VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA NAJĎONOVOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pěvecké sbory zazpívaly v Bělotíně, na počest Josefa Valenty

Bělotín – Jak jinak připomenout Josefa Valentu, slavného rodáka a skladatele, než-li hudbou? Dvaadvacátý ročník Valentova hudebního podzimu rozezněl v sobotu kulturní dům v Bělotíně, kde se představilo jedenáct pěveckých sborů.

Při mysliveckém honu postřelili muže

Černotín – Jedním z odražených broků byl zřejmě postřelen pětačtyřicetiletý muž během mysliveckého honu v lesíku u Černotína. K nehodě došlo v sobotu dopoledne v blízkosti lomu.

Lipník schválil stavbu sportovní haly, začne na jaře

Lipník nad Bečvou – Výstavbě nové sportovní haly v Lipníku nad Bečvou už nic nebrání. Její financování odsouhlasili na svém posledním zasedání zastupitelé, po dlouhých letech přípravy tak může na jaře stavba vypuknout.

Hazardu v centru Lipníku nad Bečvu odzvoní

Lipník nad Bečvou – Vymýtit hazard z centra města se rozhodli na svém jednání zastupitelé v Lipníku nad Bečvou. Návrh nové vyhlášky, která vejde v účinnost 1. ledna, vyvolal pestrou debatu, i přesto byl ale přijat drtivou většinou hlasujících.

Zdravotní a sociální péče se představily lidem

Lipník nad Bečvou – Kde hledat pomoc v nenadálých životních? Jak zajistit zdravotní péči svým nejbližším? Odpovědět na podobné otázky a poradit s nimi měl za cíl Veletrh zdraví a sociálních služeb, který se konal ve čtvrtek v kulturní domě Echo v Lipníku nad Bečvou.

Chytili mladíka, který oloupil chodkyni a vykradl dům

Lipník nad Bečvou – Až tři roky ve vězení hrozí dvaadvacetiletému zloději z Lipníku nad Bečvou, kterého dopadla policie.

Náměstek hejtmana Šoltys: Jako patriot budu hledat pro kolej využití

Přerovsko – Pavel Šoltys (ČSSD) je v nové koalici jediným náměstkem hejtmana z přerovského regionu. Svůj resort dobře zná – vedl ho i v předchozích letech, a proto může pokračovat v rozdělané práci.

V Hranicích pokřtili nové romány i knihu fotografií

Hranice – Dvorana zámku v Hranicích ožila během sobotního podvečera hudbou, ochutnávkou vína i křtem nových publikací. Tradiční Den kultury na zámku si nenechaly ujít desítky návštěvníků.

Lezení mě baví čím dál víc, říká evropský juniorský mistr

Lipník nad Bečvou – Lezení na boulderové stěně se Jakub Konečný věnuje teprve čtyři roky a v dorostu nemá v současnosti konkurenci. O jeho talentu a píli svědčí výsledky – je mistrem České republiky i Evropy v lezení na obtížnost, síly se světovou juniorskou špičkou poměří sedmnáctiletý Jakub na šampionátu v čínském Kantonu, kam se chystá v listopadu.

Po hádce s otcem zaútočil opilý muž na policisty

Hranice – K hádce a vzájemnému napadení mezi otcem a synem došlo v pátek před desátou hodinou večer v jedné z hranických restaurací. Po incidentu třiapadesátiletý muž z místa odešel. Devětadvacetiletý muž byl tak rozzuřený, že ani po odchodu otce se neuklidnil a přímo v restauraci začal křičet a kopat do židlí.

AKTUALIZOVÁNO

Vážná nehoda u Polomi: dva lidé zraněni, zasahoval vrtulník

Olomoucký kraj – Při třech dopravních nehodách v kraji dnes zasahovali záchranáři i vrtulník s posádkou letecké záchranné služby.

Psi v Hranicích přeskakovali a kličkovali, soutěžili v agility

Hranice – Svižným a přesto elegantním pohybem psů se kochali návštěvníci sobotních agility závodů, které se konaly v areálu kynologického klubu v Hranicích. Na startu se sešlo více než sedmdesát soutěžících z celé republiky.

AKTUALIZOVÁNO

Potvrzeno: Hranická propast je nejhlubší na světě!

Hranice – Hranická propast je nyní oficiálně nejhlubší zatopenou jeskyní na planetě s naměřenou hloubkou 404 metrů. Dosavadní rekord držela italská propast se slanou vodou Pozzo del Merro nedaleko Říma s údajem 392 metrů.

Řád Elišky Přemyslovny je ocenění za probdělé noci, říká Marta Pavelková

Olšovec – Je duší a hybatelkou dění v Olšovci. Marta Pavelková je čerstvou držitelkou Řádu Elišky Přemyslovny, který převzala v pátek v Poslanecké sněmovně jako jedna z jednadvaceti žen z celé republiky.

Silnice v úseku Slavíč-Bělotín má být opravená do začátku listopadu

Hranice – Ještě několik týdnů se musí řidiči v Hranicích obrnit trpělivostí. Oprava úseku Slavíč – Bělotín je v plném proudu, hotovo by mělo být začátkem listopadu.

Sportovní hala v Lipníku se začne stavět na jaře, město si vezme úvěr

Lipník nad Bečvou – Výstavba nové sportovní haly, o které se v Lipníku nad Bečvou mluví už deset let, se blíží. Realizaci plánovalo město již letos, stavět nakonec bude až na jaře. Zastupitelé chtějí mít jistotu ve finančních prostředcích.

Na dálnici u Lipníka vysypaly plechy, nájezd museli uzavřít

Lipník nad Bečvou – Po šesté hodině ranní zasahovali hasiči u rychlostní komunikace D35 na sjezdu k Lipníku nad Bečvou. Z kamionu se na silnici vysypal náklad.

Nezaměstnanost na Přerovsku je stále nejvyšší v kraji

Přerov, Hranice – Více než šest tisíc uchazečů o práci evidují úřady na Přerovsku. Jejich počet je v celoročním i měsíčním srovnání menší, nezaměstnanost na Přerovsku je ale stále nejvyšší v kraji.

AKTUALIZOVÁNO

Poštovní služby budou zřizovat úřady či obchody

Přerovsko, Hranicko – S určitou dávkou skepse se v obcích dívají na projekt České pošty, v rámci kterého převádí své nerentabilní pobočky na samosprávy, obchody či jiné služby. Takzvaný projekt Pošta Partner funguje v šesti obcích na Přerovsku, další je budou brzy následovat.

Policie dopadla šest mladých lidí, kteří prodávali pervitin

Přerov, Hranice – Šest pachatelů ve věku od jednadvaceti do pětadvaceti let zadrželi přerovští a hraničtí kriminalisté během uplynulých dní. Pět můžu a jedna žena jsou obviněni z prodeje drog i z krádeží.

Hraničtí hudebníci a Anna K. rozezněli letní kino

Hranice – Mladým muzikantům i ostříleným interpretům patřilo v sobotu pódium v Letním kině v Hranicích. Letošní ročník open-air festivalu Hranická scéna měl sice pomalejší rozjezd, kdy v areálu bylo přítomno několik desítek hudebních příznivců, k večeru ale návštěvníků přibývalo. O tečku celého programu se postarala přední česká zpěvačka Anna K.

Muž odešel při oslavě na procházku, pak zmizel. Neviděli jste ho?

Bělotín – Pátrání po dvaaosmdesátiletém seniorovi vyhlásili v neděli přerovští policisté. Pohřešovaný Bruno Juříček se účastnil v sobotu rodinní oslavy v domě v Bělotíně a kolem 16. hodiny odešel na procházku.

Hefaiston, Hustopečské dny, Hoofbeats. Policie měla o víkendu napilno

Přerovsko, Hranicko – Hned dvě bezpečnostní opatření proběhla během víkendu na Hranicku a Lipnicku. Více jak třicet policistů udělilo několik blokových pokut, odhalen byl také řidič pod vlivem návykové látky.

Auto moto veteran burza se vrací do Drahotuš

Hranice – Potřebujete staré součástky do motocyklu, nebo sháníte starožitný kus do bytu?

Do krajských voleb jdou Seitlová, Kudláček i Juračka

Přerov/Hranice – Senátorka, přerovští radní nebo starosta Hranic. Do říjnových krajských voleb míří zkušení politici či méně známá jména. A všichni se shodují – je potřeba pomoci Přerovsku. Jaké regionální tváře opanují vyšší příčky kandidátek?

VIDEO: Hranický altánek rozezněli začínající muzikanti

Hranice – V sobotní podvečer zamířili někteří návštěvníci do altánku v parku Sady Čs. Legií v Hranicích cíleně, další kolemjdoucí se nechali unést hudbou, která z komorního prostoru vycházela. Mladí, začínající muzikanti dostali šanci představit svou tvorbu, a rozhodně ji nezahodili.

AKTUALIZOVÁNO

Tragická srážka u Olšovce: řidička nepřežila, tři těžce zranění

Olšovec /VIDEO z MÍSTA/ – K další tragické dopravní nehodě na Přerovsku došlo v neděli krátce před půl desátou u obce Olšovec. Obětí se stala jednasedmdesá­tiletá žena.

Potvrzeno: V Jadranu jsou sinice. Zatím jen na prvním stupni

Osek nad Bečvou – Patří mezi nejvyhledávanější přírodní koupaliště na Přerovsku, leží na trase cyklostezky Bečva a zázemí nabízí velké možnosti občerstvení i posezení. Nad kvalitou vody v Jadranu se ale vznáší otazník. Rozbor na konci června totiž odhalil výskyt vodního květu, druhý test o měsíc později potvrdil sinice.

Cesta u rondelu v Lipníku se zobousměrňuje

Lipník nad Bečvou – V plném proudu jsou stavební práce v Piaristické ulici v Lipníku nad Bečvou v části u kruhového objezdu při příjezdu do města ze směru od Přerova. 

Lipník zaplavil liják. Takto to vypadalo

Lipník nad Bečvou – Na déšť, který se v neděli prohnal Lipníkem nad Bečvou, místní lidé hned tak nezapomenou. V pohotovosti byly profesionální i všechny dobrovolné hasičské jednotky z okolí, které ze sklepů odčerpávaly vodu a domy obložily pytli s pískem. Někteří lidé se urychleně vraceli ze svých dovolených, aby zachránili, co ještě mohli.

19letý mladík v BMW vletěl do stromu. Auto je úplně na kusy

Horní Moštěnice – Ani čtyřiadvacet hodin neuběhlo od tragické nehody u Horní Moštěnice a nedaleko místa bouralo další auto. 

Na sídlišti Dukla v Lipníku obnoví zeleň, chodníky zatím ne

Lipník nad Bečvou – Možná už na podzim se na sídlišti Dukla v Lipníku nad Bečvou začne s revitalizací zeleně. Město požádalo o dotaci a pokud uspěje, je připraveno začít. Naopak na opravu komunikací si musí lidé ještě dva roky počkat – z důvodu výměny plynovodů v rámci celého sídliště.

Jsou v oseckém Jadranu sinice? Obec nechala udělat rozbor

Osek nad Bečvou – Vysoké teploty, stojící voda nebo přitékající povrchové vody, které mohou být znečištěné. Faktorů, které způsobují sinice, je několik a není vyloučeno, že bakterie se letos objevily také na oseckém Jadranu. Jejich výskyt potvrdí či vyvrátí rozbor, který zde odborníci ve středu provedou.

Zvonici v Dřevohosticích zahalilo lešení

Dřevohostice – V plném proudu je rekonstrukce venkovní částí dřevohostické zvonice ze 16. století. Během loňského roku se opravily vnitřní prostory, do poloviny září by už měla být zvonice po kompletní rekonstrukci. Během týdne pracovníci sundali také kříž s makovicí.

Více i méně známé informace o Moravské bráně prozradí nový průvodce

Přerovsko – Věděli jste, že se v Přerově vaří a pije pivo téměř tisíc let? Že zvonice v Lipníku nad Bečvou se jako jediná na Moravě dochovala v původní podobě? Že viadukty Severní dráhy císaře Ferdinanda v Hranicích byly v roce 2007 prohlášeny za kulturní památku? Nebo že díky kyselce jsou Zbrašovské aragonitové jeskyně těmi nejteplejšími v republice?

AKTUALIZOVÁNO

Při nehodě mezi Hustopečemi a Lhotkou nad Bečvou zemřel motorkář

Hustopeče nad Bečvou – K tragické nehodě, při které zemřel motorkář středního věku, došlo v pondělí před šestnáctou hodinou na silnici mezi obcemi Hustopeče nad Bečvou a Lhotka nad Bečvou v křižovatce s odbočením na Choryni. Střetlo se zde nákladní auto s motocyklem, na kterém byl řidič se spolujezdkyní.

Guláše ve Skaličce se vaří za každého počasí

Skalička – Déšť, nedéšť, guláše budou. Odhodlanost a dobrá nálada panovaly v sobotu v obci Skalička, kde se konal pátý ročník soutěže O Zlatou vařečku. Uvařit nejlepší kotlíkový guláš se rozhodlo jedenáct týmů, vítězství si nakonec připsali kuchaři ze Skaličky.

Devadesátiletý Olbram Zoubek zahájil výstavu svých soch v Lipníku

Lipník nad Bečvou – Vernisáž výstavy, která je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších letošních výtvarných akcí v regionu, se uskutečnila v úterý odpoledne v Lipníku nad Bečvou.

Městské policii se ztratily pokutové bloky. Hrozí zneužití

Lipník nad Bečvou – Na veřejnost se obrací strážníci Městské policie v Lipníku nad Bečvou. Minulý pátek došlo v Havlíčkově ulici ke ztrátě pokutových bloků.

Lipník nad Bečvou má nového partnera. Polské Zdzieszowice

Lipník nad Bečvou – Udržování přátelských vtahů a spolupráce je cílem nového partnerství mezi Lipníkem nad Bečvou a polským městem Zdzieszowice. To leží ve středovýchodní části opolského vojvodství v krapkowickém okrese.

Moravská vlajka poprvé zavlaje i u hranického zámku

Hranicko/Přerovsko /ANKETA/ – Na přerovské radnici bude poprvé v novodobé historii vyvěšena moravská vlajka. Přerovští radní se rozhodli tímto gestem podpořit výzvu občanského sdružení Moravská národní obec. Ta je požádala, aby se i Přerov připojil ke stovkám měst a obcí, které každoročně vlajku vyvěšují.

Palác na Helfštýně dostane zastřešení i nové vyhlídky. Takto má vypadat

Týn nad Bečvou – Čtvrté nádvoří hradu Helfštýn se dočká zastřešení. Obsáhlý projekt, který nabídne návštěvníkům novou trasu po ochozu zdiva či vyhlídkovou plochu, představili minulý týden zástupci Olomouckého kraje, Muzea Komenského v Přerově a autor studie. Při samotné realizaci bude celé nádvoří pro veřejnost uzavřeno.

Studentské filmy se promítnou pod širým nebem

Lipník nad Bečvou – Dva unikátní filmové večery slibuje v pátek 24. a sobotu 25. června festival Pod Nebesy v Lipníku nad Bečvou. Čtvrtý ročník přehlídky studentských filmů z České a Slovenské republiky se i tentokrát uskuteční v Meditační zahradě u kostela sv. Jakuba.

Student z Lipníku je druhý v republice, za hrad Bouzov z lepenky

Lipník nad Bečvou – Úspěšně završil Karel Mayer již druhou účast v soutěži Stavby z vlnité lepenky. Po loňském bronzovém umístění s modelem vodní přehrady Les Království, bral tentokrát druhé nejvyšší ocenění. Z několika archů lepenky vytvořil model jedné z nejnavštěvo­vanějších památek Olomouckého kraje, hrad Bouzov.

Hrad Helfštýn se proměnil v parádní muzejní dílnu. Podívejte se

Týn nad Bečvou – Ještě u pokladny a v okolí restaurace to vypadá na běžný otevírací den. Lidé se v téměř letním dni opalují na travnaté ploše, skupinka s průvodcem bedlivě poslouchá výklad. Při vstupu na třetí nádvoří hradu Helfštýn je ale na prvním pohled jasné, že se tady něco děje. Na několika stanovištích pracovníci Muzea Komenského zábavnou formou přibližují své profese.

AKTUALIZOVÁNO

Lidé se skvěle bavili na městských slavnostech v Potštátu

Potštát – Hudební vystoupení, ohňová show nebo loučení s žáky deváté třídy. Během víkendu se v Potštátu konaly jednadvacáté slavnosti města, na pestrém programu se podíleli i místní.

Kovové exponáty krášlí Lipník nad Bečvou

Lipník nad Bečvou – Barevné geometrické útvary či jogínky v typických polohách. To jsou sochy, které od soboty zdobí Lipník nad Bečvou.

Hrad Helfštýn se promění v muzejní dílnu

Týn nad Bečvou – Rozmanitost své práce představí pracovníci přerovského Muzea Komenského v sobotu 18. června na hradě Helfštýn. Druhý ročník Helfštýnských ateliérům slibuje pořádnou porci naučné zábavy.

Dva napálení! Jeden přišel o pilu, k druhému nedoputoval playstation

Přerov/Hranice - Krimi kousky z regionu. Podívejte se, co se událo v minulých dnech.

Muž se zřítil se ze žebříku, když sundával včely. Letěl pro něj vrtulník

Kojetín – K muži bez vědomí vyrazila letecká záchranná služba v sobotu odpoledne do Kojetína.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT