesilová hra téměř tři a půl minuty pět proti třem.

Nejpilnějším střelcem byl obránce Pala, ale ani jeden ze tří pokusů do sítě nezapadl. Stejně tak skončily i šance Hrušky a Hanáka. Své si odvedl hostující gólman Chvátal, ale Přerov si vysloužil nálepku spalovače šancí.

Diváci se přesvědčili, že ani taková příležitost se nemusí vždy využít. Technika si posléze důrazem dokázala držet hru a Krejčí měl práci. Střela Zapletala skončila na jeho levém betonu a Kučírkův pokus přerovský gólman zneškodnil vyrážečkou.

V posledních minutách pak rozpoutal emoce rozhodčí, jenž evidentně přehlédl jasný faul na Sprušila. Do závěrečné třetiny vstupovali přerovští přímo v početní výhodě, neboť rozhodčí ještě sekundu před koncem druhé části hry potrestal jeden z faulů hostujících hráčů.

Hanákova formace držela pásmo. Jeden z beků Brna se pokoušel zalehnout kotouč, ale Jelínek jej vyškrábl a svižnou střelou rozsvítil červené světlo - 1:1.

Po čtyřech minutách hry dostali možnost dvojnásobné přesilovky i hosté. Osmdesáti sekundovou výhodu však nedokázali využít i díky skvělým zákrokům brankáře Krejčího.

V šestačtyřicáté minutě rozburácel početnou diváckou návštěvu Pala, jehož střela vymetla šibenici brněnské svatyně - 2:1. Zubři přečkali i další zkrácené dvojnásobné oslabení a výsledek si už pohlídali.

Technika v závěru zkusila power-play a mohla ještě i inkasovat. Nakonec se stav už nezměnil a Přerov si připsal důležitou výhru.

Branky Přerova: 41.17 Jelínek (Hanák), 45.08 Pala (Chlup).

Sestava HC ZUBR Přerov: Krejčí - Novák, Hruška, Pala, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Ditrich, Sprušil, Chlup, Šťastný, K. Rajnoha, Frieb, Sedlář.

„Dvě třetiny hrajeme takový nezodpovědný a lehkovážný hokej se zbytečnými fauly, pak tam najednou dvacet minut dřeme a snažíme se to utkání otočit. Nějak se nám nedaří, chybí tam větší nasazení,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Další souboj o mistrovské body čeká přerovské hokejisty v neděli 27. ledna, kdy se od 17 hodin utkají v Novém Jičíně s aktuálně vedoucím týmem soutěže.