VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANIELA TAUBEROVÁ

Daniela Tauberová / Olomoucký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zeman jede do kraje i s manželkou. Prezident míří hlavně na náměstí

Především diskutováním s lidmi na náměstích stráví prezident Miloš Zeman návštěvu Olomouckého kraje, kterou začne ve středu 8. listopadu.

Nad Libavou budou burácet stíhačky i americké bombardéry

Mezinárodní cvičení Ample Strike 2017, při němž zaburácí na obloze tuzemské i zahraniční letouny a bitevníky, zaznamenají obyvatelé Libavé a okolí, kde je vytyčen jeden z operačních prostorů.

Do vody! Tropy vydrží celý týden, rozpálí to i přes 35 stupňů

Tropické teploty přes třicet stupňů budou žhavit Olomoucký kraj minimálně do víkendu.

20 let po potopě: Dnes umíme namodelovat, co řeka zaplaví, říká hydrolog

Červencová povodeň roku 1997 byla svým rozsahem a dravostí, kdy na horních tocích devastovala koryta a strhávala lidem střechy nad hlavou, nevídanou katastrofou. Vymykala se tehdejším možnostem měření a monitorování.

Na plavky to bude do neděle, pak se ochladí

Osmadvacet stupňů rozehřeje Olomoucký kraj během pátku a kolem letních pětadvaceti bude i v sobotu.

Za neštěstí na Libavé policie navrhla obžalovat tři vojáky

Šlo o rutinní cvičení mechanizované roty na Libavé, když jedno bojové vozidlo pěchoty při nácviku noční střelby omylem zasáhlo druhé, ve kterém byli zraněni dva vojáci.

Kdo by šel pro jmelí na cizí, riskuje nejen úraz, ale taky pokutu

Olomouc, Hranice – I když stromům uleví, sobě může nadělat pořádné problémy. Řeč je o těch, kteří by se vydali pro tradiční symbol Vánoc – jmelí – na cizí a bez povolení. Pokud je přistihne vlastník lesa nebo při lezeckém výkonu poškodí strom v aleji, hrozí mu několikatisícová pokuta. Že letos je o „živou" vánoční dekoraci zájem, potvrzují Lesy města Olomouce. Po jmelí, které v pátek dodaly na olomoucký vánoční trh, se jen zaprášilo. Lesníci hlavně o posledních předvánočních víkendech hlídají porosty bedlivěji právě kvůli možným nájezdům zlodějů stromků a nenechavcům, kteří by se vydali řezat jmelí.

Plovárna nabízí vodu z Mrtvého moře, nápad přišel z Podhájské

Hranice – Lidé z Hranicka nemusejí cestovat stovky kilometrů, aby posílili organismus rekreací u Mrtvého moře. Jeho kousek mají totiž přímo u nosu – Plovárna Hranice již třetím rokem nabízí speciální proceduru, při níž si návštěvníci užívají léčivého účinku vody z Mrtvého moře. Vodu nedovážejí v bandaskách z Izraele, ale vyrobí ji ze soli pocházející z nejslanějšího jezera na Zemi.

Bečva je na historickém minimu, a může být ještě hůře

Olomoucký kraj – Vedra horší než ve Středomoří a sucho, kam se člověk podívá. Pro zahrádkáře, zemědělce a sadaře katastrofální kombinace, která podle předpovědi v nejbližších dnech nevezme konce. V potocích a řekách v Olomouckém kraji je v některých místech tak málo vody, jako nikdy dříve nebylo.

Rostou houby i počet otrav. V kraji hlásí už 14 případů!

Olomouc – Hub a nadšených houbařů jsou plné lesy. Bohužel i těch méně zkušených, kteří sbírají druhy, které spolehlivě neznají a mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

Církev může v Drahotuších získat desítky pozemků. Nezbohatneme, říká

Hranice – Desítky pozemků by stát mohl navrátit římskokatolické farnosti v Drahotuších v rámci takzvaných církevních restitucí.

Dej tip se v Hranicích osvědčil, lidé posílají podněty

Hranice – Chybějící pytlíky na psí exkrementy doplněny, poškozená lavička opravena. Projekt Dej Tip našel u Hranických odezvu. A funguje velmi dobře.

Jmelí na stromech přibývá, expanze z Hranicka postupuje do hor

Hranice/Přerov – V Teplicích nad Bečvou, Hranicích či Přerově na březích Bečvy. Kulovité trsy jmelí jsou v těchto dnech v korunách stromů nepřehlédnutelné a rozhodně jich neubývá. Naopak. Čím to?

Sedačka u popelnic? V Hranicích ladí fotopasti

Hranice – Významného pomocníka v boji s nepořádkem u kontejnerů v těchto dnech vylaďuje hranická radnice. Jde o fotopasti, zařízení, které okamžitě zaznamená, pokud někdo odloží k popelnicím něco, co tam nepatří, případně rozhází obsah sběrných nádob.

AKTUALIZOVÁNO

Sníh na Hranicku: z Partutovic do Spálova už neprojedete

Hranicko – Sníh komplikuje dopravní situaci také na Hranicku. Největší potíže pochopitelně způsobuje řidičům na vozovkách třetích tříd.

Platy v kraji se zvedly, část ovšem sebere inflace

Olomoucký kraj – Zvedli vám letos plat? Aktuální statistická čísla hovoří o meziročním nárůstu o 546 korun a dosažení průměrné hrubé měsíční mzdy 22 288 korun ve třetím čtvrtletí letošního roku. 

Byly na Libavé jaderné zbraně? Tady je foto z místa, důkazy leží v Moskvě

Libavá /FOTOGALERIE/ - Roky se zabývá „atomovou“ historií Libavé a zkoumá působení sovětské raketové jednotky v prostoru, kde v osmdesátých letech minulého století pod nejvyšším stupněm utajení vybudovali Sověti základnu schopnou odpálit na Západ jaderné rakety.

Libavá se zmenší, sídla asi připojí k okolním obcím

Libavá – O čtvrtinu se zmenší Libavá, nejrozsáhlejší a nejlidnatější vojenský výcvikový prostor v České republice. Tamní obydlené části se možná připojí pod nejbližší obce, které sousedí s armádním cvičištěm.

Průměrný plat v kraji se zvedl, statisticky. A ten váš?

Olomoucký kraj /ANKETA/ – Průměrná hrubá měsíční mzda v Olomouckém kraji se letos zvedla o více než tři procenta na 20 306 korun. Celostátní průměr je o necelé tři tisíce korun vyšší.

U Hranic našli 'jižního' netopýra, v Česku je to unikát

Hranice – Unikátní objev z říše netopýrů se podařil zoologům na Hranicku. V tamní jeskyni objevili druh žijící na jihu Evropy, kterého odborníci v České republice doposud nikdy neviděli.

Relax v lázních: hitem je polárium i průplach střev

Teplice nad Bečvou – Dávno neplatí, že lázně jsou jen pro nemocné. Na procedury a speciální relaxační pobyty jezdí do lázeňských domů stále více těch, kteří si chtějí odpočinout a posílit své zdraví.

Vyšetření bez čekání? Pro někoho

Olomoucký kraj - Dlouhé čekání na vyšetření u praktického lékaře – běžná věc. Kdo by ovšem rád trávil čas v plné čekárně, když mu není dobře. Možná tomu brzy odzvoní. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) rozjede v Olomouckém kraji program, ve kterém by se nemocnému mělo dostat vyšetření u praktika do patnácti minut.

Cukrovka: postrach Olomouckého kraje

Olomoucký kraj - Každý patnáctý obyvatel Olomouckého kraje má problémy s cukrovkou. V přepočtu na sto tisíc obyvatel je střední Morava na jednom z čelných míst v rámci regionů. Příčiny?

K zubaři v noci i sto kilometrů

Olomoucký kraj - Pokud obyvatele, kteří žijí v okrajových částech Olomoucka, Přerovska nebo Hranicka, rozbolí v noci nebo o víkendu zuby, mají vskutku pech.

Sucho nutí některé obce šetřit vodou

Olomoucký kraj - V některých obcích na Olomoucku už začali šetřit vodou. Je sucho. Hladina spodní vody klesla, v potocích a řekách jsou místy koryta poloprázdná. Hydrometeorologové ve středu 23. září dopoledne vydali vzhledem k suchu a výhledu počasí, které bude opět chudé na srážky, upozornění i na možné větší riziko vzniku požárů v některých oblastech.

Končí babyboom? Zřejmě ano

Olomoucký kraj - Babyboom se nejspíš zastavil. V Olomouckém kraji se v prvním pololetí letošního roku narodilo 3483 dětí, což je méně než za stejné období loňského roku.

S rakovinou bojují špičkové technologie

Olomouc /FOTOGALERIE/ - O velký kus dopředu se posouvá péče o onkologické pacienty ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Plyn zlevní i na zimu, lidé ušetří

Olomoucký kraj - Lidé od října ušetří za plyn. Skupina RWE, jejíž energii dodává Severomoravská plynárenská do většiny domácností na střední Moravě, letos zemní plyn potřetí zlevní.

Krajská čísla: 134 simulantů muselo do práce

Olomoucký kraj - Hodili se marod, jenže kontrola ze sociálky na to přišla a neschopenku ukončila. Takových případů bylo v prvním pololetí letošního roku v Olomouckém kraji téměř nejvíce v ČR.

Prasečí chřipka: zůstává jeden případ

Olomoucký kraj - Osmnáct podezření na nebezpečnou prasečí chřipku evidují k dnešnímu dni epidemiologové v Olomouckém kraji. V minulém týdnu se však nové případy nepotvrdily.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT