O všechny tři branky Přerova se postarala elitní formace Kolář, Sprušil, Ditrich. Ve velkém stylu se vrátil po zranění i gólman Láníček, jenž si připsal čisté konto.

HC ZUBR Přerov-HC Blansko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Ve druhé minutě zastavil aktivního Ditricha nedovoleným zákrokem Beran a domácí měli výhodu přesilové hry. Zahrozit mohl Jelínek, ale střílenou přihrávku za záda Jirkůva usměrnit nedokázal. V páté minutě měl práci Láníček, na kterém ztroskotala dvojice Hrůza-Mifek. Jelínek, nová akvizice z Brna, se připomněl i za další dvě minuty, když zkoušel připravenost chráničů blanenského brankáře. Napodobit se ho pokoušel i Šťastný.

Ve třinácté minutě o sobě poprvé dala vědět elitní formace. Sprušil našel ideálně Koláře a nebýt výborného zákroku Jirkůva, mohlo být veselo. Závěr třetiny byl převážně pod taktovkou domácích. Narušila to jen střela Strýčka, která ale Láníčka neohrozila.

Zubři v úvodu druhé části přečkali úspěšně zbytek oslabení. S Mifkovou střelou si Láníček poradil, a Sedláčkův projektil těsně minul přerovskou svatyni. Ve čtyřiadvacáté minutě se poprvé zimní stadion otřásl nadšením.

Domácí zamkli soupeře v jejich pásmu a důrazný Kolář byl na správném místě - 1:0. Necelé dvě minuty nato předvedl svůj tah na bránu i Sprušil, ale jeho pokusu do sítě zabránila dobře postavená konstrukce. V osmadvacáté minutě se rozehřál Láníček, na kterém ztroskotal nejprve Mifek a po něm z dálky i Sedláček. Prvně jmenovaný mohl naservírovat další zajímavou šanci na Hrůzu, ale nastřelil jen jeho brusli.

Křest ohněm přišel ve 34. minutě, kdy k již vyloučenému Šťastnému přibyl Pala. Přerovská jednička mezi tyčemi ale byla vždy pozorná a trojice spoluhráčů svou misi zvládla. V osmatřicáté minutě se v záři světel předvedla dvojice Ditrich- Kolář. Prvně jmenovaný se elegantně zbavil obránce a s jeho dokonalým pasem si ještě lépe poradil blafákem Kolář, který rozjásal fanoušky podruhé.

V posledních sekundách se předvedl i Sprušil, ale k jeho smůle puk opět skončil na tyči. V posledním dějství přerovští úspěšně přečkali další oslabení. V čtyřiapadesáté minutě skončilo utkání pro hostujícího Strýčka, kterého zasáhl tečovaný puk do hlavy a s krvavým čelem odjel přímo do kabin.

V závěrečných minutách si Blansko vzalo oddechový čas a hrálo v šesti bez brankáře. Výhoda se ještě zlepšila, když byli přerovští potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Do branky se tedy vrátil Jirkův a hosté měli i tak výhodu o jednoho hráče. V oslabení využil Ditrich nepovedeného vyhození Jirkůva, přihrávkou oslovil Sprušila, a ten konečně protrhl svou střeleckou smůlu a uzavřel stav nedělního utkání.

Branky: 27.54 Kolář, 37.13 Kolář (Ditrich), 57.44 Sprušil (Ditrich).

Sestava: Láníček - Novák, Faltýnek, Pala, Bauer, Tomáš - Jelínek, Frieb, Šťastný, Kolář, Sprušil, Ditrich, Schön, Kroupa, Šula, Sedlář, Kupec.

„Jsem velice spokojen s výkonem družstva. Hráči k tomu přistoupili zodpovědně. Hráli jsme výborně v obraně, bruslili jsme, dali jsme tři góly a byli jsme lepší než soupeř. Kluci dali do hry srdce a to se mi na nich líbilo, musím je pochválit. Jediné, co můžu hráčům vytknout, je pár útočných faulů. Musíme se toho vyvarovat, abychom neměli tolik vyloučených,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Další utkání čeká přerovské hokejisty až za týden, kdy cestují na led Uničova. Utkání začíná opět v 17. hodin.