VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Policie podnikla razii v přerovských barech

Přerov – Majitele heren a barů v Přerově překvapila v sobotu v noci nečekaná návštěva. Policisté v doprovodu celníků, pracovníků živnostenského úřadu a strážníků totiž podnikli „zátah“ na dvě desítky podniků ve městě a okolí. Cílem bylo zjistit, jestli číšníci nenalévají alkohol dětem do osmnácti let.

14.2.2010
SDÍLEJ:

Policisté podnikli v sobotu v noci rozsáhlou razii v restauracích a hernách v Přerově a jeho okolí. Do akce se zapojila i celní správa, živnostenský úřad a strážníci.Foto: DENÍK/Petra Poláková-Uvírová

Kontrola se ale zaměřila i na dodržování hygienických předpisů a platnost živnostenských oprávnění.

Policisté během razie přistihli devatenáct mladých lidí, kteří byli pod vlivem alkoholu.

Vyfoťte si mě, jasně!

Je půl jedenácté v noci a v policejní budově u výstaviště se scházejí velitelé zásahu s novináři. Poslední instrukce a vyrážíme na první místo, které je až do poslední chvíle utajené. Hlídky se totiž domlouvají na dalších kontrolách telefonicky přímo v terénu.

Návštěva ve vyhlášené herně Formule v ulici Svisle byla zbytečná. Kontrolu totiž policisté těsně před jejím zahájením zrušili kvůli malému počtu návštěvníků. Kolona vozidel policistů, celní správy, strážníků a novinářů se proto vydává na opačnou stranu města.

Na řadě je vyhlášená „Čechovka“ u nádraží, kde je velká koncentrace heren. Opilý host jedné z nich dává jasně najevo, že je mu zásah do soukromí nepříjemný.

„Však si mě vyfoťte! Jasně!,“ rozhazuje rozčileně rukama. Potom se vztekle rozběhne směrem k novinářům., takže raději mizíme z dosahu.

Kontrola v dalších podnicích u nádraží proběhla bez potíží. Na opilé nezletilce jsme totiž nenarazili ani v proslulé herně Bonver naproti budovy vlakového nádraží.

Podnik byl téměř prázdný, a tak zaskočený majitel ukázal kontrolorům alespoň zásoby alkoholu v lednici. U automatů se krčilo několik gamblerů středního věku, kteří se díky návštěvě asi desítky policistů alespoň na chvíli odpoutali od blikajících světélek.

Po jejich odchodu se ale opět vracejí k vidině snadného výdělku.

Auta přejíždějí tentokrát do Jateční ulice, kde je bistro U kámošů. Majitel baru zřejmě věděl, proč podnik pojmenoval právě takto.

„Scházejí se tu jen naši kámoši, jsme tady v pronájmu chvíli,“omlouval se kontrolorům z živnostenského úřadu majitel a vzápětí komentoval zásah policistů pochvalnými slovy. „Kluci dělají dobře svou práci, to je jasný,“ řekl téměř s hrdostí v hlase.

Zatímco k policistům byli hostinští až přehnaně servilní, své emoce si vybíjeli na přítomných novinářích. „Nějakej Přerovskej deník tady nebudeme řešit, co říkáte? ,“ doporučil mi stroze majitel jedné herny v centru.

Až když byl ujištěn, že neprozradíme jeho identitu, dodal na vysvětlenou:„To si jako myslíte, že nalévám děckám? Sám mám dvě, tak neblbněte. Na občanky se dívám docela rád,“ ubezpečil.

Na Leguána chodí jen „zletilí“

Asi nejvíce mladých lidí se v sobotu v noci bavilo v hospodě u Leguána v Jateční ulici. Když začali policisté v přeplněné restauraci kontrolovat občanské průkazy, jeden přítomný mladík situaci očividně nezvládl. „Ať jdou do p…, komouši. To už si nemůžeme dát ani pivo?“ nechal se slyšet.

Jiní naopak považovali návštěvu represivních složek za zpestření zábavy. „Tady na leguána chodí samí zletilí. Můžete si nás vyfotit?,“ pokřikoval jeden z hochů s cigaretou v ruce. Zájemců o skupinovou fotografii ale bylo mnohem více.

V klubu Šuplík: deset mladých lidí pod vlivem

Hned na třech kontrolovaných místech v Přerově a nedalekých Kokorách měli ale policisté„úspěch“. Zátah odhalil například desítku opilých mladých lidí v rockovém klubu Šuplík v Předmostí.

„Nový trestní zákoník už nerozlišuje nezletilé a mladistvé, ale nazývá obě skupiny dětmi do 18 let. Nejvíce jsme naměřili 1,68 promile alkoholu, nejméně pak 0,8 promile,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová, která byla na místě.

Na další opilé děti narazila hlídka i v restauraci u Nely v Přerově a potom také v hospodě v Kokorách. „Do podniků, kde jsme zjistili porušení zákona, se budeme znovu vracet,“ ujistila Zajícová.

Podle ní byla rozsáhlá razie součástí akce s názvem Než naliješ skleničku. „Uspořádali jsme nejprve besedy s majiteli podniků, a to nejen v Přerově, ale i Lipníku, Hranicích a Kojetíně. Většina z nich tedy ví, že se na alkohol u mladých lidí zaměřujeme,“ vysvětlila.

Do akce se zapojilo i oddělení sociálně právní ochrany dětí, hasiči, krajští hygienici, živnostenský úřad, celní správa, cizinecká a městská policie. „Jen od policie bylo na místě 31 lidí,“ upřesnila mluvčí.

Kontrola v noci ze soboty na neděli probíhala až do čtyř hodin ráno a pro opilé děti si přijeli na místo jejich rodiče.

Autor: Petra Poláková-Uvírová

14.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
14

Víkend bude žhavý, po krátkém osvěžení se vrátí vedra

Soutěž základních a středních škol v jízdě na 200 metrů v dračích lodích na hranické Bečvě
49

Bečva zažila lítý souboj při školním kole dračích lodí

Baník, Galatasaray... a teď Všechovice. Marek Heinz slavil další triumf

V posledním kole si na hřišti soupeře v souboji o titul poradili s Brodkem u Přerova 3:2 a mohli slavit.

V průmyslové zóně v Hranicích hořelo. Dva lidé se zranili

K požáru v průmyslovém areálu v Hranicích vyjely ve středu 21. června jednotky požárních stanic z Hranic, Lipníku nad Bečvou a dobrovolnými jednotkami z Opatovic a Hranic.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies