Švestka získal bronz

PŘEROV - Polovinu sezony mají za sebou nejlepší čeští autocrossaři v seriálu mistrovství Evropy. V Německu se jel šestý závod, který uzavřel první polovinu šampionátu. Ve Weigsdorf-Köblitz jeli v divizi D3A do 1600 ccm i oba přerovští piloti, ale jen jeden z nich byl po závodě spokojen.

25.7.2007

Autocrossaři mají polovinu sezony za sebou. Foto: Ilustrační foto/DENÍK

Byl jím Petr Švestka, který se letos podruhé dostal na stupně vítězů. Ladislavu Hanákovi nevyšel start a nakonec dojel šestý.

Švestka vybojoval bronzový vavřín

Nachlazený Petr Švestka od havárie v Nové Pace nezávodil, takže byl řádně nažhaven, což dokázal už v měřeném tréninku, který s minimálním náskokem vyhrál. Ve všech třech rozjížďkách taktéž nenašel přemožitele a ve finále startoval z první řady uprostřed.

„Němec vedle mě ulil start, ale závod nebyl přerušen. Vzápětí jsem se dostal do souboje o druhou příčku s Laďou Hanákem. V zatáčce jsem byl první já a Laďa se za mnou někde ztratil,“ popisuje start Petr Švestka.

Ten se v úvodním kole držel za Freischladem, ale v jedné ze zatáček udělal chybu a Ondřej Musil jej odsunul na třetí příčku: „Trať byla celkem pokropená, nevyšla mi zatáčka a Musil toho využil,“ shazuje vinu na svou hlavu. Poté se už Švestka do žádných větších akcí nepouštěl a spíše si kontroloval bronzovou pozici, za kterou získal patnáct bodů.

Hanák doplatil na kolizi při startu

Ladislav Hanák zajel v měřeném tréninku jen s nepatrnou ztrátou druhý nejrychlejší čas. V rozjížďkách dvakrát zvítězil a jednou dojel druhý. Ve finále sice startoval z první řady, ale z nejnevýhodnější pozice. Po startu se držel na úrovni prvních dvou jezdců, ale poté přišla na řadu »strkanice«.

„Kvůli ní jsem se propadl až na osmé místo. Věděl jsem, že je zle. Chtěl jsem dojet nejhůř druhý, aby mě Ondra Musil jen minimálně stáhl. Posunul jsem se ještě o dvě příčky na šestou pozici a raději jsem šetřil motor a pneumatiky," konstatoval Hanák.

Junioři nedojeli

Hodně děsivě vypadalo finále divize Junior buggy. Po startu došlo k hromadné nehodě osmi vozů, které byly zničeny. Finále se tedy zrušilo a započítávaly se výsledky z rozjížděk.

Výsledky všech divizí

D3: 1. Jaroslav Hošek, 2. Petr Bartoš, 3. Roman Kalvoda.

D3A: 1. Ondřej Musil, 2. Christian Freischlad (D), 3. PETR ŠVESTKA, 6. LADISLAV HANÁK.

D1: 1. Nerijus Naujokaitis (LT), 2. Aurelius Simaška (LT), 3. Paulius Pleskovas (LT).

Junior buggy: 1. Vladislav Štětina, 2. Marek Sekanina, 3. Zdeněk Antony.

Průběžný stav ME

Jezdci mají za sebou, kromě juniorů, polovinu šampionátu a každému z nich se škrtá nejhorší výsledek.

D3: 1. Petr Bartoš 82 bodů, 2. Bernd Stubbe (D) 70 b., 3. Denis Engel (D) 68, 4. Jaroslav Hošek 67, 5. Roman Kalvoda 62, 6. Jaromír Štětina 53.

D3A: 1. LADISLAV HANÁK 92, 2. Ondřej Musil 83, 3. Christian Freischlad (D) 67, 4. Vít Nosálek 64, 5. PETR ŠVESTKA 61, 7. Jiří Svoboda 58.

D1: Nerijus Naujokaitis (LT) 86, 2. Aurelius Simaška (LT) 80, 3. Alexandr Kvashnin (RUS) 74, 4. Paulius Pleskovas (LT) 72, 5. Christian Giarollo (I) 58, 9. Ladislav Brožek 37.

Junior buggy: 1. Vladislav Štětina 32, 2. Zdeněk Antony 32, 3. Karel Kupec 28, 4. Marek Sekanina 25, 5. Tomáš Pospíšilík 24.

Druhou polovinu evropského šampionátu začnou jezdci již tento víkend ve slovenském Lučenci.