VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN ROTREKL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na půdě gymnázia vzniknou dvě nové učebny

Hranice - Kompletní přestavbou projde během letních prázdnin část půdních prostor Gymnázia v Hranicích. Zatímco polovina půdy již byla během podzimu zrekonstruována, část budovy směrem k ulici Zborovská na svou rekonstrukci teprve čeká.

Zimní sezona na Hranicku skončila

Hranicko - Až několik týdnů byly během letošní zimy v provozu lyžařské areály na Hranicku. Jejich provozovatelé jsou s letošní sněhovou nadílkou vesměs spokojeni a zimu porovnávají s rokem 2006, kdy byl provoz na svazích zahájen již začátkem prosince.

FOTO: Jam a Feekus vyprodali Zámecký klub

Hranice - S nebývalým zájmem publika se setkalo vystoupení dvou hranických kapel v Zámeckém klubu v Hranicích. Skupina Jam s předskokanem Feekus v pátek večer zcela vyprodala podzámecký parket.

"Úplně jsem to zkazila," říká Dívka roku 2009 Kristýna Šimová

Hranice -/3 x VIDEO, FOTO/ V třicátých letech minulého století se v pátek 13. března rázem ocitly stovky diváků v sále hranické Sokolovny. Na pódium vstupuje osm statných mužů ve smokinzích s klobouky a opasky. Regionální finále soutěže Dívka roku 2009 může začít.

PODÍVEJTE SE: Hranice hostí delegaci z Holandska

Hranice - /FOTO/ Výměnný pobyt mezi studenty hranického gymnázia a střední školou Veurs Lyceum v partnerském městě Leidschendam - Voorburg v Nizozemí probíhá v těchto dnech v Hranicích.

PODÍVEJTE SE: Každá žena dostala květinu

Hranice - /FOTO/ Tradiční oslavy Mezinárodního dne žen ani letos nechyběly v Hranicích. V prostorách hotelu Centrum se sešly desítky těch, kteří si připomněli 8. březen jako den, kdy ženy bojují za rovnoprávnost.

Sálem zněly tóny harfy a klavíru

Hranice - Hned dva významní umělci vystoupili v pondělí večer v Hranicích. V koncertním sále Základní umělecké školy se představili harfenistka Kateřina Englichová a klavírista Martin Kasík.

Řidiči si pletou parkoviště s autocvičištěm

Hranice - Hlasité zvuky motorů, kvílení pneumatik a svištění vozidel se ozývají takřka každý večer po zavření obchodů v hranickém nákupním centru Stop Shop.

Jídelna se bude opravovat, děti budou hladovět

Hranice - Poslední dva týdny školního roku budou pro stovky lidí v Hranicích hektické. Město totiž připravuje dlouho plánovanou rekonstrukci budovy „červené jídelny“ na třídě 1. máje.

PODÍVEJTE SE: Zrcadlový sál patřil tanci a dobré zábavě

Hranice - /FOTO/ Žáci Základní školy v Drahotuších, jejich učitelé, rodiče a mnoho dalších se sešli v pátek v areálu kasáren na třídě Československé armády v Hranicích.

Co na sebe prozradily letošní Dívky roku?

Hranice - Kandidátky na titul Dívka roku 2009, o jehož nositeli se rozhodne v pátek 13. března v podvečerech na pódiu hranické Sokolovny, na sebe prozrazují zajímavé věci. Víme, komu, kdy a kde spadl horní nebo dolní díl plavek.

Vlaky jezdí v zimě bez vody, cestující se bouří

Hranicko - Snad ze žádné mateřské školy neodejde předškolák bez základních informací, které bude v životě potřebovat. K nim bezpochyby patří i hygienické návyky, jako umýt si ruce před jídlem, čistit si dvakrát denně zuby, anebo po použití záchodu spláchnout a mýdlem si umýt ruce.

Úklid sněhu před školami je pouze na školnících

Hranice - Několik centimetrů nového sněhu, které se z nebe snesly během tohoto týdne, mnohé jistě potěšilo, jiným však přidalo nejednu vrásku na čele. Řeč je o školnících, na jejichž zodpovědnost v těchto dnech prochází před různými školami v Hranicích tisíce lidí. Ne všechny školy jsou totiž proti úrazu cizích osob pojištěny.

OTÁZKA DNE: Pocítili jste na vlastní kůži finanční krizi?

Hranice - Lidí bez práce neúprosně přibývá. Míra nezaměstnanosti na Přerovsku v lednu vrostla z 8 na 9 procent.

O jarních prázdninách zabaví hranické děti Domeček

Hranice - Blížícího se týdne volna už se školáci bezesporu nemohou dočkat. Jejich rodiče však jarní prázdniny nemají a tak přemýšlejí, jak je svým ratolestem vyplnit. Řešení nabízí v Hranicích snad jen Dům dětí a mládeže. Nabízí příměstský tábor nebo lyžařský zájezd.

Radniční věž se otevře v létě

Hranice - /FOTO/ Turisté i místní lidé budou mít od letošního léta k dispozici novou atrakci. Po rozsáhlé rekonstrukci se totiž v Hranicích otevře dříve nepřístupná věž v budově Staré radnice.

PODÍVEJTE SE: Hranická lyžařská škola zahájila sezonu

Hranice/Potštát - /FOTO/ První dva výcvikové dny mají za sebou účastníci lyžařské a snowboardové školy z Hranic. Ta každoročně využívá nedalekého areálu na Potštátu a během tří víkendů učí děti z Hranic správně jezdit na lyžích nebo snowboardu.

VIDEO: V Klokočí se tančilo v pyžemech až do rána

Klokočí - /FOTO/ Již počtvrté se v pohostinství U Jarky v Klokočí konal pyžamový bál. Ten se každým rokem setkává se stále větší oblíbeností nejen u místních, ujít si ho často nenechají ani lidé z nedalekých Drahotuš či Hranic.

Azylový dům je otevřen, budoucnost je však nejistá

Hranice - Většina bezdomovců v Hranicích má od v čtvrtku 12. února střechu nad hlavou. Ve Vrchlického ulici byl totiž slavnostně otevřen nový azylový dům, který spolu s přilehlou nocležnou je schopen zabezpečit přístřeší až dvaceti mužům.

Venkovní bazén se otevře v květnu

Hranice - Už za čtvrt roku budou mít první otužilci možnost vykoupat se v nově rekonstruovaném venkovním koupališti v Hranicích. Společnost Ekoltes Hranice, která ve městě zabezpečuje mimo jiné provoz kryté plovárny, má v plánu otevřít nové prostory pro zkušební provoz již v květnu tohoto roku.

Chřipková epidemie aneb Šílenství na gymnáziu

Hranice - Už druhým dnem dnes pokračuje mimořádné ředitelské volno pro studenty hranického gymnázia. Rozhodnutí o jeho zavření do konce tohoto týdne padlo v úterý dopoledne na mimořádné poradě učitelů s vedením školy.

Citron připravuje novou desku a sérii vystoupení

Hranice - Legenda českého rocku, tak si přezdívá kapela Citron. Výherci ankety Český slavík 1988, kteří nemají o příznivce nouzi po celé České republice, se začali v poslední době opět více scházet.

Žena z Hranic bude hubnout v televizní soutěži

Hranice - Dva měsíce přísné diety pod dohledem televizních kamer teď čekají na třiatřicetiletou Nikol Sapákovou z Hranic. Její dlouholetý problém – obezita – přiměl její maminku, aby dceru přihlásila do soutěžního televizního pořadu Obezita nebo já.

VIDEO: Studenti předvedli své umění

Hranice - /FOTO/ S velkým zájmem posluchačů se setkal koncert violisty Petra Šušlíka a jeho hostů v hranické Galerii M+M. O koncert houslí, klavíru a violy se zajímali nejen žáci a učitelé místní Základní umělecké školy, ale také široká veřejnost.

FOTO: Hranická Sokolovna patřila Plesu podnikatelů

Hranice - Předtaneční ukázky, volná zábava a tombola, to vše nechybělo na tradičním podnikatelském plesu, který se konal v sobotu 7. února večer v prostorách Sokolovny v Hranicích.

V Galerii M+M představila své obrazy malířka a kuchařka Ludmila Kočišová

Hranice - /FOTO/ Téměř čtyři desítky obrazů hranických ulic, zákoutí a náměstí jsou v těchto dnech k vidění v hranické galerii M+M.

VIDEO: V Hranicích chystají soutěž Dívka roku

Hranice - /FOTO/ První přípravy finalistek populární soutěže Dívka roku zahájili ve středu 4. února odpoledne v prostorách Domu dětí a mládeže v Hranicích.

Strom míru někdo pokácel

Hranice - Sebevražda dvacetiletého mladíka otřásla Hranicemi již v druhé polovině loňského listopadu. Bývalý student jedné z hranických středních škol bydlištěm ve Žďáru nad Sázavou tehdy skoncoval se životem po Hubertské zábavě v Sokolovně.

Lyžařské školy: některé už končí, jiné sezonu nezahájily

Hranicko/Přerovsko - S velkým napětím již od začátku ledna očekává stovka klientů lyžařské školy na Potštátě každý blížící se víkend. Kvůli nedostatku sněhu se vleky nerozjely a výcvik se tak odkládá. Někteří však mají obavy, že se bude opakovat loňská situace. Tehdy kurz desetkrát odložili a pak jej zrušili úplně.

Lidé se poohlížejí po letní dovolené

Hranicko/Přerovsko - Přestože rtuť na teploměru ukazuje nízké hodnoty, právě v lednu je nejvyšší čas pro výběr letní dovolené. Provozovatelé cestovních kanceláří potvrzují, že o letní zájezdy se už lidé začínají zajímat.

FOTO: Turnaj v šipkách si děti oblíbily

Hranice - V hranickém Domě dětí a mládeže na Nové ulici létaly v pátek 23. ledna odpoledne vzduchem šipky.

VIDEO: Hraničtí předškoláci zasedli do lavic

Hranice - /FOTO/ Zápis dětí do školy, to je hlavní téma tohoto víkendu u většiny rodin, které mají doma předškoláky.

Lidé chtějí více spojů o víkendech

Hranice - (HLASUJTE V ANKETĚ) Jen čtyři autobusy městské hromadné dopravy o víkendu a ve svátcích jedou do hranického sportovního areálu. Situace, která nastala v polovině prosince v souvislosti s celorepublikovou změnou jízdních řádů, se nelíbí mnohým hranickým občanům.

Hromůvka: bezohlední řidiči parkují před garážemi

Hranice - Zdánlivě jednoduchá záležitost, jako je uklizení auta do garáže, může být docela velký problém, který zabere i desítky minut. Poukazují na to majitelé některých garáží na hranickém sídlišti Hromůvka.

V Galerii M+M vystoupila klavírní mistyrně z Prahy

Hranice - Recitál klavírních písní od světoznámých autorů zahrála včera odpoledne Martina Pospíšilová z Prahy.

Lékové centrum v Hranicích nabízí řadu vyšetření zdarma

Hranice - Měření krevního tlaku, samovyšetření cukru v krvi, odborné poradenství a řadu dalších služeb nabízí nově zavedené Lékové informační centrum. To funguje pod hlavičkou lékarny v areálu hranické nemocnice.

Co se dělo v loňském roce aneb stručný přehled nejdůležitějších událostí hranického regionu

Hranicko - /FOTO/ Jaký byl loňský rok na Hranicku? Rekapitulaci nejdůležitějších událostí najdete v našem přehledu.

Chodci se nechtěně kloužou na kachličkách

Hranice - Sníh v hranických ulicích leží již od začátku týdne. Na mnohých místech majitelé nemovitostí sníh z chodníku neuklidili, hromady sněhu na chodnících leží i na Masarykově náměstí.

Vleky na Hranicku se o víkendu nerozjedou

Hranicko - Ani sněhová nadílka z počátku týdne nebyla dostatečná pro provoz lyžařských areálů na Hranicku. Na sjezdovkách v Partutovicích a na Potštátě sice leží menší sněhový poprašek, ten však pro spuštění vleků nestačí.

O předplatné koncertů je zájem hlavně mezi staršími

Hranice - S novinkou přišlo se začátkem nového roku Městské kulturní zařízení v Hranicích. To totiž přebralo štafetu od městské knihovny a v prvním pololetí roku 2009 bude organizovat celkem pět koncertů vážné hudby. Zájemcům tak od pondělí nabízí koncertní předplatné.

Hranické gymnázium lákalo nové uchazeče

Hranice - Seznámit se s prostorami školy, získat informace o učebním plánu a zeptat se současných studentů, jaké to je studovat na gymnáziu, tuto příležitost si během úterního odpoledne nenechala ujít řada žáků základních škol a jejich rodičů.

Tři králové si pochvalují: Lidé jsou letos štědří

Hranice - Již od víkendu chodí v hranických ulicích Tři králové. Celkem osm skupinek putuje od domu k domu a vybírají od lidí peníze potřebné pro charitativní účely.

Dálnice nám bere zákazníky, stěžují si podnikatelé

Hranice - Všední den, tři hodiny odpoledne. Na čtyřproudé komunikaci 1/47, která prochází středem Hranic, není ani jedno auto, autobus, žádný kamion. Ještě před měsícem by tato zpráva mohla vypadat jako aprílový žert, dnes je však tato situace na denním pořádku.

Nedostatek sněhu trápí vlekaře

Hranicko - Se zoufalým nedostatkem přírodního sněhu se již druhou lyžařskou sezonu potýkají provozovatelé ski areálů na Hranicku.

FOTO: Na Štědrý den hráli trubači, na Boží hod veselka

Hranice - Sváteční atmosféru naladila série vystoupení trubačů ve středu 24. prosince v ulicích Hranic. Na hřbitově U Kostelíčka, v Domově seniorů a pod vánočním stromem na Masarykově náměstí se během Štědrého odpoledne a večera vystřídaly dvě skupiny trubačů.

Jak oslaví Vánoce v nemocnici či dětském domově

Hranice - Dětský domov, azylový dům, domov seniorů – ve všech těchto zařízeních už naplno propukly v minulých dnech přípravy na Vánoce. V každém z nich však nejdůležitější svátky v roce slaví jinak.

Značka náraz neustála

Hranice - Na řadě ostrůvků, které mají usnadnit chodcům přecházení přes nejrušnější ulici v Hranicích, stojí také dopravní značky, které řidiče upozorňují, kudy mají jet.

Živý betlém na hranický zámek přilákal stovky lidí

Hranice - /FOTO/ Na dvě stovky lidí přilákal letošní první živý betlém na Hranicku. Ten se konal v neděli dopoledne ve dvoraně hranického zámku.

V galerii M+M zazpívala Alena Nevímová

Hranice - Hudební koncert klavíristky Ladislavy Jančové a zpěvačky Aleny Nevímové zaplnil v neděli odpoledne hranickou galerii M+M. Zaznělo celkem patnáct písní, při jejichž poslechu se všem příchozím mnohdy tajil dech.

VIDEO: Do Hranic dorazilo světlo z Betléma

Hranice - /FOTO/ Betlémské světlo coby tradiční symbol Vánoc rozváželi během soboty skauti po České republice. Jeden z mnoha plamínků symbolizujících mír, lásku a přátelství v předvánočním a vánočním čase přivezli brněnští skauti rychlíkem i na hranické nádraží.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT