Ta dostala nový náboj, v sezoně 2013 / 2014 se přihlásil rekordní počet týmů a v soutěži AHL 2 je nyní celkem 16 soupeřů (Pink Panthers Rakov, Roosters, Drahotuše, Hošťálková , Hranice, Juřinka, Kačeři, Kelč, LH sports, Oznice, Piškoti B, Reichovy domy, Saláti Rožnov, Schoot VM, Žabací, Zděchov).

Ve vyšší soutěži AHL 1 je deset týmů. Velkou motivaci pro vítěze celé soutěže je letos nejen pohár, ale i finanční odměna.

Tým Rakova má před sebou svou čtvrtou sezonu, ve které nastupuje ve skoro stejném složení jako minulý rok. Tým posílili tři noví hráči (Petr Šrom, Jiří Šindelek a Petr Ševčík).

K lepším výkonům mužstva má pomoct nový trenér Ladislav Zela.

Nová sezona začala v polovině září a v prvním kole Rakov narazil na vítěze loňského ročníku Hošťalkovou. Vyrovnaný zápas nakonec dopadl lépe pro soupeře Rakova Hošťálkovou (3:2).

Ve druhém kole na Panthery čekal soupeř Reichovy domy.

HC PINK PANTHERS Rakov – HC Reichovy domy 2:1 p

Rakov musel nastoupit pouze v devíti lidech. Celý zápas byl vyrovnaný a až do poloviny druhé třetiny byl stav 0:0. Ve druhé třetině se dostaly Reichovy domy do vedení. Ve třetí třetině se podařilo ujet soupeřově obraně Danielu Baštanovi, který jel sám na gólmana a s velkým přehledem zakončil svůj únik gólem. Do konce utkání se stav nezměnil a po třech třetinách byl stav vyrovnaný 1:1. Přišly na řadu samostatné nájezdy, oba soupeři proměnili dva ze tří. Ve čtvrté sérii Reichovy domy trefily branku a měly výhodu, Rakov musel skórovat.

Střelec prvního nájezdu Petr Baďura se chystal i na čtvrtý, ale rozhodčí jej nechtěl pustit, protože dle pravidel AHL může jet každý jen jednou. Čtvrtou sérii nájezdů s nelehkým úkolem si vzal na starost kapitán Jiří Kovařík. Situaci zvládl a bekhendovou kličkou odpověděl na gól soupeře. V páté sérii Rakov podržel celý zápas skvěle chytající Tomáš Cícha. Zápas rozhodl nováček Rakova Jiří Šindelek, který svůj nájezd proměnil.

„Začátku sezony jsem se trochu obával, protože oproti jiným rokům jsme letos začali s tréninkem docela pozdě. Oba zápasy jsme odehráli velice dobře, škoda že nedokážeme proměnit více šancí, které máme. Teď mě nejvíce trápí marodka v týmu," okomentoval zápasy vedoucí týmu Jiří Kovařík.

„V takto oslabené sestavě je to důležité vítezství. Hrajeme dobře, jediný problém v obou zápasech byla střelba," míní trenér Ladislav Zela.

Sestava: Cícha – Kovařík J., Baštan, Pala, Chrastina, Ševčík, Šindelek, Novák, Baďura, Šrom.

Dalším soupeřem Rakova bude nováček HC Roosters. Zápas se hraje v neděli 6. října v 16.30 hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. (jk)