Hranice si z Prahy odvezly debakl

Praha/Hranice /AKTUALIZOVÁNO/ –S dalším květnovým víkendem šlo ruku v ruce i další kolo nástavbové části Zubr extraligy házenkářů. V rámci zápasů o první až šesté místo zajížděl Cement Hranice na palubovku průběžné druhé Dukly.

15.5.2011

Házenkáři Hranic (v modrém) proti Dukle PrahaFoto: DENÍK/Jan Rotrekl

Zástupce hlavního města se mohl po výhře vyšvihl na prozatímní první místo před nedělním šlágrem kola mezi Lovosicemi a Zubřím. Proti trápícímu se Cementu to mohl být zdánlivě lehký úkol, ale především na začátku utkání byli svěřenci trenéra Hrabala hodně nepříjemní a Dukle více, než vyrovnaným soupeřem. Po přestávce se už ale naplnily předzápasové prognózy a domácí si v poklidu dokráčeli pro jedenáctibrankové vítězství.

Úvod zápasu skutečně lépe vyšel hostům. Ti se díky sérii úspěšných zákroků gólmana Kučerky dostali v osmé minutě do vedení 1:4. Dukle však netrvalo dlouho a recept na hranického fantoma v brance přece jen nalezla, zejména pak Kotrč s Poláškem.

Cement si ještě pár minut držel vedení, o které, ale na sklonku 17. minuty definitivně přišel. To se svěřencům kouče Pauzy podařilo vyrovnat na 6:6.

O čtyři minuty později pak další trefa domácích hráčů už znamenala vedení. V těchto chvílích dominovali oba brankáři, hráči se v zakončení spíše trápili. Pražané pak přece jen ještě nějaké góly přidali, za to hosté nenacházeli odpověď a v závěrečné desetiminutovce první půle překonali Petrželu v brance Dukly jen jedinkrát. Poločasový výsledek 10:7 tak byl pro Cement ještě milosrdným.

Druhé dějství začalo přesně tak, jak končilo to úvodní. Bylo naprosto v režii Dukly. Její hráči hosty nepustili vůbec k ničemu. Navíc i kouzlo Kučerky v bráně dokázali zlomit a svému soupeři zasazovali jednu ránu za druhou.

Ještě ve 39. minutě drželi Hraničtí čtyřgólové manko, aby o pět minut později byl náskok Pražanů už sedmibrankový 18:11.

Naprosto zdecimovaný tým Hranic následně ještě oslabili Čadra s Galusem, kteří dostali červené karty, což byl definitivní konec nadějí Cementářů na dobrý výsledek.

Domácí hnaní vidinou prozatímního vedení Cement naprosto válcovali. Konečný výsledek 25:14 a vítězství Dukly o 11 branek jednoznačně dokumentuje, kdože byl na hřišti pánem.

HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice 25:14 (10:7)

Statistiky
Nejlepší střelci: Kotrč 10/5, Polášek 5, Čurda 4 – Pavlíček 3, Indrák 3, Brož 2, Čadra 2.
Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/0. Vyloučení: 5 – 6 (ČK Čadra, přímá ČK Galus). Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Diváků: 230.

„Začali jsme velice dobře a kolem desáté minuty jsme vedli 1:4. Po řadě nepřesností nás ale soupeř dotáhl a o přestávce už on vedl o tři branky. Ve druhém poločase se mi zdálo, jako bychom už nevěřili ve vítězství. Dukla nás začala přehrávat a nakonec také jednoznačně zvítězila,“ zhodnotil utkání hranický kapitán, brankář Josef Kučerka.

„Je to naše další porážka v nástavbové části. Všichni ale věříme, že už se to musí zlomit a potom to půjde,“ řekl po sedmé prohře v řadě.

Do konce sezony už ale zbývá odehrát poslední tři kola, a aby se Hranice odlepily od poslední šesté příčky, musel by se stát zřejmě zázrak. „Je pravda, že ta sezona se spíše už jen dohrává a přemýšlí se, co bude příští rok,“ potvrzuje Kučerka.

O víkendu čeká Cementáře další zápas nástavbové části. Tentokráte doma a to rovnou proti největšímu aspirantovi na titul, celku Lovosic. Duel je na programu v neděli 22. května. Zápas bude přímým přenosem vysílat i ČT 4 Sport. Úvodní výhoz je stanoven na 11 hodin.

„Budeme hrát doma, takže se budeme snažit podat co nejlepší výsledek a třeba i zvítězit, i když v momentální situaci a nynějším rozpoložením týmu to bude složité. Lovosicím ale rozhodně nedáme nic zadarmo,“ burcuje svůj tým kapitán Kučerka.

MAREK SMOLKA, DAVID KLEIN

15.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Škoda 110 R.
AUTOMIX.CZ
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Házenkáři Hranic (v modročerném) přes domácí prohru v odvetě baráže se Strakonicemi udržely extraligu.