VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé schválili rozpočet

Hranice - Zastupitelé města schválili na svém letošním posledním zasedání návrh rozpočtu pro příští rok. Celková výše rozpočtu činí 459 milionů korun.

17.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Petr Bakovský

Celkem třetinu této částky, tedy 153 milionů korun, použije město na jednorázové výdaje, zejména na investice a rozsáhlé opravy. Kromě dokončení projektů z letošního roku se Hranice pustí i do zcela nových akcí.

S budováním nového venkovního bazénu na plovárně začala stavební firma již nyní, zcela nová mateřská školka má vyrůst u Základní školy Šromotovo v příštím roce.

„Návrh rozpočtu, který jsme na zasedání projednávali minulý čtvrtek, prošel jen s drobnými připomínkami. Navíc jsme v rozpočtu schválili dalších 250 tisíc korun na Akademii 3. věku, což je projekt celkem tří škol zde v Hranicích,“ uvedl mluvčí města Petr Bakovský. Podle něj však může rozpočet doznat dalších změn ještě v únoru 2009.

Teprve na počátku příštího roku se totiž zastupitelé města dozvědí, jaké částky město dostane ze státního a krajského rozpočtu a dotací. Přesto však radní nepovažují schválení rozpočtu v prosinci za zbytečné. „Schválit rozpočet v prosinci je pro nás důležité, neboť některé ze schválených akcí tak můžeme zahájit již na počátku nového roku,“ vysvětlil Bakovský.

Zastupitelé chtějí částkou 81 milionů korun financovat všechny projekty, na něž dosud získali dotace. Jsou mezi nimi například dokončení oprav v ulici Komenského či úpravy ulice Svatoplukova, která je poslední součástí programu Revitalizace historického jádra města.

Investic se dočkají také školní budovy. Zateplovat se bude Základní škola Struhlovsko a školní jídelna na třídě 1. máje. Dotace se dočkala také rozhledna na věži staré radnice. „Rekonstrukce věže je součástí programu Za krásami Hranic. Abychom ji mohli zpřístupnit veřejnosti, je potřeba opravit schodiště a vybudovat k němu přímý vstup, který by nevedl přes knihovnu. Věž bychom rádi zprovoznili právě v příštím roce,“ uvedl Bakovský.

Dokončení rozsáhlých oprav sídliště Hromůvka v příštím roce přivítají i obyvatelé této městské části. „Byla jsem překvapena, jak hezky opravili cestu za naším obchodem. Ta už byla opravdu v dezolátním stavu. Líbí se mi i nové lavičky. Tak doufám, že v příštím roce zvelebí sídliště celé,“ uvedla obyvatelka Hromůvky, která na sídlišti žije již sedmnáct let.

Mezi dalšími projekty má město v plánu dokončit cyklostezku Bečva a také vybudovat čtyři nové bezbariérové zastávky na trase Hranice – Drahouše - Slavíč.

Dvacet milionů z celkové částky použije město na opravu venkovního bazénu. Ten by obyvatelé Hranic mohli využívat již v letní sezóně příštího roku. Rozpočet pro příští rok počítá také s dalšími projekty, na něž se město bude snažit dotace získat.

Budování cyklotras na území města Hranic či mnohokrát diskutované lávky u Kauflandu by tak město zahájilo co nejdříve. „Na lávku jsme vyčlenili deset milionů. Doufáme, že se nám přihlásí firma, která bude schopna lávku do této finanční výše postavit. Pak budeme samozřejmě žádat o dotace,“ uvedl Bakovský.

Pavlína Chmelařová

17.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně

Letní opravy okružní hradby Helfštýnu finišují

Realizace opravy dalšího úseku okružní hradby byla zahájena na začátku června. Úsek se nachází v úrovni severní terasy, to znamená v místě nejvíce vzdáleném od vstupní brány. Opravy vyjdou na bez mála milion korun.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Mladík vytáhl na druhého revolver, chytili jej doma

Poplašnou pistolí zamířil na devatenáctiletého mladíka v Jindřichově na Hranicku o tři roky starší muž. 

V lesíku našel nevybuchlé granáty

Nevybuchlou munici našel zcela náhodou čtyřicetiletý muž, který hledal s pomocí detektoru kovu v okolí myslivecké chaty v Opatovicích mince.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies