HC Uničov-HC ZUBR Přerov 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Hosté nasadili do utkání už i uzdraveného Hanáka a talentovaného Vládka. Nástup do zápasu jim vyšel famózně. V šesté minutě se po individuální akci zápěstím prosadil Frieb. Domácí obdržená branka evidentně zaskočila a na jejich herní stránce to bylo znát.

Aktivní Meo bylo na koni a druhý zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Gólovou radost si zopakoval Frieb, který využil spolupráci Schöna se Sedlářem. Obrovský tlak hostů zúročil třetím gólem po přihrávce Koláře štírek Ditrich a přinutil domácí trenéry už po jedenácti minutách využít možnosti oddechového času.

Ve druhém dějství podržel naděje Uničova brankář Hrušovský, když lapil další z řad velkých příležitostí přerovského celku. V šestadvacáté minutě se výrazněji protáhl i Láníček, který skvěle vytěsnil Dobrého střelu.

O čtyři minuty později se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Za potyčku byli vyloučeni Sršeň a Schön. Více místa na ledě mohl využít Kolář, který tváří v tvář uničovského brankáře nepřekonal. Ve čtyřiatřicáté minutě se domácím povedl kombinací přechod do útoku. Komínek ale překážku v podobě přerovského gólmana blafákem překonat nedokázal.

Zvýšená aktivita domácích ovšem přece jen přinesla odměnu. O čisté konto Láníčka připravil individuální akcí Handl - 1:3. Třetí třetina se odehrála již v relativně větším klidu a hosté si kontrolovali výsledek.

Zdramatizovat zápas mohl v padesáté minutě obránce Heča, ale svou šanci promarnil. V poslední dvouminutovce se domácí pokoušeli vykřesat naději při power-play, ale jejich snahu brzy ukončil po Jelínkově přihrávce Sprušil a dal tak výsledku konečnou podobu na 1:4.

Branky: 36.34 Handl - 5.26 Frieb, 7.42 Frieb (Sedlář, Schön), 10.43 Ditrich (Kolář), 58.36 Sprušil (Jelínek).

Sestava: Láníček - Faltýnek, Novák, Pala, Hruška, Tomáš, Bauer, - Šťastný, Jelínek, Hanák, - Kolář, Sprušil, Ditrich, - Schön, Sedlář, Frieb, - Vladek, Kupec, Holibka.

„První třetinu jsme začali velice dobře. Myslím si, že nás soupeř trošku podcenil. Hráli doma a mysleli si, že to půjde asi samo. My jsme už od desáté minuty vedli 3:0, ale kdybychom proměnili více šancí, tak skóre mohlo být daleko vyšší. V posledním dějství nám už sice docházely síly, ale kluci to ustáli a završili naši výhru čtvrtým gólem do prázdné klece,“ řekl po utkání Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Další utkání hrají přerovští hokejisté ve středu 26. září, kdy od 18 hodin přivítají na vlastním ledě celek VSK Technika Brno.