VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příprava obchvatu Hranic pokračuje. Kdy bude?

Hranice pokračují v přípravě severovýchodního obchvatu města, který má v budoucnu ulevit dopravní situaci. Jedná se s dotčenými orgány i vlastníky pozemků potřebných ke stavbě.

4.7.2017
SDÍLEJ:

Obchvat. Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Severovýchodní obchvat řeší propojení silnic II/440 směrem na Potštát a I/47 směrem na Bělotín mimo obytné části města. Má za cíl odklonit tranzitní dopravu a cílovou dopravu mimo obytné zóny. Celková délka obchvatu by měla být 2,2 kilometry.

„V současné době je před dokončením územní studie a zpracovává se i podrobnější technicko – ekonomická studie. Město také zpracovává změnu územního plánu, která je vyvolána upřesněním trasy obchvatu,“ sdělil mluvčí města Petr Bakovský.

Trasa obchvatu se projednávala se zástupci Krajského úřadu Olomouckého kraje, Ředitelstvím silnic a dálnic Brno, ale také SŽDC Olomouc, Ministerstvem dopravy a ČEZ Distribuce.

Spolupráce s krajem

„Stavba bude po dokončení zahrnuta mezi silnice 2. třídy, které má ve správě kraj. Město proto jedná s Olomouckým krajem o spolupráci na přípravě a výstavbě obchvatu,“ řekl mluvčí.

Město by tak mělo vypracovat dokumentaci k územnímu rozhodnutí a majetkoprávní vztahy, kraj poté pomůže s dotací a se samotnou výstavbou.
Hustota dopravy stoupá

Obchvat je pro Hranice opravdu důležitý, doprava ve městě totiž každým rokem stoupá a podílí se na tom právě tranzitní doprava na silnicích II/440 a I/47. Problémová je také doprava z místních ulic Tovární a Nová.

„Současná silniční síť v Hranicích už není schopná pojmout stále se zvyšující počty aut, osobních i nákladních. Zejména v ranních a odpoledních špičkách se křižovatka u Slávie, ulice Nová a prakticky celá třída 1. máje stávají velmi problematicky průjezdné,“ vysvětlil situaci Petr Bakovský.

Doprava nejen, že ucpává město a prodlužuje jeho průjezdnost, také má negativní vliv na životní prostředí. To je v Hranicích opět na velmi špatné úrovni.

Tisíce aut denně

„V aktivních průmyslových zónách pracuje již nyní na 2,7 tisíce zaměstnanců, a předpokládá se, že jejich počet stoupne až na 4 tisíce. V těchto průmyslových zónách pak přesáhne intenzita 5 tisíc vozidel za den,“ nastínil budoucnost mluvčí města.

Hustá doprava nepomáhá ani MHD a snižuje její účinnost. Lidé se tak začínají spoléhat spíše na vlastní prostředky, kterými se, už tak špatná dopravní situace ve městě, zhoršuje.

Autor: Jan Nuc

4.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Ilustrační foto

Muž v Drahotuších zabodl sokovi nůž do hrudníku

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Kmenové buňky jsou téma, které stojí za to šířit, říká David Szotkowski

Kamarádi David Szotkowski (24) a Miroslav Večeřa (25) se před třemi lety rozhodli, že budou šířit informace o kmenových buňkách mezi obyvatelstvo. Proto se vydali na pochod napříč Moravou dlouhý na 270 kilometrů. Nyní, v sobotu 22. července, se opět vydali na cestu z Olomouce do Ostravy, aby pokračovali ve svém poslání. Zastávku měli i v Hranicích.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Pouťové atrakce zaplavily Drahotuše

Kolotoče, houpačky, střelnice, jarmark s dobovými řemesly, ale hlavně spousta prodejních stánků. Zkrátka vše, co patří k pouti, nechybělo o víkendu v Drahotuších na Hranicku. Konala se tam tradiční Anenská pouť, která má tak letitou tradici, že už ani mnozí místní obyvatelé nepamatují, kdy byla tato významná kulturně společenská akce v obci založena. Každoročně ji však provází nabitý dvoudenní program.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení