VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hranicích bude tabule ukazující znečištění vzduchu. Pošle i data do mobilů

Město bude mít nové měřící zařízení, které bude monitorovat čistotu ovzduší v Hranicích. Nahradit má dvě stará zařízení a zlepšit porovnávání s výsledky z jiných organizací.

29.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

„Měli jsme dvě stacionární stanice, které jsou za svou životností. Ty stanice také nebyly v systému certifikovaného měření, takže jsme sice měření měli, ale nemohli jsme ho porovnávat s ostatními výsledky z ministerstva,“ řekl místostarosta Ivo Lesák

Informační tabule

Ve městě by měla být nainstalována světelná tabule s výstupem, který by byl kompatibilní i s mobilními telefony. Dostupné informace by měly být tedy i u občanů v kapsách.


„Potřebujeme kompatibilní systém, který je v současnosti certifikován ve spolupráci s hydrometeorologickým ústavem, abychom měli data, která můžeme používat k vyjádření,“ sdělil starosta města Jiří Kudláček.

Nová měřicí stanice by měla sledovat na desítky hodnot. Nejdůležitější a nejproblematičtější hodnotou bude prach, který je zátěží hlavně pro lidi s astmatem.

Smogové situace

V Hranicích je, hlavně v zimních měsících, problém se smogem. Město vždy vyhlašuje, aby se lidé v takových situacích zdržovali doma, nebo se snažili nevyjíždět s auty.

„Jsme také domluveni s Ředitelstvím silnic a dálnic, že na informačních tabulích zobrazí, aby se lidé pokud možno vyhnuli městu v autech. Ta samotná opatření proti smogu se dělají ale velice špatně,“ zmínil mluvčí města Petr Bakovský.

Autor: Jan Nuc

29.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Ilustrační foto

Muž v Drahotuších zabodl sokovi nůž do hrudníku

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Kmenové buňky jsou téma, které stojí za to šířit, říká David Szotkowski

Kamarádi David Szotkowski (24) a Miroslav Večeřa (25) se před třemi lety rozhodli, že budou šířit informace o kmenových buňkách mezi obyvatelstvo. Proto se vydali na pochod napříč Moravou dlouhý na 270 kilometrů. Nyní, v sobotu 22. července, se opět vydali na cestu z Olomouce do Ostravy, aby pokračovali ve svém poslání. Zastávku měli i v Hranicích.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Pouťové atrakce zaplavily Drahotuše

Kolotoče, houpačky, střelnice, jarmark s dobovými řemesly, ale hlavně spousta prodejních stánků. Zkrátka vše, co patří k pouti, nechybělo o víkendu v Drahotuších na Hranicku. Konala se tam tradiční Anenská pouť, která má tak letitou tradici, že už ani mnozí místní obyvatelé nepamatují, kdy byla tato významná kulturně společenská akce v obci založena. Každoročně ji však provází nabitý dvoudenní program.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení