VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bečva zažila lítý souboj při školním kole dračích lodí

VIDEO / Řeka Bečva po roční pauze zažila další nálet draků, respektive dračích lodí. Ve čtvrtek 22. června se totiž sjeli základní a střední školy, aby poměřily své síly nejen s vodním živlem, ale také se svými soupeři z ostatních škol.

22.6.2017
SDÍLEJ:

Soutěž základních a středních škol v jízdě na 200 metrů v dračích lodích na hranické BečvěFoto: Deník / Jan Nuc

Už od začátku týdne se počasí vydařilo, tak se dalo předpokládat, že i ve čtvrtek bude krásně. A taky bylo. U Loděnice se sešlo na pětadvacet týmů toužících po medailích. Celý břeh Bečvy byl tak doslova okupován mladými draky a dračicemi. A nebylo se čemu divit, když na jedné Dračí lodi bylo na dvacet osob.

„Máme zde pětadvacet startujících posádek. Šest základních škol, což jsou hranické posádky plus posádka ze Znojma a Kojetína. Dále je tady devatenáct posádek ze středních škol z Hranic, Znojma, Holešova a Kojetína,“ řekla o účasti týmů organizátorka Šárka Dohnalová.

Příprava je třeba!

Aby však měli soutěžící nějakou šanci na výhru, museli pravidelně trénovat. Takovou příležitost jim samozřejmě nabízejí v Klubu vodních sportů Hranice.

„Příprava hranických posádek samozřejmě stoupá. Děti se připravují pravidelně, kromě výuky pádlování se seznamují s lodí, s vodou a mají k tomu i záchranářství,“ vysvětlila organizátorka.

A kvůli tomu, že soutěžícími jsou děti, trať byla dlouhá pouze dvě stě metrů. Podle Šárky Dohnalové se jezdí i delší tratě, ale i vzhledem k počtu posádek je nelze uskutečnit.

Posádky nejen z Hranic

O velkém zájmu u škol mimo Hranicko svědčí i vysoká účast z policejní školy v Holešově, která letos nasadila na devět týmů. „Účastníme se teď potřetí a minulý rok jsme byli druzí,“ pochvalovala si kapitánka Dankových děcek z Holešova Zdenka Chmelařová.

Její parťák Robin Balažovič dodal, že se určitě budou snažit dobýt ty nejvyšší příčky, které jsou možné. Ostatně, každý tým, který se Dračích lodí zúčastnil, měl stejné ambice.

O posty nejvyšší se přijeli poprat i ze Znojma, konkrétně s tamní ZŠ Tasovice. „Účastníme se tady poprvé, ale pravidelně jezdíme ve Znojmě,“ řekla učitelka Kamila Rischlová.

Fandila i rodina

Mezi soutěžícími se objevili i tváře jejich fanoušků. Protože se závod konal od ranních hodin asi do dvou odpoledne, přišli fandit hlavně prarodiče a učitelé.

„Měl bych tady mít vnuka, ale najít ho v tom množství lidí je těžké. Ale fandit jsem přijel,“ řekl s pobavením Aleš Hapala.

Dospěláci v sobotu

V sobotním dni, který by měl být také slunečný, se uskuteční další závod dračích lodí, tentokrát v kategorii dospělých. „Prozatím máme přihlašeno na dvacet týmů, přičemž jsou to hlavně týmy z hranických firem,“ sdělila Šárka Dohnalová.

V sobotu 24. června se tak mohou zájemci přijít podívat už od 9 hodin na lítý dračí souboj, který potrvá až do večerních hodin.

Autor: Jan Nuc

22.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Ilustrační foto

Muž v Drahotuších zabodl sokovi nůž do hrudníku

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Kmenové buňky jsou téma, které stojí za to šířit, říká David Szotkowski

Kamarádi David Szotkowski (24) a Miroslav Večeřa (25) se před třemi lety rozhodli, že budou šířit informace o kmenových buňkách mezi obyvatelstvo. Proto se vydali na pochod napříč Moravou dlouhý na 270 kilometrů. Nyní, v sobotu 22. července, se opět vydali na cestu z Olomouce do Ostravy, aby pokračovali ve svém poslání. Zastávku měli i v Hranicích.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Pouťové atrakce zaplavily Drahotuše

Kolotoče, houpačky, střelnice, jarmark s dobovými řemesly, ale hlavně spousta prodejních stánků. Zkrátka vše, co patří k pouti, nechybělo o víkendu v Drahotuších na Hranicku. Konala se tam tradiční Anenská pouť, která má tak letitou tradici, že už ani mnozí místní obyvatelé nepamatují, kdy byla tato významná kulturně společenská akce v obci založena. Každoročně ji však provází nabitý dvoudenní program.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení