„Zasloužený bod z Lovosic," oddechl si po dramatickém utkání hranický kouč Libor Hrabal.

Zápas na lovosické palubovce odstartoval s devadesátimi­nutovým zpožděním a byli to domácí, kteří v úvodu tahali za delší konec provazu.

V prvním poločase si házenkáři Lovosic dokázali vypracovat až pětigólový náskok, který Cementáři dokázali před koncem mírně korigovat na 17:13.

„První poločas jsme se hledali po pozdním příjezdu," konstatoval trenér Hrabal, který o přestávce promluvil hráčům do duše.

To se vyplatilo a druhý poločas vypadal pro hosty o poznání lépe.

„Dobře nám fungovala obrana, nějaké balóny chytil Kučerka, což nám v druhém poločase strašně pomohlo," konstatoval Libor Hrabal.

V úvodu druhého dějství si Lovosičtí stále drželi vedení, o to však přišli ve 49. minutě, kdy na 23:23 srovnal nejlepší střelec Hranic Miroslav Rachač.

V dramatické koncovce drželi domácí těsné vedení 28:27, jenže přišel jejich faul v čase 59:55. Hranice si vzaly oddechový čas a při hře bez brankáře dokázaly zásluhou Marka Třeštíka v předposlední vteřině zápasu vyrovnat na konečných 28:28.

„Konec dobrý, všechno dobré. Myslím si, že jsme bojovností, kterou jsme dneska ukázali, remízu zasloužili," pochvaloval si hranický trenér Libor Hrabal.

Lovosice před týdnem doma prohráli o gól s Litovlí a tentokrát jim dva body unikly v posledních vteřinách zápasu.

„Z naší strany zlepšená hra v prvním poločase, ale vlažně jsme vstoupili do poločasu druhého. Potom jsme si vybrali slabší chvilku, kdy jsme začali tahat za slabší konce a nedali jsme vyložené šance, navíc do naší hry přišla nervozita," zhodnotil utkání lovosický trenér Vladimír Šuma.

Hranice na venkovní palubovce bodovaly podruhé v řadě a další možnost budou mít 5. listopadu na půdě Frýdku-Místku.

HK .A.S.A. Město Lovosice – Cement Hranice 28:28 (17:13)

Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 2 – 7. Diváků: 250.

Lovosice: Adamík, Koňařík – Landa 4, Sýkora, Motl 8/2, Havlovec 1, Jelínek 3, Chroustovský 1, Klimt 2, Hes 2, Berka, Semerád, Jonáš 5, Miko 2. Trenér: Vladimír Šuma.

Hranice: Kučerka, K. Magrla – P. Magrla 2, Rachač 9/1, Hlaváč, Brož 5, Kobliha, Hastík 3, Mičkal 5, Samiec, Třeštík 4. Trenér: Libor Hrabal.