„Dostali jsme dvacet tři gólů, což si myslím, že je proti Plzni dobré. Problém jsme ale měli v útoku, kde se nám nedařilo ani individuálně ani kombinačně. Navíc jsme předvedli docela dost ztrát i technických chyb," konstatoval trenér Hranic Libor Hrabal.

Na úvodní gól se v Hranicích čekalo netradičně dlouho, až do šesté minuty. Jako první se radovali hosté, kteří si postupně začali vypracovávat náskok. Domácím bylo hned od úvodu zápasu souzeno dotahovat.

Plzeň se v prvním poločase dostala až do čtyřgólového náskoku, v poločase Západočeši vedli 12:9.

„Je škoda, že jsme dostali gól v závěru poločasu. Mohlo to být jenom o dvě branky, což by pro nás bylo zajímavější," poznamenal kouč Cementářů.

Také ve druhém dějství vstřelili úvodní gól hosté, kteří sázeli na rychlé přechody do útoku a postupně své vedení navýšili až na devět branek. Oslabení Cementáři se nadřeli na každý gól a v závěru zápasu náskok soupeře stáhli na sedm branek.

„Myslím, že to je nakonec přijatelné. Nám ve druhém poločase docházely síly, navíc se nám před zápasem zranil Honza Gřes," poukázal trenér Libor Hrabal na stále početnou marodku svého týmu.

Plzeňané v extralize vybojovali čtvrtou výhru v řadě, poskočili do čela extraligové tabulky a mohou se nyní soustředit na odvetu předkola Poháru EHF v ruském Permu.

Cement zůstává na sedmé pozici a v osmém kole extraligy příští neděli na domácí palubovce přivítá Lovosice.

TJ Cement Hranice – Talent M.A.T. Plzeň 16:23 (9:12)

Branky: Mičkal 7, Brož 3, Rachač 2, Hastík 2/1, Třeštík 1, Magrla 1/1 – M. Škvařil 5, Blecha 4, Loskot 3/1, Linhart 3, Vinkelhöfer 2, Horký 2, Tonar 2, Petrovský 1, J. Škvařil. 7m hody: 4/2 – 3/2. Vyloučení: 3 – 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváků: 195.