TJ Mittal Ostrava - PVK Přerov Precheza 0:3 (-19, -19, -18)

Hosté přijeli do Ostravy se zpožděním a na rozcvičení před utkáním měli jen pětadvacet minut. Trenér Vladimír Sirvoň navíc neměl záznam žádného utkání s tímto soupeřem a musel tedy před zápasem „vařit“ jen z toho, jaké poznatky mu řekly jeho svěřenkyně.

Hned na začátku úvodního setu však prokoukl ostravskou taktiku, která zněla: Pokrýt Remešovou. Zkušený lodivod tedy vynechával Terezii a rozdělil útok na zbylé hráčky.

Tato taktika nesla své ovoce a Přerov byl téměř celé utkání ve vedení o 3 - 5 bodů. S dobře zorganizovanou obranou PVK na síti i v poli si domácí volejbalistky nedokázaly poradit.

Navíc Přerov byl důraznější jak v útoku, tak i na podání a utkání dotáhl bez větších problémů do vítězného konce. „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, postavení v tabulce je jasné. Na hráčky jsem byl v přípravě ostrý, a teď se nám to vrátilo.

Družstvo bylo dobře připravené, což dokázalo i s Brnem. Ostravu jsme překvapili rychlou orientací, riskovali jsme podání a hráli naši hru.

Tentokrát se nám dařilo i na bloku. Soupeře jsme předčili ve všech činnostech, výborně jsme servírovali a hráli kombinačně, jen občas nám zaskřípala přihrávka,“ řekl po utkání Vladimír Sirvoň, kouč přerovského vítězného celku.

Sestava PVK: Michnová, Mihálová, Remešová, Dobrá, Maslaňáková, Kotounová, libero Kapavíková - Novotná, Nucová - Dýčková, Dřímalová, Zápotočná.

Volejbalistky Prechezy tedy vyhrály první utkání a dotáhly se na Střešovice. V páteksi dvakrát zatrénovaly, ráno od půl desáté a večer od šesti hodin.

V sobotu 26. lednaje totiž čeká velice těžké střetnutí. Od 18 hodin se na domácí palubovce postaví proti třetímu týmu průběžné tabulky, Olympu Praha, který má na svém kontě devět vítězství a s Brnem a Prostějovem se tahá o nejvyšší příčky české extraligy.