VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hranické školy projdou o prázdninách opravami. Některé změní i působiště

Brány škol se sice pro žáky zavřely, shon v nich ale bude stále. Chystají se totiž prázdninové opravy, které přes školní rok nejsou možné.

8.7.2017
SDÍLEJ:

ZŠ a MŠ Šromotovo v HranicíchFoto: DENÍK/Tomáš Krejčiřík

„Budeme měnit plynovou kotelnu v přístavbě budovy a potom plánujeme klasické malování a drobnou údržbu. Rozpočet máme zhruba 250 tisíc korun,“ informoval ředitel hranického gymnázia Radovan Langer.

Na Střední lesnické škole Hranice zase bude probíhat o prázdninách třetí etapa rekonstrukce elektroinstalace v historické budově, která bude stát 300 tisíc korun.

Dále by se měla, podle ekonomky školy Blanky Bláhové, po prázdninách opravit kanalizace a upravit povrch dvoru v Domově mládeže s investicí 1,8 milionu korun.

Opravy malé i velké

Jednou ze škol, které plánují větší prázdninové opravy je ZŠ a MŠ Šromotovo, kde budou dvě zásadní akce.

„Jednou je rekonstrukce rozvodů vody a kanalizace v budově druhého stupně. Je to již třetí etapa. V minulých letech se dělala budova prvního stupně a školní jídelna,“ popsal opravy ředitel Radomír Habermann.

Investice by se měla pohybovat mezi dvěma až dvěma a půl miliony korun.

Tím zde ale opravy nekončí. Chystá se i výměna sportovního povrchu na hřišti a nástřiku běžeckého oválu. Realizovat by se měla akce v srpnu.

Další opravy se chystají na Základní škole 1. máje, ve které se obnoví obložení a opraví staré podlahy ve třídách. Obě investice budou činit zhruba sto tisíc korun.

Přes půl milionu korun investují i v drahotušské mateřské škole. Opraví tam kotelnu.

Střední průmyslová škola Hranice chystá nové podlahy, osvětlení a také bude malovat, celkově za čtyři sta tisíc.

„Na konci června jsme dokončili nové kotelny v dílnách, což byla investice za téměř pět milionů korun,“ řekl ředitel Ivan Doležel.

Nelehké stěhování

Nejvypjatější situaci o prázdninách má Střední zdravotnická škola Hranice společně se ZŠ a MŠ Nová. Tyto školy si totiž vymění budovy.

Zdravotnických studentů přibylo, i kvůli uzavření odloučeného pracoviště v Přerově, a škola tak potřebuje více prostoru.

„Věřím, že stěhování stihneme v pohodě. Musíme, protože tomu obětujeme čas dovolených a i vyučující počítají s tím, že o prázdninách budou chodit. Plánujeme všechno tak, abychom 4. září nastoupili do školy,“ řekla ředitelka Střední zdravotnické školy Hana Čamborová.

Upravovat prostory ale nijak nebudou, na to nemají finance. Všechno se podle ředitelky bude řešit postupně.

Autor: Jan Nuc

8.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Ilustrační foto

Muž v Drahotuších zabodl sokovi nůž do hrudníku

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Kmenové buňky jsou téma, které stojí za to šířit, říká David Szotkowski

Kamarádi David Szotkowski (24) a Miroslav Večeřa (25) se před třemi lety rozhodli, že budou šířit informace o kmenových buňkách mezi obyvatelstvo. Proto se vydali na pochod napříč Moravou dlouhý na 270 kilometrů. Nyní, v sobotu 22. července, se opět vydali na cestu z Olomouce do Ostravy, aby pokračovali ve svém poslání. Zastávku měli i v Hranicích.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Pouťové atrakce zaplavily Drahotuše

Kolotoče, houpačky, střelnice, jarmark s dobovými řemesly, ale hlavně spousta prodejních stánků. Zkrátka vše, co patří k pouti, nechybělo o víkendu v Drahotuších na Hranicku. Konala se tam tradiční Anenská pouť, která má tak letitou tradici, že už ani mnozí místní obyvatelé nepamatují, kdy byla tato významná kulturně společenská akce v obci založena. Každoročně ji však provází nabitý dvoudenní program.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení