VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DAGMAR ROZKOŠNÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve výměníkových stanicích Přerované nakupují i cvičí

Přerov - Své využití už našla většina objektů v Přerově, které v minulosti sloužily jako výměníkové stanice. Tyto jednopodlažní budovy, jež se nacházejí vesměs na panelových sídlištích v různých částech města, se staly nepotřebnými a osiřely kvůli modernizaci technologie centrálního zásobování tepla.

Z areálu bývalého družstva v Lobodicích si odnesl nářadí a naftu

Lobodice - Škodu za téměř dvacet tisíc korun způsobil sedmačtyřicetiletému majiteli dosud neznámý zloděj, který se v noci z úterý na středu vloupal oknem do budovy v areálu bývalého zemědělského družstva v Lobodicích.

Opilý vandal ničil zastávku, skončil na záchytce

Týn nad Bečvou - Na protialkoholní záchytné stanici skončil ve středu kolem půlnoci devětadvacetiletý muž, který v opilosti ničil autobusovou zastávku vedle místní restaurace v Týně nad Bečvou. Poté, co na místo přijela policejní hlídka, se vandal dal na útěk.

Hasiči vyjíždějí častěji k požárům travnatých porostů

Hranicko/Přerovsko /FOTOGALERIE/ - Každý rok je to stejné: hasiči před nástupem jara varují před vypalováním trávy a zakládáním ohňů v přírodě, a nakonec je tyto případy v dubnu a květnu nejvíce zaměstnávají. Přerovští hasiči letos za požáry travnatých a lesních porostů vyjíždějí dokonce častěji než v loňském roce.

Školy čekají významné investice

Hranice/Přerov - Rozsáhlé, ale i drobné opravy čekají o prázdninách některé školní budovy na Přerovsku. Jakmile žáci obdrží vysvědčení a opustí lavice, do škol se přemístí stavební firmy.

Nejistota skončila. Na přerovském zimním stadionu začínají opravy

Přerov - Přerovský zimní stadion se letos přece jen dočká rekonstrukce. Primátor města včera podepsal smlouvu o dílo s firmou, která může na stadionu ode dneška zahájit práce.

Koupaliště na Přerovsku přivítají první návštěvníky

Hranicko/Přerovsko - Vodomilci si už brzy přijdou na své. Příprava na letošní sezonu na koupalištích přerovského regionu v těchto dnech vrcholí. Provozovatelé na koupalištích dokončují poslední úpravy, napouštějí nádrže a chystají se na rozbory vody.

Po Přerově jezdí ekologický autobus

Přerov - S novinkou se mohou v ulicích Přerova už druhý týden setkat cestující, kteří využívají městskou autobusovou dopravu.

Kdo vytěží Čertovu studnu na hradě Helfštýně?

Týn nad Bečvou - Na hrad Helfštýn se v pondělí sjeli zástupci sedmi firem, které mají zájem o netradiční zakázku – vytěžení takzvané Čertovy studny.

Meditační zahrada patřila seniorům

Lipník nad Bečvou /FOTOGALERIE/ - Na pět desítek seniorů si nenechalo ujít akci s názvem Dechové hraní, která se konala v sobotu dopoledne v lipnické Meditační zahradě u kostela sv. Jakuba.

Letiště má šanci získat 600 milionů

Přerov - O získání dotace až šest set milionů korun na zbudování letiště se smíšeným provozem jednají v těchto dnech s evropskými úředníky v Bruselu zástupci akciové společnosti, v níž je zastoupeno město Přerov, Olomoucký a Zlínský kraj.

ON-LINE: Mítink Dělnické strany byl ukončen, za Romy dorazil Michael Kocáb

Přerov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - V Přerově má v sobotu 16. května začal kolem 17 hodiny avizovaný mítink Dělnické strany, který se konal na Masarykově náměstí. Kvůli této události se kolem druhé hodiny odpoledne začaly ve Škodově ulici před místní restaurací U Kmotrů srocovat desítky přerovských Romů.

Plavecký areál v Přerově prochází modernizací

Přerov - Jste návštěvníky přerovského plaveckého areálu? Pak se zde už brzy v rámci modernizace tohoto zařízení setkáte s další, možná ne příliš vítanou změnou: Na libovolné přecházení z krytého do venkovního bazénu, jako tomu bylo doposud, zapomeňte. A naopak? Jedině za peníze.

O bývalou ubytovnu v Bayerově ulici projevilo zájem dvanáct kupců

Přerov - Dvanáct kupců se ucházelo o objekt v Bayerově ulici. O jeho prodeji rozhodli přerovští zastupitelé už na sklonku loňského roku. Sedmipatrová budova naposledy sloužila jako ubytovna pro sociálně slabé obyvatele.

Lipnická charita zve do meditační zahrady

Lipník nad Bečvou - Dechové hraní je název programu, kterým ožije v sobotu 16. května od 10 hodin meditační zahrada u kostela sv. Jakuba v Lipníku nad Bečvou.

Bochoř: nad osudem lázní visí otazník

Bochoř - Otazník visí nad osudem lázní v obci Bochoř, které jsou v majetku Přerova. Město hodlá provoz tohoto zařízení, v němž se léčí zejména nemoci pohybového ústrojí, od července ukončit. Důvodem jsou ztráty, které lázně dlouhodobě vykazují. Lázeňští hosté jsou z tohoto rozhodnutí roztrpčeni.

Armáda spásy slavnostně odstartovala provoz v domě pro matky s dětmi

Přerov - Provoz v přerovském Azylovém domě pro matky s dětmi v pondělí 11. května slavnostně zahájila místní Armáda spásy. Ta toto zařízení převzala pod svá křídla od města, které se provozování azylového domu vzdalo hlavně z ekonomických důvodů.

Přerovští hokejisté bijí na poplach, oprava stadionu nabírá zpoždění

Přerov - Rekonstrukce přerovského zimního stadionu, která měla původně začít už v dubnu, může nabrat až několikaměsíční zpoždění. Jeden z uchazečů o tuto zakázku – olomoucká stavební firma Gemo se totiž kvůli nesrovnalostem při výběrovém řízení nedávno odvolala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Policisté v Přerově se chystají na mítink Dělnické strany

Přerov - Jako předvolební mítink před volbami do Evropského parlamentu označila radikální nacionalistická Dělnická strana sešlost svých stoupenců, která se uskuteční už příští sobotu 16. května na náměstí T. G. Masaryka v Přerově.

Výstava popisuje životní osudy Jana Neffa

Lipník nad Bečvou - Výstavu věnovanou Janu Neffovi a jeho rodině si mohou zájemci prohlédnout v Domečku Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou.

Záznam z kamery v Rokytnici: řidiči na přejezdu riskují

Rokytnice /VIDEO/ - Někteří řidiči riskují své životy na železničním přejezdu v Rokytnici. Potvrzuje to záznam z kamery, kterou sem loni na podzim, stejně jako na další dvě místa v Olomouckém kraji, nainstalovala olomoucká Správa dopravní cesty.

K Přerovu se blíží dálnice, doprava se nahrne do města

Přerov - Přerovany čekají v příštím roce krušné chvíle s dopravou. Už za rok by měl být totiž dokončen úsek dálnice D1 mezi Kroměříží-východ a obcí Říkovice na Přerovsku.

Hasiči vyjížděli k doutnajícímu stromu

Přerov - Přerovští hasiči vyjížděli dnes kolem půl druhé hodiny odpoledne k doutnajícímu stromu do lokality zvané Hradisko v Předmostí, kudy vede naučná stezka Předmostím až do pravěku.

Divadelníci z Brodku přivezou do Přerova chorvatskou hru

Přerov - Boží dopuštění je název divadelní komedie, se kterou zavítá do Přerova divadelní soubor J. K. Tyla z Brodku u Přerova. Představení se koná v sobotu 9. května od 19.30 hodin v Městském domě.

Zámek v Přerově nabídne prohlídky zdarma i vystoupení

Přerov - Den otevřených dveří s bohatým doprovodným programem si na státní svátek 8. května pro své návštěvníky připravilo přerovské Muzeum Komenského.

Helfštýnský okruh: na trať vyrazí 120 veteránů

Hranicko/Přerovsko /MAPA TRASY/ - Více než stovka historických vozidel z předválečných let se v sobotu 9. května sjede na Přerovsko. Majitelé veteránů se zde setkají na tradičním mezinárodním závodě, který nese název Helfštýnský okruh.

Evropský den melanomu: Lékaři budou vyšetřovat znaménka

Přerov/Hranice - Letos už podeváté mohou lidé navštívit kožní lékaře, kteří jim bezplatně vyšetří znaménka. Evropský den melanomu, jak se tato akce nazývá, se koná v pondělí 11. května.

Výstava mapuje lidskou krutost

Přerov - /FOTOGALERIE/ - Unikátní výstavu, která odhaluje lidskou krutost páchanou na dravcích, zahájila ve čtvrtek vernisáží Ornitologická stanice (ORNIS) v Přerově. Výstava má název Nástrahy, pasti a železa na škodnou.

Zloděje lákají odstavená auta

Hranicko/Přerovsko - Řidiči jsou podle policistů nepoučitelní. Přestože strážci zákona neustále varují před zloději, kteří záměrně vyhledávají odstavená vozidla, šoféři na jejich rady příliš nedbají.

Platil falešnou tisícovkou

Přerov - Neznámý muž, který v sobotu dopoledne nakupoval v prodejně rybářských potřeb v Přerově, svůj nákup uhradil padělanou bankovkou.

Silnice na Hranicku budou bezpečnější

Hranicko/Přerovsko - Z finančního příspěvku se mohou těšit tři města a tři obce na Přerovsku. Krajští zastupitelé totiž uvolnili sedm milionů korun na projekty, které mají přispět ke zvýšení bezpečnosti na silnicích v Olomouckém kraji.

OBRAZEM: Přerované oslavovali 1. máj

Přerov /FOTOGALERIE/ - Přerovem se pátek rozléhala hudba. Odpoledne na centrálním Masarykově náměstí vyhrávala holandská jazzová kapela Los Pampadores z partnerského města Cuijka po ní vystoupily české skupiny Bleu Band Company a Robbie Williams Revival.

Přerov si připomíná události před 64 lety: 21 osob popraveno

Přerov /FOTOGALERIE/ - Hrdinský čin s tragickými následky. Tak lze podle historiků zhodnotit význam Přerovského povstání. To vypuklo na sklonku druhé světové války 1. května 1945. Přerované začali vyvěšovat československé vlajky a pokoušeli se odzbrojovat příslušníky německé armády a policie.

První máj: svátek zamilovaných

Přerovsko - Do přírody v pátek 1. května vyrazily páry, aby oslavily svátek zamilovaných. První máj je totiž odpradávna spojován s časem lásky a mnozí jej upřednostňují před novodobým svátkem svatého Valentýna.

Zemědělci ve středu zablokují cestu z Kokor do Olomouce

Velký Týnec/Kokory /ROZŠÍŘENO/ - Zemědělcům došla trpělivost a vyjedou ve středu s traktory na hlavní tahy. Důvod? Vadí jim dlouhodobě neřešené nízké výkupní ceny mléka a kvůli tomu chystají na několika místech republiky protestní akce. Mezi devátou a desátou hodinou ranní vyrazí také na frekventovanou trasu mezi Olomoucí a Přerovem.

Blíží se eurovolby. K urnám mohou dorazit i cizinci

Hranicko/Přerovsko - Dny, kdy lidé budou rozhodovat o svých zástupcích v Evropském parlamentu, se blíží. Termín voleb byl stanoven na 5. a 6. června. Města a obce se v těchto dnech na eurovolby připravují.

Pacienti přerovské nemocnice si mohou sami dávkovat léky

Přerov - Unikátní přístroj k dávkování léků uvedla v těchto dnech do provozu nemocnice v Přerově. Speciální pumpa je určená pacientům, kteří jsou schopní dobře spolupracovat, a využívá se hlavně k léčbě pooperační bolesti v ortopedii a chirurgii. Investice vyšla na 70 tisíc korun.

Nová cesta ve Staré Vsi přijde na 4 miliony

Stará Ves - Čilý stavební ruch panuje v těchto dnech na návsi ve Staré Vsi. Obec se pustila do stavby nové silnice. Celkové náklady jsou vyčísleny zhruba na 4 miliony korun. Obec na tuto investici získala dotaci téměř v plné výši, konkrétně šlo o částku 3 miliony 844 tisíc korun.

Radkovy: první obec na Přerovsku se sluneční elektrárnou

Radkovy - První elektrárna v přerovském regionu, která bude vyrábět energii ze slunce, bude už zanedlouho stát v obci Radkovy. Její první část by měla být uvedena do zkušebního provozu zhruba za měsíc.

Na Přerovsko míří čarodějnice

Hranicko/Přerovsko - Už příští týden ve čtvrtek se do řady měst a obcí v přerovském regionu tradičně slétnou čarodějnice. Tato kulturní akce se stává čím dál populárnější.

Příroda je už plná květů, včely to zaskočilo

Přerovsko/Hranicko - Letošní brzký nástup vysokých teplot způsobil, že rostliny i stromy dříve rozkvetly. Na nezvykle rychle probuzenou přírodu však nestihly včas zareagovat včely. Těch se podle včelařů z přerovského regionu vyskytuje zatím málo.

Parket v Dřevohosticích obsadí jako první čarodějnice

Dřevohostice - Nový taneční parket začali dělníci pokládat před venkovním podiem v areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích. Návštěvníci kulturních akcí se tak dočkají kvalitního podloží při tancování.

Radary stále nečinně leží

Hranicko/Přerovsko /DISKUTUJTE/ - Bezohlední řidiči se mohou dál vesele projíždět městy přerovského regionu s naplno sešlápnutým pedálem. Strážníci se už sice dočkali grafické podoby přenosných značek, které jim umožňují měřit rychlost vozidel, ale s radary do terénu zatím stále nevyrazili.

Přerov si došlápne na řidiče kamionů

Přerov - Na noční parkování řidičů kamionů si od prvního května posvítí město Přerov. Od tohoto termínu totiž začne platit nové noční stání určené pro kamiony, které budou muset šoféři důsledně respektovat, v opačném případě je čekají pokuty.

Majitelé veteránů i novějších vozidel se utkají v jízdách zručnosti

Přerovsko/Hranicko - Své řidičské dovednosti si mohou prověřit majitelé veteránů i novějších typů vozidel na tradiční soutěži v jízdách zručnosti nazvané Velká cena Přerova. Návštěvníci tak budou moci opět po roce sledovat nablýskaná historická vozidla v akci a navíc si zde mohou prohlédnout i některé vystavené historické skvosty.

Vlasta Redl koncertuje v přerovském klubu Teplo

Přerov - Zpěvák, textař a multiinstrumen­talista Vlasta Redl vystoupí se svými hosty ve středu 22. dubna v Přerově.

Ztratil peněženku a s ní i 12 tisíc korun

Bochoř - Smůlu měl v pondělí šestadvacetiletý muž, který dopoledne vytratil při vystupování a nastupování do vozidla v obci Bochoř peněženku.

Výstava odhalí lidskou krutost

Přerov - Unikátní výstavu, která přiblíží lidskou krutost páchanou na dravcích, nabídne svým návštěvníkům Ornitologická stanice (ORNIS) v Přerově. Výstava má název Nástrahy, pasti a železa na škodnou.

Opilý vandal vhodil dlaždici na čelní sklo nákladního vozu

Přerov - Nepochopitelný vandalský kousek má na svědomí devětačtyřicetiletý muž, který v pondělí v brzkých ranních hodinách hodil na čelní sklo nákladního vozu Opel Combo odstaveného na parkovišti v ulici Č. Drahlovského v Přerově chodníkovou dlaždici.

Tři ulice v Kojetíně mění svou tvář

Kojetín - Stavební ruch v těchto dnech panuje v části Kojetína zvané Lešetín. Rekonstrukcí zde pocházejí tři ulice – Hanusíkova, Československých legií a Dudíkova. Investice si vyžádá zhruba 23 milionů korun. Kojetínská radnice na ni získala dotaci z evropských zdrojů za více než 19 milionů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT