Hranice v Plzni neuspěly

Plzeň, Hranice - Nejvyšší soutěž házenkářů se přelila již do své druhé poloviny. Přesto se Cement s Plzní potkal poprvé v letošním ročníku. V tomto zápase šlo o přímý souboj o čtvrtou příčku. Oba týmy nastoupily k utkání v kombinovaných sestavách, které si vyžádala nemoc nebo zranění.

23.11.2009

Muži hranického Cementu nastoupili k utkání v Plzni.Foto: Ilustrační foto: DENÍK/Jan Rotrekl

Trenéru Hegarovi chyběl nejlepší střelec Čadra a do Plzně nepřicestoval s týmem ani Radek Bajgar. Za domácí nastoupil nemocný Šik a otázkou byl i start nejproduktivnějšího hráče Západočechů, Romana Bečváře.

TJ Lokomotiva Plzeň – TJ Cement Hranice 33:29 (18:16)

Úvod utkání patřil hostům. Ti se zásluhou Tůmy a Brůny dostali do vedení 2:1. Branky přibývaly od začátku duelu na obou stranách. I domácí brzy okusili příchuť vedení v zápase. Ve čtvrté minutě se trefil Šik a Plzeň vedla 4:3. Hranice se svým soupeřem držely v nejtěsnějším kontaktu až do 10. minuty.

Poté se trefili Šetlík a Vinkelhofer a západočeši vedli 9:6. Cement se snažil ztrátu ihned stáhnout, ale to se dlouho nedařilo. Až ve 24. minutě se prosadil Galus a svou trefou snižoval na rozdíl jediné branky 14:13. O tři minuty později našel přesnou mušku i Indrák a vyrovnal na 15:15.

Plzeň však ještě do konce první půle zabrala a do kabin odcházela s dvoubrankovým náskokem a skórem 18:16. V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný souboj dvou sousedů v extraligové tabulce. Rozhodčí nasadili od úvodních minut velmi přísný metr a diváci viděli mnoho žlutých karet i vyloučení.

Vstup do druhého dějství měla obě mužstva vlažný. První tři minuty nebyl k vidění ani jeden přesný zásah. Pasáž bez branky přerušil až domací Šetlík. Pak se hraničtí dostali dvakrát za sebou do dobré střelecké pozice, ale v obou případech vyšel ze soubojů vítězně brankář Kurial. Tohoto faktu západočeši využili beze zbytku.

Ve 37. minutě se prosadil opět Martin Šetlík a zvyšoval už na 21:16. O minutu později se také poprvé ve druhém poločase trefili hosté. Domácí Lokomotiva však byla k nezastavení. Později dal branku Vinkelhofer a ztráta Hranic byla již šestibranková.

Deset minut před koncem se náskok Plzně dostal na své maximum. Škvařil zvyšoval na 28:21 a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Hosté se pak ještě pokusili o nemožné a v 55. minutě snižoval Indrák na 30:26. Domácí si však vyhraný zápas už nenechali vzít a duel dovedli do vítězného konce. Poslední branku dal hranický Tůma, jehož zásah korigoval konečné skóre.

V dresu západočechů se blýskl 11 zásahy nejzkušenější hráč týmu Martin Šetlík. V dresu Cementu mu sekundoval Marek Tůma se sedmi góly.

Sestava a střelci: Fabián Martin, Bednařík Tomáš 1x, Brůna Rostislav 6x, Brož Radim 1x, Indrák Michal 5x, Samiec Jakub 1x, Kovařík Radim 1x, Tůma Marek 7x, Galus Tomáš 4x/2x, Kučerka Josef, Diviš Josef 2x, Zbranek Jan 1x, Ruber Tomáš; sedmičky 2/2 - 2/2, vyloučení 5-6

Marek Smolka

23.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu.

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Billboardy na I46 mezi Olomoucí a Šternberkem
3

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hranický jez čeká rozšíření, přibude i rybí přechod

Hranický jez se dočká rozšíření kvůli zlepšení protipovodňové ochrany podél koryta Bečvy ještě před vybudováním některé ze zvažovaných variant plánovaného vodního díla Skalička. Povodí Moravy zatím nezná přesný termín výstavy, už teď je však jasné, že cena se bude pohybovat v řádech stamilionů.

Autor gólu jara Černotský: Hlučínu v poháru jsem dal ještě hezčí

Gólů dal za svou dlouhou kariéru spoustu, minimálně na tento ale určitě nezapomene. Velezkušený záložník fotbalistů Ústí Petr Černotský se ve 20. kole loňského krajského přeboru z halfvoleje opřel do míče svou levačkou tak parádně, že si vysloužil cenu čtenářů Deníku a krajského fotbalového svazu za gól jara.