VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN ROTREKL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na půdě gymnázia vzniknou dvě nové učebny

Hranice - Kompletní přestavbou projde během letních prázdnin část půdních prostor Gymnázia v Hranicích. Zatímco polovina půdy již byla během podzimu zrekonstruována, část budovy směrem k ulici Zborovská na svou rekonstrukci teprve čeká.

Zimní sezona na Hranicku skončila

Hranicko - Až několik týdnů byly během letošní zimy v provozu lyžařské areály na Hranicku. Jejich provozovatelé jsou s letošní sněhovou nadílkou vesměs spokojeni a zimu porovnávají s rokem 2006, kdy byl provoz na svazích zahájen již začátkem prosince.

FOTO: Jam a Feekus vyprodali Zámecký klub

Hranice - S nebývalým zájmem publika se setkalo vystoupení dvou hranických kapel v Zámeckém klubu v Hranicích. Skupina Jam s předskokanem Feekus v pátek večer zcela vyprodala podzámecký parket.

"Úplně jsem to zkazila," říká Dívka roku 2009 Kristýna Šimová

Hranice -/3 x VIDEO, FOTO/ V třicátých letech minulého století se v pátek 13. března rázem ocitly stovky diváků v sále hranické Sokolovny. Na pódium vstupuje osm statných mužů ve smokinzích s klobouky a opasky. Regionální finále soutěže Dívka roku 2009 může začít.

PODÍVEJTE SE: Hranice hostí delegaci z Holandska

Hranice - /FOTO/ Výměnný pobyt mezi studenty hranického gymnázia a střední školou Veurs Lyceum v partnerském městě Leidschendam - Voorburg v Nizozemí probíhá v těchto dnech v Hranicích.

PODÍVEJTE SE: Každá žena dostala květinu

Hranice - /FOTO/ Tradiční oslavy Mezinárodního dne žen ani letos nechyběly v Hranicích. V prostorách hotelu Centrum se sešly desítky těch, kteří si připomněli 8. březen jako den, kdy ženy bojují za rovnoprávnost.

Sálem zněly tóny harfy a klavíru

Hranice - Hned dva významní umělci vystoupili v pondělí večer v Hranicích. V koncertním sále Základní umělecké školy se představili harfenistka Kateřina Englichová a klavírista Martin Kasík.

Řidiči si pletou parkoviště s autocvičištěm

Hranice - Hlasité zvuky motorů, kvílení pneumatik a svištění vozidel se ozývají takřka každý večer po zavření obchodů v hranickém nákupním centru Stop Shop.

Jídelna se bude opravovat, děti budou hladovět

Hranice - Poslední dva týdny školního roku budou pro stovky lidí v Hranicích hektické. Město totiž připravuje dlouho plánovanou rekonstrukci budovy „červené jídelny“ na třídě 1. máje.

PODÍVEJTE SE: Zrcadlový sál patřil tanci a dobré zábavě

Hranice - /FOTO/ Žáci Základní školy v Drahotuších, jejich učitelé, rodiče a mnoho dalších se sešli v pátek v areálu kasáren na třídě Československé armády v Hranicích.

Co na sebe prozradily letošní Dívky roku?

Hranice - Kandidátky na titul Dívka roku 2009, o jehož nositeli se rozhodne v pátek 13. března v podvečerech na pódiu hranické Sokolovny, na sebe prozrazují zajímavé věci. Víme, komu, kdy a kde spadl horní nebo dolní díl plavek.

Vlaky jezdí v zimě bez vody, cestující se bouří

Hranicko - Snad ze žádné mateřské školy neodejde předškolák bez základních informací, které bude v životě potřebovat. K nim bezpochyby patří i hygienické návyky, jako umýt si ruce před jídlem, čistit si dvakrát denně zuby, anebo po použití záchodu spláchnout a mýdlem si umýt ruce.

Úklid sněhu před školami je pouze na školnících

Hranice - Několik centimetrů nového sněhu, které se z nebe snesly během tohoto týdne, mnohé jistě potěšilo, jiným však přidalo nejednu vrásku na čele. Řeč je o školnících, na jejichž zodpovědnost v těchto dnech prochází před různými školami v Hranicích tisíce lidí. Ne všechny školy jsou totiž proti úrazu cizích osob pojištěny.

OTÁZKA DNE: Pocítili jste na vlastní kůži finanční krizi?

Hranice - Lidí bez práce neúprosně přibývá. Míra nezaměstnanosti na Přerovsku v lednu vrostla z 8 na 9 procent.

O jarních prázdninách zabaví hranické děti Domeček

Hranice - Blížícího se týdne volna už se školáci bezesporu nemohou dočkat. Jejich rodiče však jarní prázdniny nemají a tak přemýšlejí, jak je svým ratolestem vyplnit. Řešení nabízí v Hranicích snad jen Dům dětí a mládeže. Nabízí příměstský tábor nebo lyžařský zájezd.

Radniční věž se otevře v létě

Hranice - /FOTO/ Turisté i místní lidé budou mít od letošního léta k dispozici novou atrakci. Po rozsáhlé rekonstrukci se totiž v Hranicích otevře dříve nepřístupná věž v budově Staré radnice.

PODÍVEJTE SE: Hranická lyžařská škola zahájila sezonu

Hranice/Potštát - /FOTO/ První dva výcvikové dny mají za sebou účastníci lyžařské a snowboardové školy z Hranic. Ta každoročně využívá nedalekého areálu na Potštátu a během tří víkendů učí děti z Hranic správně jezdit na lyžích nebo snowboardu.

VIDEO: V Klokočí se tančilo v pyžemech až do rána

Klokočí - /FOTO/ Již počtvrté se v pohostinství U Jarky v Klokočí konal pyžamový bál. Ten se každým rokem setkává se stále větší oblíbeností nejen u místních, ujít si ho často nenechají ani lidé z nedalekých Drahotuš či Hranic.

Azylový dům je otevřen, budoucnost je však nejistá

Hranice - Většina bezdomovců v Hranicích má od v čtvrtku 12. února střechu nad hlavou. Ve Vrchlického ulici byl totiž slavnostně otevřen nový azylový dům, který spolu s přilehlou nocležnou je schopen zabezpečit přístřeší až dvaceti mužům.

Venkovní bazén se otevře v květnu

Hranice - Už za čtvrt roku budou mít první otužilci možnost vykoupat se v nově rekonstruovaném venkovním koupališti v Hranicích. Společnost Ekoltes Hranice, která ve městě zabezpečuje mimo jiné provoz kryté plovárny, má v plánu otevřít nové prostory pro zkušební provoz již v květnu tohoto roku.

Chřipková epidemie aneb Šílenství na gymnáziu

Hranice - Už druhým dnem dnes pokračuje mimořádné ředitelské volno pro studenty hranického gymnázia. Rozhodnutí o jeho zavření do konce tohoto týdne padlo v úterý dopoledne na mimořádné poradě učitelů s vedením školy.

Citron připravuje novou desku a sérii vystoupení

Hranice - Legenda českého rocku, tak si přezdívá kapela Citron. Výherci ankety Český slavík 1988, kteří nemají o příznivce nouzi po celé České republice, se začali v poslední době opět více scházet.

Žena z Hranic bude hubnout v televizní soutěži

Hranice - Dva měsíce přísné diety pod dohledem televizních kamer teď čekají na třiatřicetiletou Nikol Sapákovou z Hranic. Její dlouholetý problém – obezita – přiměl její maminku, aby dceru přihlásila do soutěžního televizního pořadu Obezita nebo já.

VIDEO: Studenti předvedli své umění

Hranice - /FOTO/ S velkým zájmem posluchačů se setkal koncert violisty Petra Šušlíka a jeho hostů v hranické Galerii M+M. O koncert houslí, klavíru a violy se zajímali nejen žáci a učitelé místní Základní umělecké školy, ale také široká veřejnost.

FOTO: Hranická Sokolovna patřila Plesu podnikatelů

Hranice - Předtaneční ukázky, volná zábava a tombola, to vše nechybělo na tradičním podnikatelském plesu, který se konal v sobotu 7. února večer v prostorách Sokolovny v Hranicích.

V Galerii M+M představila své obrazy malířka a kuchařka Ludmila Kočišová

Hranice - /FOTO/ Téměř čtyři desítky obrazů hranických ulic, zákoutí a náměstí jsou v těchto dnech k vidění v hranické galerii M+M.

VIDEO: V Hranicích chystají soutěž Dívka roku

Hranice - /FOTO/ První přípravy finalistek populární soutěže Dívka roku zahájili ve středu 4. února odpoledne v prostorách Domu dětí a mládeže v Hranicích.

Strom míru někdo pokácel

Hranice - Sebevražda dvacetiletého mladíka otřásla Hranicemi již v druhé polovině loňského listopadu. Bývalý student jedné z hranických středních škol bydlištěm ve Žďáru nad Sázavou tehdy skoncoval se životem po Hubertské zábavě v Sokolovně.

Lyžařské školy: některé už končí, jiné sezonu nezahájily

Hranicko/Přerovsko - S velkým napětím již od začátku ledna očekává stovka klientů lyžařské školy na Potštátě každý blížící se víkend. Kvůli nedostatku sněhu se vleky nerozjely a výcvik se tak odkládá. Někteří však mají obavy, že se bude opakovat loňská situace. Tehdy kurz desetkrát odložili a pak jej zrušili úplně.

Lidé se poohlížejí po letní dovolené

Hranicko/Přerovsko - Přestože rtuť na teploměru ukazuje nízké hodnoty, právě v lednu je nejvyšší čas pro výběr letní dovolené. Provozovatelé cestovních kanceláří potvrzují, že o letní zájezdy se už lidé začínají zajímat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT