VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domov seniorů i Pivovarské schody se dočkaly opravy

Hranice – Dvě stě patnáct ubytovaných klientů Domova seniorů v Hranicích se konečně dočkalo toužebně očekávaného zateplení pavilonů. S ročním zpožděním se tento týden konečně rozběhla plánovaná oprava budov včetně rekonstrukce střechy. I její propustnost dělala celému osazenstvu Domova velké problémy.

20.6.2012
SDÍLEJ:

Rekonstrukce Pivovarských schodůFoto: DENÍK/Pavel Mašláň

„Do budov nám zatékalo. V podstatě jsme museli chystat i kýble, aby se nám voda nerozlévala všude kolem," vzpomněl ředitel Domova seniorů v Hranicích Milan Káňa na některé obtíže, kvůli kterým se nyní k rozsáhlé rekonstrukci přistupuje.

Stavební firma by měla veškeré práce zvládnout v průběhu sto deseti kalendářních dnů. Již v pondělí proběhlo předání staveniště, ve středu se začíná stavět lešení.

Podle slov ředitele Milana Káni se ubytovaní lidé nové podoby Domova už nemohou dočkat.

„Všichni se na to těšíme. Klienti se o tuto akci hodně zajímají, doslova tím žijí. V pondělí jsme svolali informační schůzi a velká účast klientů nám jejich zájem dokázala. Podle architektky Patočkové jsme dokonce uvedli vizuální podobu projektu včetně podrobného harmonogramu, aby byli obyvatelé Domova seniorů o všem dostatečně informováni," uvedl ředitel Milan Káňa.

Rekonstrukce Domova seniorů v Hranicích

Znovu, ale takřka za stejnou cenu

Obyvatelé Domova seniorů v Hranicích se během nadcházejících měsíců budou muset připravit na některá omezení, které jsou s opravami spojeny. Prostory pro stavbaře a pro klienty však budou pochopitelně přesně určeny.

„Vše bude přesně ohrazeno. Bude zajištěná průchodnost a samozřejmě také bezpečnost," dodal ředitel Káňa.

Na rozsáhlou opravu, v rámci které dojde vedle rekonstrukce střechy a zateplení venkovního pláště také k úpravě vstupů do budovy či opravě lodžií, se vyčlenilo přibližně šestnáct milionů korun. Vedení města na akci už v loňském roce získalo dotaci fondů Evropské unie, která pokryje až devadesát procent nákladů.

Domov seniorů měl být zateplený již v loňském roce.

Společnost, která v minulém roce výběrové řízení vyhrála, však kvůli příliš nízké navržené ceně od již uzavřené smlouvy odstoupila a veřejná soutěž se musela vypisovat znovu. Je paradoxní, že navržená cena současného zhotovitele se od ceny odstoupivší firmy prakticky vůbec neliší.

Opravené schody se moc nezmění

Rekonstrukce Pivovarských schodůJistou podobnost s posledními potížemi Domova seniorů vykazuje i plánovaná oprava Pivovarských schodů, která začala rovněž na začátku tohoto týdne.

I v tomto případě původně vybraná společnost později zjistila, že svoji nabídku podhodnotila.

Tentokrát se však nemuselo vypisovat nové výběrové řízení a stavbu zahájila společnost, která ve stejné soutěži skončila na druhém místě. Její výhodou je zejména kratší doba trvání prací. Navržená cena je zhruba jeden a čtvrt milionu korun.

„I když se s opravou schodů začíná přibližně s měsíčním zpožděním, ke změně konečného termínu nedojde. Rekonstrukce by tak měla být hotová na začátku měsíce září," informoval tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Nová podoba schodů by se neměla výrazněji lišit od současného schodiště, které vede od Zámeckého hotelu směrem na Šromotovo náměstí.

„Po rozebrání dosavadního schodiště se upraví podloží, umístí se nové kamenné obrubníky a opraví se opěrná zeď, která v konečné ceně vytváří také důležitou položku," přiblížil následující kroky mluvčí Městského úřadu.

Autor: Pavel Mašlaň

20.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
40

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hustopečské Dny - sobota 31. 8. 2013
15

Hustopečské dny nabídnou Kristinu i kapelu Jelen

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!

Jeden termín a tři města, kde se bude pomáhat prostřednictvím největší charitativní akce Deníku: Kabelkového veletrhu.

Lapka chtěl ukrást pokladnu, vyrušil ho majitel

Neznámý pachatel se v pondělí asi hodinu před půlnocí vloupal do kanceláře společnosti sídlící na Masarykově náměstí v Hranicích.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení