OBRAZEM: Cement otevřel sérii s Lovosicemi výhrou

Hranice – V sobotu 14. března vstoupili hraničtí házenkáři do play-off Zubr extraligy. Po historickém třetím místě v základní části jim byl přisouzen soupeř z Lovosic. Šlo o reprízu loňského čtvrtfinále, kde se oba celky také potkaly. Minulý rok se po vítězství 2:1 na zápasy radovali z postupu Severočeši.

14.3.2010

Bez zásahu městských policistů se v neděli dopoledne neobšelo první utkání házené v sérii play-off mezi Hranicemi a Lovosicemi. Hostující v závěru stáhli vybudovaný náskok domácího Cementu, přesto se nakonec radovali domácí fanoušci z vítězství 29:25. Foto: DENÍK/Jan Rotrekl

Již před začátkem duelu bylo jasné, že se Hranice budou moct opět opřít o výborné publikum. Ke skvělé atmosféře přispěla i skupinka fanoušků Lovosic. Samotný úvod zápasu byl opatrný a vynikali v něm oba brankáři.

První zajímavé momenty přišly v páté minutě. Za stavu 2:1 pro Cement byl k nelibosti domácích fandů vyloučen Brož. Hosté však o výhodu přesilové hry přišly velmi záhy. Po faulu na Diviše byl druhým potrestaným hráčem Kalous.

K výraznějšímu odstupu ve skóre došlo ve 12. minutě. To přesně zamířil Brůna a jeho branka znamenala vedení 6:3. Hranice si drobný náskok držely téměř patnáct minut.

Ve 23. minutě si vzal trenér Lovosic oddechový čas. Jeho svěřencům chvilka oddechu viditelně prospěla. Ve 26. minutě se trefil nejprve Motl, o chvíli později jej napodobil spoluhráč Havlovec, jehož branka znamenala vyrovnání na 11:11.

O pár okamžiků byl tentýž hráč vyloučen a Hranice se v následné přesilovce dvakrát prosadili. Poločasový stav 13:12 stanovili poslední brankou první půle hráči hostů.

Druhé dějství otevřel zbytečným vyloučením Šuma. V přesilovce se trefil pouze Čadra a když jej na druhé straně napodobil Motl, byl rozdíl ve skóre stále pouze jednobrankový.

O pár chvil později se prosadil Bednařík. Hosté mohli zase velmi rychle odpovědět. K dispozici dostali sedmičku, k její exekuci se postavil Šuma, který již v první půli jednu nedal.

Bohužel pro Lovosice své selhání zopakoval. V tu chvíli asi nikdo nečekal, že právě tato chvíle odstartuje rozhodující momenty utkání.

Během následujících dvou minut dali hraničtí házenkáři tři branky. Po brance Bednaříka, znamenající vedení 18:13, si hosté vzali oddechový čas.

Tentokrát však time-out svěřencům Vojtěcha Srby nepomohl. Ve 44. minutě zvyšoval Diviš již na 22:15 a Severočechy by v této chvíli spasil pouze zázrak. Ten se nekonal. Hranice stále stupňovaly tempo a hosté nenašli účinnou protizbraň.

V 55. minutě dosáhl odstup domácích od Lovosic svého maxima. Po brance Zbranka vedl Cement rozdílem devíti gólů 28:19. Závěr zápasu Hranice dohrály v tréninkovém tempu a dovolili hostům zkorigovat výsledek utkání na konečných 29:25.

K důležitému vítězství pomohl domácím opět vynikající Kučerka, který se blýskl čtyřmi chycenými sedmičkami.

Druhé utkání série se odehraje na půdě Lovosic. Zápas je na programu ve středu od 18 hodin. Případné třetí utkání by se hrálo opět v Hranicích, a to v neděli 21. března v tradiční čas od 10.30 hodin.

TJ CEMENT HRANICE – HK .A.S.A. MĚSTO LOVOSICE 29:25 (13:12)

SESTAVA A STŘELCI: Martin Fabián, Josef Kučerka, Tomáš Galus, Josef Diviš 4, Marek Tůma 3, Jan Zbranek 1, Tomáš Ruber, Zdeněk Čadra 5, Michal Indrák 3, Radim Kovařík, Radek Bajgar 5, Rostislav Brůna 5, Radim Brož, Tomáš Bednařík 3.

Info: 800 diváků, vyloučení 6–8, sedmičky 2/1–9/5, rozhodčí: Novák, Kohout

MAREK SMOLKA

14.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu.

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Billboardy na I46 mezi Olomoucí a Šternberkem
3

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hranický jez čeká rozšíření, přibude i rybí přechod

Hranický jez se dočká rozšíření kvůli zlepšení protipovodňové ochrany podél koryta Bečvy ještě před vybudováním některé ze zvažovaných variant plánovaného vodního díla Skalička. Povodí Moravy zatím nezná přesný termín výstavy, už teď je však jasné, že cena se bude pohybovat v řádech stamilionů.

Autor gólu jara Černotský: Hlučínu v poháru jsem dal ještě hezčí

Gólů dal za svou dlouhou kariéru spoustu, minimálně na tento ale určitě nezapomene. Velezkušený záložník fotbalistů Ústí Petr Černotský se ve 20. kole loňského krajského přeboru z halfvoleje opřel do míče svou levačkou tak parádně, že si vysloužil cenu čtenářů Deníku a krajského fotbalového svazu za gól jara.