VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA JESTŘEBSKÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Medailové žně. Judo Železo zářilo na domácím mistrovství juniorů

Hvězdné představení. I tak by se dala nazvat medailová sklizeň Judo klubu Železo Hranice. Ten v sobotu pořádal v hranické sportovní hale Naparia Mistrovství České republiky juniorů a juniorek.

Hranická vicemistryně světa: Doma mě vítali sousedé z celé ulice s kyticí

Hranice – O jeden z největších historických úspěchů hranického juda se postarala v pondělí 21. listopadu Veronika Sigmundová, která se v americkém Miami stala druhou vícemistryní světa v kategorii masters.

Kamenolom Hrabůvka vyšel vstříc požadavkům města

Hranice – Od 1. ledna 2016 platí povinnost plachtovat veškerá vozidla, která vyjíždí z lomu. Vozidla bez možnosti plachtování nebudou naložena! Cedule s tímto popisem již nyní stojí u výjezdu z kamenolomu Hrabůvka. Zástupcům města se tak povedlo domluvit se na určitých omezeních vedoucí ke zlepšení situace v okolí kamenolomu.

Rakouská firma v Galašově nestíhá, čekají ji pokuty

Hranice – Rakouská firma Swietelsky, která opravuje Galašovo sídliště, nestíhá. Čekají ji desetitisícové pokuty.

Vánoční výstava nabídla výrobky domácích i přespolních

Rouské – Vůně jehličí, perníčků, svařeného vína i čerstvých bramboráků. Přesně tak voněla Vánoční výstava v Rouském, kterou uspořádal místní Klub seniorů o víkendu 28. a 29. listopadu.

Kavárna ve tmě mi otevřela oči

Hranice – Kavárna ve tmě, 26. až 29. listopadu, od 15 do 20 hodin, stálo v pozvánce od Tomáše Plesníka. Člověka, který i se svým handicapem pomáhá mnoha lidem. Návštěvu kavárny jsem si naplánovala na pátek 27. listopadu, ovšem o co asi jde, jsem si dokázala představit jen přibližně. Ve tmě asi bude znamenat, že nebudu vidět nic. Nemám strach ze tmy, ale nepopírám, že jsem měla strach z neznámého.

Hranicko dostane desítky milionů na lepší školy

Hranice – Místní akční skupina (MAS) požádala zastupitele města o půjčku na předfinancování projektu s názvem Místní akční plán pro rozvoj vzdělávání (MAP), který evropskými dotacemi podpoří Ministerstvo školství v rámci Operačního programu VVV.

Panenka Kiwanis pomáhá a už má i občanku

Hranice – Před patnácti lety, přesně 23. listopadu, spatřila světlo světa první Kiwanis panenka. Pro ty, co se ještě s tímto termínem nesetkali, vězte, že nejde o obyčejnou hadrovou a ručně šitou panenku, ale o předmět, na kterém děti v nemocnici beze studu ukazují, kde je něco bolí.

Nové přírodní hřiště má nevšední jméno: U Kníraté hrušky

Hustopeče nad Bečvou – Mateřská školka v Hustopečích nad Bečvou funguje už od roku 1979. Před třemi lety se děti a jejich učitelky konečně dočkaly opravy střechy, celkového zateplení, nových oken i topení. Od 18. listopadu se nově radují z přírodního hřiště, které vyrostlo za školkou.

Cyklostezka, hezčí sídliště i ubytovna. Hranice chystají rozpočet

Hranice – Bez jednoho milionu činil rozpočet města na další rok v listopadovém návrhu tři sta milionů. Do prosincového jednání zastupitelstva v něm budou zřejmě drobné změny, například zřejmě přibude 2,9 milionu korun na výkup pozemků v kasárnách Jaslo, takže celkové výdaje stoupnou nad 300 milionů korun.

Vyřídit občanku a pas? Koncem roku to nepůjde

Hranice – Pokud si někdo z hranických obyvatel chce vyřídit nový občanský průkaz nebo cestovní pas, měl by si pospíšit. Ministerstvo vnitra totiž chystá odstávku systému pro nabírání žádostí a předávání občanských průkazů a cestovních dokladů.

Mercedes srazil u rondelu v Hranicích mladou ženu

Hranice – Dvě stě metrů před okružní křižovatkou U Jakuba v Drahotuších došlo v úterý odpoledne ke srážce auta s chodkyní.

Děti z kynologického kroužku v Hranicích spustily sbírku pro psí útulek

Hranice – Co psí mazlíček má správně jíst? Jak se chovat k cizím psům? Co dělat, aby poslouchal povely páníčka? Nejen na tyto otázky se snaží odpovědět Kynologický kroužek při Základní škole Šromotovo v Hranicích. Snaží se tak předcházet tomu, aby po neuváženém rozhodnutí pořídit psa dítěti, nakonec neskončil v útulku.

Vyprodaná sokolovna? Díky Divadlu Ventyl

Hranice – Superlativy jako báječné, super, boží nešetřili návštěvníci vyprodané hranické sokolovny, kde se v sobotu 21. listopadu večer uskutečnilo premiérové představení ochotnického Divadla Ventyl s názvem Hrobka s vyhlídkou anglického dramatika Normana Robbinse.

V Galerie M+M najdou návštěvníci i betlém z chleba

Hranice – Beltémy, betlémy, všude samé betlémy. Velké, malé, stoleté, kamenné, dřevěné, papírové, perníkové, z chleba, slámy, kovu i keramiky. Již po jednadvacáté byli návštěvníci Galerie M+M svědky vernisáže Tradiční výstavy betlémů.

Divočák vběhl na silnici, vrazil do něho renault

Bělotín – Klidnou cestu překazilo šestačtyřiceti­letému řidiči vozu Renault Espace divoké prase, které mu vběhlo pod kola v neděli 22. listopadu po osmé hodině večerní. K nehodě došlo v obci Bělotín na nájezdu na dálnici D1 ve směru do Ostravy.

Zábavu rozproudí Nejistota ve své nejsilnější sestavě

Hustopeče nad Bečvou – Bohatá tombola, občerstvení, půlnoční překvapení a vyhlášená pozitivní atmosféra. To všechno čeká návštěvníky tradiční Cecilské zábavy v Hustopečích nad Bečvou, která vypukne v sobotu 28. listopadu od dvaceti hodin v malém sále místního kulturního domu.

Prodejní místa vánočních hvězd? Škola, vinotéka a kavárna

Hranice – Vánoční hvězda neboli poinsettia, rostlina známá pro své zelené a červené listy, je už tradičně spojována s vánoční výzdobou.

Vánoce v Hranicích? Návštěvníky čekají samá překvapení

Hranice – K Vánocům neodmyslitelně patří punče, pečené kaštany, moravská zabijačka, dřevěný betlém a koledy. Na to všechno a ještě víc se mohou těšit hraničtí obyvatelé.

Salvy z brokovnic, průvod kamizol. Lesárna zvala na Hubertskou

Hranice – Co se to děje? Proč se tady střílí? Na to se pravděpodobně ptali obyvatelé Hranic. Zvědavě vykukovali z kanceláří, oken, někteří si vše pečlivě natáčeli, nebo se zastavili přímo uprostřed ulice. Někteří asi netušili, že v pátek 20. listopadu bude městem procházet svatý Hubert se svou početnou družinou jedoucí na ozdobených bryčkách taženými koňmi.

Nevšední blešák v Hranicích: přidejte se ke Dni otevřených skříní

Hranice – Teplé ponožky, velké roláky, ale také nepotřebný nábytek nebo staré kolo. Třetí nevšední bleší trh pod názvem Den otevřených skříní chystají organizátoři v neděli 13. prosince v Hranicích.

Ke společnému koledování se letos připojí i Soběchleby či Opatovice

Hranicko – Projekt Deníku Česko zpívá koledy se setkává s čím dál větším úspěchem. Víc a víc obcí se zapojuje ke společnému zpívání vánočních písní, které se ve všech koutech republiky rozezní ve středu 9. prosince úderem šesté hodiny večerní.

Muž našel u domu v Drahotuších granát

Drahotuše – Padesátiletý muž z Drahotuš u Hranic se asi podivil, když ve středu 18. listopadu odpoledne našel na zahrádce rodinného domu starou munici.

Ministryně Šlechtová přijela do Hranic. Bylo to podnětné, řekl starosta

Hranice – Vzácnou návštěvu přivítal na dvoraně zámku s kyticí v ruce starosta Hranic Jiří Kudláček a místostarosta Ivo Lesák. Do města zavítala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová s poslancem Parlamentu ČR Ladislavem Oklešťkem (ANO 2011).

Vánočním stromem bude vzrostlá jedle, rozsvítí ji 3. prosince

Hranice – Symbolem Vánoc je bezesporu stromeček, pod nímž děti i dospělí rozbalují dárky. Na Masarykově náměstí se jich sice nedočkají, ale určitě se budou radovat z pohledu na vzrostlou jedli.

Podvodník okradl firmu o sedmadvacet tisíc

Hranice – Nešťastný výběr na pozici logistika měla jedna z hranických firem, která zaměstnala pětadvacetiletého muže.

Nedostupná dáma: Hranická propast nadále skrývá svá tajemství

Hranice – Den, na který čekají nejen Hranice, ale celé Česko. Den, kdy polský potápěč Krzysztof Starnawski vyšle sondu do hlubin Hranické propasti, až tam, kde živý člověk ještě neplaval, je zatím v nedohlednu.

Výstava o Kostelíčku vychází nyní i knižně

Hranice – Kouzelný Kostelíček už více než čtyři sta let bere dech všem, kteří sem zavítají. Pohled na něj ztvárnili v průběhu časů výtvarníci nejen z Hranic. Proto se od června do srpna uskutečnila v Gotickém sále Staré radnice výstava Tajemná Hranická madona – 420.výročí poutního místa Kostelíček, na níž nyní navazuje drobná knižní publikace z pera Jiřího J. K. Nebeského, nazvaná jednoduše Kostelíček – Čtení o kostele Narození Panny Marie v Hranicích.

Jste spokojeni v Hranicích s úředníky? To zjistí průzkum

Hranice – Na Městském úřadu v Hranicích se od pondělí 23. do středy 25. listopadu uskuteční tradiční průzkum spokojenosti či nespokojenosti s prací úředníků. „Tento průzkum probíhá pravidelně na podzim, letos již po deváté. Jeho cílem je získat co nejvíce podnětů pro další zlepšování práce městského úřadu," pověděl radniční mluvčí Petr Bakovský.

Chantal Poullain zazpívá v Hranicích, výtěžek věnuje Letišti

Hranice – Hluboko posazený hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela Štěpán Markovič trio a atmosféra sladké Francie. S velkou grácií se Hranicím představí známá česko-francouzská filmová a divadelní herečka Chantal Poullain.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT