Hranice si z Prahy odvezly debakl

Praha/Hranice /AKTUALIZOVÁNO/ –S dalším květnovým víkendem šlo ruku v ruce i další kolo nástavbové části Zubr extraligy házenkářů. V rámci zápasů o první až šesté místo zajížděl Cement Hranice na palubovku průběžné druhé Dukly.

15.5.2011

Házenkáři Hranic (v modrém) proti Dukle PrahaFoto: DENÍK/Jan Rotrekl

Zástupce hlavního města se mohl po výhře vyšvihl na prozatímní první místo před nedělním šlágrem kola mezi Lovosicemi a Zubřím. Proti trápícímu se Cementu to mohl být zdánlivě lehký úkol, ale především na začátku utkání byli svěřenci trenéra Hrabala hodně nepříjemní a Dukle více, než vyrovnaným soupeřem. Po přestávce se už ale naplnily předzápasové prognózy a domácí si v poklidu dokráčeli pro jedenáctibrankové vítězství.

Úvod zápasu skutečně lépe vyšel hostům. Ti se díky sérii úspěšných zákroků gólmana Kučerky dostali v osmé minutě do vedení 1:4. Dukle však netrvalo dlouho a recept na hranického fantoma v brance přece jen nalezla, zejména pak Kotrč s Poláškem.

Cement si ještě pár minut držel vedení, o které, ale na sklonku 17. minuty definitivně přišel. To se svěřencům kouče Pauzy podařilo vyrovnat na 6:6.

O čtyři minuty později pak další trefa domácích hráčů už znamenala vedení. V těchto chvílích dominovali oba brankáři, hráči se v zakončení spíše trápili. Pražané pak přece jen ještě nějaké góly přidali, za to hosté nenacházeli odpověď a v závěrečné desetiminutovce první půle překonali Petrželu v brance Dukly jen jedinkrát. Poločasový výsledek 10:7 tak byl pro Cement ještě milosrdným.

Druhé dějství začalo přesně tak, jak končilo to úvodní. Bylo naprosto v režii Dukly. Její hráči hosty nepustili vůbec k ničemu. Navíc i kouzlo Kučerky v bráně dokázali zlomit a svému soupeři zasazovali jednu ránu za druhou.

Ještě ve 39. minutě drželi Hraničtí čtyřgólové manko, aby o pět minut později byl náskok Pražanů už sedmibrankový 18:11.

Naprosto zdecimovaný tým Hranic následně ještě oslabili Čadra s Galusem, kteří dostali červené karty, což byl definitivní konec nadějí Cementářů na dobrý výsledek.

Domácí hnaní vidinou prozatímního vedení Cement naprosto válcovali. Konečný výsledek 25:14 a vítězství Dukly o 11 branek jednoznačně dokumentuje, kdože byl na hřišti pánem.

HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice 25:14 (10:7)

Statistiky
Nejlepší střelci: Kotrč 10/5, Polášek 5, Čurda 4 – Pavlíček 3, Indrák 3, Brož 2, Čadra 2.
Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/0. Vyloučení: 5 – 6 (ČK Čadra, přímá ČK Galus). Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Diváků: 230.

„Začali jsme velice dobře a kolem desáté minuty jsme vedli 1:4. Po řadě nepřesností nás ale soupeř dotáhl a o přestávce už on vedl o tři branky. Ve druhém poločase se mi zdálo, jako bychom už nevěřili ve vítězství. Dukla nás začala přehrávat a nakonec také jednoznačně zvítězila,“ zhodnotil utkání hranický kapitán, brankář Josef Kučerka.

„Je to naše další porážka v nástavbové části. Všichni ale věříme, že už se to musí zlomit a potom to půjde,“ řekl po sedmé prohře v řadě.

Do konce sezony už ale zbývá odehrát poslední tři kola, a aby se Hranice odlepily od poslední šesté příčky, musel by se stát zřejmě zázrak. „Je pravda, že ta sezona se spíše už jen dohrává a přemýšlí se, co bude příští rok,“ potvrzuje Kučerka.

O víkendu čeká Cementáře další zápas nástavbové části. Tentokráte doma a to rovnou proti největšímu aspirantovi na titul, celku Lovosic. Duel je na programu v neděli 22. května. Zápas bude přímým přenosem vysílat i ČT 4 Sport. Úvodní výhoz je stanoven na 11 hodin.

„Budeme hrát doma, takže se budeme snažit podat co nejlepší výsledek a třeba i zvítězit, i když v momentální situaci a nynějším rozpoložením týmu to bude složité. Lovosicím ale rozhodně nedáme nic zadarmo,“ burcuje svůj tým kapitán Kučerka.