V mnoha závodech, ať už Hranické 200, Moravském poháru v Kojetíně, Českém poháru či mistrovství České republiky na „bednu“ vystoupili, nebo si na ni alespoň sáhli ze čtvrtého místa.

„Na konci března se v Hranicích už tradičně konal první závod sezony, a to Hranický maraton. Na něm bylo poznat, kdo je tu doma, a nejcennější kovy povětšinou putovaly k hranickým vodákům,“ řekla předsedkyně oddílu Olga Petrovská.

V kategorii K1 muži si na třicetikilometrové trati nejlépe počínal Lukáš Coufal. V kategorii K1 žačky na trati 9 km dlouhé výborně zajela Michaela Chmelová, která skončila druhá s rozdílem pouhých čtrnácti setin sekundy. Na trati o délce 15 km si mezi dorostenci dojel pro nejcennější kov Petr Sládeček.

Benjamínkům se dařilo

V dubnu se v Kojetíně uskutečnil závod Dlouhé tratě na Moravě, kde se hraničtí opět prosadili. Adriana Sedláková v kategorii MK1 benjamínky skončila druhá.

Mezi benjamínky zajel skvěle Jakub Zavřel a skončil třetí. Žačky Chmelová a Martina Mišíková si v kategorii K1 počínaly také výborně a obsadily první a druhé místo.

O týden později se v Praze konalo mistrovství České republiky na dlouhé tratě. V závodě na 5 km zazářil Petr Sládeček, který i s problémy v podobě křečí dojel na 23. příčce.

Na pátém místě se pak v kategorii K2 žačky umístily Mišíková s Chmelovou. Po květnové pauze se na hranické kanoisty a kajakáře v červnu „vyrojily“ čtyři závody. Hned 1. června se závodilo v Račicích na druhém závodu Českého poháru.

Žádné ohromné překvapení v podobě medailí se bohužel nekonalo, ale přece jen je tu pár výsledků, které za zmínku stojí. Jakub Zavřel mezi benjamínky na minikajaku dojel na krásném čtvrtém místě a Michal Valenta spolu s Danielem Pokorným a Lukášem Wiednerem z Chomutova a Janem Škurkou z Kojetína na čtyřkajaku mezi žáky skončili šestí.

Další týden byl v Hranicích uspořádán závod pod názvem Hranická 200 a domácí byli jako na koni. V kategorii MK1 benjamínci si pro zlato dojel Jakub Zavřel, v kategorii C2 junioři se prosadil Pavel Petrovský s Tomášem Balharem, kterým zazářily na krku také zlaté medaile.

První místo v kategorii MK1 benjamínky získala i Adriana Sedláková. Z dvojic jmenujme např. Sládečka s Coufalem, kteří na doublekajaku dojeli první. Pro zpestření byla zařazena i kategorie C7 mix, ve které opět zvítězily Hranice. Doma je prostě doma.

Třetí závod Českého poháru se uskutečnil 23. června v Račicích. Z hranických vodáků se zde nejvíce prosadil Petr Sládeček, který byl dvakrát třetí a jednou druhý.

V kategorii K4 žačky na trati 500 metrů skočily druhé Chmelová, Mišíková, Rothmeierová z Děčína a Jedličková ze Žamberku.

Moravský pohár: hranický úspěch

„Poslední den v červnu v Kojetíně začal dvoudenní Moravský pohár, na kterém nemohli Hraničtí chybět,“ uvedla Petrovská.

V kategorii K1 dorostenci zvítězil Sládeček, v MK1 Zavřel, v kategorii C1 junioři Balhar, v kategorii MK1 benjamínky Sedláková a v kategorii K1 žáci zvítězil Valenta. Celkově pak KVS Hranice skončil čtvrtý.

Následoval červenec, který KVS strávil prakticky celý trénováním, a 17. srpna nastoupil v plné své kráse na mistrovství České republiky na krátké tratě, kde se spolu do čtyřkajaku opět posadily Mišíková, Chmelová, Rothmeierová (Děčín) a Jedličková (Žamberk) a dojely „bramborové“.

Zavřel už tradičně dokončil závod ve své kategorii MK1 benjamínci na prvním místě a Sládeček jako dorostenec byl na kajaku druhý.

Petr Sládeček mezi olympioniky

Na začátku září se konaly Závody Českého poháru mládeže v Kadani. V rozjížďkách zde v kategorii K1 dorostenci na trati dlouhé jeden kilometr dojel na třetím místě Sládeček a v kategorii K2 žačky skončily Mišíková s Chmelovou rovněž třetí.

V kategorii K1 byla Mišíková pátá. Závody Olympijských nadějí se koncem září uskutečnily v Polsku v Bydgosczi a zúčastnil se jich i Petr Sládeček.

Posledním závodem sezony, na který se KVS Hranice přihlásil, bylo mistrovství České republiky v marathonu v Týně nad Vltavou.

Zde na sedmikilometrové trati v kategorii K2 žáci dojeli na nešťastném třináctém místě Babinčák a Valenta a v kategorii K2 žačky skončily Chmelová s Mišíkovou čtvrté.