VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA KAPKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sliby chyby současných zastupitelů. Počtěte si

Hranice – Z devíti kandidátek měli Hraničané na výběr v říjnu roku 2006, kdy rozhodovali o současném složení zastupitelstva. Letos najdou v obálkách ještě o tři kandidátní listiny více. Jaká konkrétní jména na nich figurují, už se mohou informovat nyní. Výlepové plochy se totiž pomalu začínají plnit politickými plakáty, na kterých ovšem nechybějí ani volební programy. Co slibovali ti, kteří sedí ve vedení města dnes?

FOTO: Z boxu už ve městě zůstaly jen vzpomínky

Hranice – Kolébka boxu. Tak se ve čtyřicátých letech minulého století mluvilo o Hranicích. Tamní oddíl vychoval hned několik úspěšných reprezentantů nejen města, ale i republiky a Evropy. Dnes už se tento sport v Hranicích nepěstuje, ovšem pamětníci, kteří byli za svého mládí v ringu jako doma, na něj dodnes s láskou vzpomínají.

Kameraman veze do Afghánistánu školní pomůcky

Hranice /FOTO/ – Život vojáků na základně v Afghánistánu jede o tomto víkendu znovu zmapovat kameraman hranické televize Vlastimil Mach. S sebou veze do daleké země pomůcky pro tamní školáky. Výsledkem jeho sedmnáctidenní cesty bude pak další dokument.

Knihovna zve na burzu i ke čtení na věži

Hranice – K Týdnu knihoven se i letos připojuje Městská knihovna v Hranicích. Od 4. do 9. října nabídne akce dětem i dospělým. Hříšníci, kteří příliš dlouho otáleli s vrácením knih, budou moci využít vyhlášené amnestie a vyhnou se tak placení pokuty.

Radost shání peníze pro hranický dětský domov

Hranice – Radost hranických dětí je název i cíl občanského sdružení, které letos vzniklo při dětském domově v Hranicích. Jeho smyslem je shánět peníze na výlety a další radosti, které by si děti jinak dovolit nemohly.

Přepadení u Veličky: kolem ubytovny řádí dětská parta

Hranice – Na vlastní nebezpečí. Tak by se dala charakterizovat cesta kolem ubytovny pro sociálně slabší obyvatele ve Vrchlického ulici v Hranicích. Před pár týdny tam skupinka výtržníků přepadla a oloupila důchodkyni a nyní byl ve stejných místech okraden desetiletý chlapec.

Hranická zákoutí i dominanty jsou k vidění v kavárně

Hranice – Přírodní zákoutí i městské dominanty jsou od pátku k vidění v zámecké kavárně v Hranicích. Na svých olejomalbách je tam vystavuje jedenapadesátiletá Ludmila Kočišová.

Za psa bez čipu už hrozí tisícovka

Hranice – Na poslední chvíli nechala většina hranických chovatelů splnění povinnosti pořídit svému psovi kontrolní čip. Zvěrolékaři, kteří je zvířatům aplikují, mají teď kvůli tomu plné ruce práce. Od pátku už se majitelé neoznačených psů vystavují riziku v podobě tisícikorunové pokuty. Někteří však novinkou nejsou příliš nadšeni.

Podzim je tady, v Dráčku pekli brambory

Hranice /FOTO/ – Vůně pečených brambor se ve čtvrtek vpodvečer linula zmateřského centra Dráček vHranicích. Konala se tam stejnojmenná akce, která dětem ijejich rodičům připomněla, že podzim už jetady.

Opravu břehu Veličky komplikuje déšť

Hranice – Deštivé počasí posledních dnů komplikuje opravu levého břehu hranického potoku Velička, která probíhá poblíž soutoku s řekou Bečvou. Termín dokončení akce by však ohrozit nemělo.

Další mrtvá srnka. Srazila ji feliška

Hranicko – Pod kola Škody Felicie vběhla ve středu dopoledne v úseku mezi Slavíčem a Drahotušemi na Hranicku srnka. Vozidlo ji odhodilo do silničního příkopu.

Zákaznice žádá po firmě penále, ta je odmítá

Hranice – Z nedodržení smlouvy obviňuje hranickou firmu Eurosystémy Group devětapadesátiletá Eva Kvapilová z Hrdibořic u Kralic na Hané. Nechala si od ní zrekonstruovat topení. Samotná zakázka se protáhla o více než dva měsíce a další rok pak zákaznice čekala na předávací protokol. Nyní žádá po společnosti penále.

Kauza! Město uzavírá neúplné smlouvy

Hranice – Z uzavírání neplatných smluv obviňuje Vítězslav Němčák město Hranice. Konkrétně má na mysli smlouvy o postoupení pohledávek. S těmi je vždy spojeno právo užívat obecní byt po dlužníkovi. Neplatnost smluv vidí Němčák v tom, že v nich nejsou přesně specifikovány jednotlivé dlužné položky. V tomto ohledu mu dal za pravdu i soud. Město se hájí tím, že specifikace dluhu je u těchto smluv v drtivé většině případů bezpředmětná. Lidé je totiž zpravidla uzavírají proto, aby získali nájemní vztah k obecnímu bytu. Přesto už ale specifikaci dluhů do smluv přidává.

Policie hledala popíjející mladistvé, našla čtyři

Lipník nad Bečvou, Hranice – Dva hoši a dvě dívky, kterým ještě nebylo osmnáct, popíjeli v pátek večer v restauraci. Zjistili to při zátahu na mládež policisté z přerovského okrsku.

Chodby na Struhlovsku se změnily v dopravní hřiště

Hranice /FOTO/ – Znalosti z dopravních předpisů a schopnost poskytnutí první pomoci testovala u dětí hranické Základní školy Struhlovsko soutěž, která probíhala celé pondělí přímo ve školní budově. Starší žáci dostanou na toto téma slovo ve středu.

V centru Hranic odhalili pěstírnu konopí

Hranice – Od páteční noci je v Jiráskově ulici v centru města Hranic stále ještě obehnán výstražnou páskou patrový dům, ve kterém mají svou provozovnu obchodníci ze zahraničí.

Hranice obdivovali turisté, Hustopeče ožijí vínem

Hranicko – Hojnou měrou využili v Hranicích turisté mínulý týden Dnů evropského dědictví. Šli se podívat na vyhlídku z věže bývalé radnice, prohlédli si s průvodcem památky a také se zajímali o možnosti výletů na kole. V Hustopečích nad Bečvou ani na Potštátě si o víkendu přespolní dveře zrovna nepodávali.

Památkou na současné vedení města budou retardéry

Hranice – Nepřehlédnutelnou vizitku po sobě současné vedení města zanechá v podobě zpomalovacích prvků na hlavním průtahu Hranicemi. Ty však bývají často podrobovány kritice řidičů a to nejen místních. Retardér poblíž areálu letního kina působil původně spíš komplikaci. Při nájezdu na něj byl pravidelně překračován hlukový limit a proto musel být opraven. Zpomalovací práh pod křižovatkou U černého orla byl zase ve svém původním provedení příliš vysoký.

FOTO: Lidé řekli svoje k parkovišti u parku

Hranice – Živou diskuzi vedla ve středu odpoledne malá skupinka hranických občanů s městskými úředníky na téma zvažovaného zřízení parkoviště u Sadů československých legií. Sešli se přímo na místě a jejich dotazy zodpovídal i projektant stavby. Lidé by přivítali, kdyby tam bylo parkovacích míst co nejvíce. Plánované posezení na parkovišti podrobili kritice.

FOTO: Na zámku se měřil tlak a tančilo country

Hranice – Charity a jejích služeb byla ve čtvrtek odpoledne plná dvorana hranického zámku. Prezentační akce měla jako obvykle za cíl přilákat nové klienty a široké veřejnosti dát najevo, k čemu vlastně organizace ve městě slouží.

FOTO: Hraničtí hasiči si odvezli z Prostějova 4 medaile

Hranice /VIDEO/ – Tři pamětní a jednu věrnostní medaili si přivezli ve středu do Hranic ti, kteří se záchranářstvím živí, nebo jej koordinují. Ocenění jim bylo v Prostějově uděleno u příležitosti 10. výročí Hasičského záchranného sboru (HZS) České republiky.

Klub Fénix baví děti z problémových rodin

Hranice /FOTO/ – Naplňovat volný čas dětem ze sociálně slabých rodin je úkolemnízkoprahových klubů. Tento týden je v celé republice věnován právě jim. Dva takové působí i na Hranicku. Jeden je přímo v Hranicích, druhý na Potštátě.

Zloději budou pykat za desítku krádeží, hrozí jim 3 roky

Hranicko – Dva zloděje dopadla před pár dny hranická kriminální policie. Řádili v oblasti Hustopečí nad Bečvou, ale také na Hranicku a Vsetínsku. Zajímaly je sklady firem, obchody i obydlené domy. Jeden z nich už je za mřížemi.

Hranický lidový řezbář Pechánek o výstavy nestojí

Hranice – Na výstavy si pan Mladen Pechánek moc nepotrpí. Lidovému řezbářství se věnuje doma v soukromí a svá dílka nikde neprezentuje.

Lidé z Hranic mohou žádat o peníze na opravu historických domů

Hranice – Pouhé tři týdny mají majitelé vzácných nemovitostí v Hranicích možnost požádat o finanční podporu na jejich opravu. Jedná se především o plánované úpravy měšťanských domů.

Domy byly v obležení pytlů a krabic, sbírka Ulice se ujala

Hranice – Jedinečnou šanci zbavit se nepotřebného oblečení dostali obyvatelé Hranic. Diakonie Broumov totiž v jejich městě uspořádala sbírku šatstva. Stačilo, aby lidé zabalili svršky do pytlů nebo krabic a položili je v úterý ráno před dům.

K novému parkovišti u parku bude veřejná diskuze

Hranice – Nové parkoviště zvažuje zřídit město Hranice.

Opilý cyklista se při pádu vážně zranil

Přerovsko – Posilněný alkoholem havaroval v neděli odpoledne mezi Radvanicemi a Osekem nad Bečvou na Přerovsku cyklista.

Hranická ZUŠ začala vychovávat mladé zvukaře

Hranice – Nečekaný zájem projevily děti o nové předměty na Základní umělecké škole v Hranicích. Nejvíce by jich chtělo být zvukařem. Další novinkou, kterou škola nabízí, je elektronické zpracovávání hudby.

Krajánek pasoval nové mlynářské pantáty

Teplice nad Bečvou – Na mlynářského pantátu bylo v sobotu krátce po poledni pasováno v Teplicích nad Bečvou dvacet úspěšných účastníků tradiční cyklistické soutěže. Ta se letos konala už popáté.

FOTO: Ve Velké se vznítil stoh slámy

Hranice /AKTUALIZOVÁNO/ – Dva až tři dny bude hořet v obci Velká u Hranic stoh slámy. Hasiči se k němu sjeli v neděli krátce po osmnácté hodině a velitel zásahu na místě rozhodl, že se hasit nebude. Příčina požáru je v šetření.

FOTO: Den srdce přilákal do lázní stovky lidí

Teplice nad Bečvou – Jako vejce vejci jsou si podobné jednotlivé ročníky akce s názvem Den srdce. Koná se každoročně v lázních Teplice nad Bečvou a v sobotu si ji nenechaly ujít stovky lidí. Program opět myslel na všechny. Dospělé i děti. Hudební příspěvky byly i tentokrát zvoleny tak, aby příjemnou sváteční atmosféru ještě posílily.

Opilý řidič peugeotu skončil s autem v příkopu

Hranice – V příkopu skončil o víkendové noci mezi obcemi Drahotuše a Velká na Hranicku řidič Peugeotu 306. Kolem třetí hodiny ranní nezvládl pod železničním podjezdem své vozidlo, protože se podle policie plně nevěnoval řízení.

V Lipníku možná bude mít Tesco logistické centrum

Lipník nad Bečvou – Hned s několika různými potenciálními nájemci vede jednání společnost CTP, která vlastní průmyslovou zónu v Lipníku nad Bečvou.

OBRAZEM: Ulrychovi zazpívali plnému sálu Bečvy

Teplice nad Bečvou – Usměvavá, sympatická dáma a ve svých letech stále ještě švihák. Tak předstoupili v pátek večer před plný kulturní sál lázeňského sanatoria Bečva v Teplicích nad Bečvou Hana a Petr Ulrychovi. Skvělý doprovod jim jako tradičně obstaraly Javory.

Na noční výtržnosti má Lipník novou kameru

Lipník nad Bečvou – Stížnosti na rušení nočního klidu v západní části Bratrské ulice v Lipníku nad Bečvou by měla odvrátit nová kamera. Vidí na dětské i sportovní hřiště, sokolovnu, koupaliště a stejně tak má pod dohledem zámecký park a blízké parkovací plochy.

VIDEO: Děti si místo školy užívaly na náměstí Den bez aut

Hranice – Stovky dětí se od pátečního rána shromažďovaly v centru města Hranic. Čekala tam na ně spousta zábavy. Mohli si vyzkoušet, jaké je to sedět v sanitce nebo v hasičském vozidle či na policejní motorce, snažili se rozdýchat figurínu, učili se, jak třídit odpady a pak si zajezdily na koloběžkách.

Z Bruselu do Hranic letěl holub necelé dva dny

Hranice – Nejrychlejší holub z Hranic patří Josefu Pokludovi. Dokázal to před nedávnem v mezinárodním závodě, který startoval v Bruselu. Téměř tisícovku kilometrů zdolal tento zdatný opeřenec za dvacet jedna a půl hodiny.

Hody ve Střítěži nabídnou vodní mlýn, ska i dechovku

Střítež nad Ludinou – Celý víkend bude ve Stříteži nad Ludinou veselo. Konají se tam totiž hody. Již v pátek večer je zahájí Tradiční hodová zábava v sále zemědělského družstva. V sobotu bude téměř po celý den otevřeno muzeum minerálů a od desíti a třinácti hodin se budou moci zájemci projít stavbou Humplíkova vodního mlýna.

Lázněmi se projedou nablýskané Harleje

Hranice – Spanilou jízdu nablýskaných strojů uvidí v sobotu každý, kdo si na ni počká v lázeňském areálu Teplic nad Bečvou nebo u hradu Helfštýna. V Hranicích se totiž o víkendu koná Poslední míle klubu vlastníků motocyklů značky Harley Davidson.

Průmyslová zóna vstává z popela, zajistí 270 míst

Hranice – Na lepší časy se v Hranicích blýská v dlouho stagnující průmyslové zóně, kterou tam před deseti lety zbudovala společnost Philips. Stávající dvě firmy chtějí v příštím roce rozšířit svou výrobu a ještě k nim přibude další společnost. Celkem by mohlo v areálu CTParku najít v roce 2011 práci až 270 lidí z Hranic a okolí.

FOTO: Galerii vyzdobily podzimní Barvy života

Hranice – Barvy života je už tradiční název výstavy, kterou každoročně pořádají v hranické galerii M+M obyvatelé domova seniorů. Letos už se tam na vernisáži sešli po osmé. Spolu s nimi tam své výrobky vystavují i babičky a dědové z okolí.

FOTO: Prožijte na zámku prchavá setkání se zvířaty

Hranice – Tisíce hodin museli strávit na loukách a posedech dva náruživí fotografové. Výsledek jejich trpělivosti je od středečního odpoledne k vidění v severním křídle hranického zámku. Umělecká díla Antonína Říhy a Roberta Hlavici budou zdobit stěny galerie až do 22. října.

Den srdce: Ulrychovi i spanilá jízda motorkářů

Teplice nad Bečvou – Do světového dne srdce se i letos zapojí lázně Teplice nad Bečvou. Tuto sobotu se tam uskuteční velká, společensko-osvětová akce s bohatým doprovodným programem.

FOTO: Zastávky v Hranicích dostanou novou podobu

Hranice – Opravy stávajících nebo vybudování zbrusu nových autobusových zastávek se dočkají cestující v Hranicích. Nákladná investiční akce získala totiž příslib podpory z Regionálního operačního programu.

Hranicko asi přijde o peníze na projekty, stát nechce přispět

Přerovsko, Hranicko – O státní příspěvek budou letos velmi pravděpodobně ochuzeny čtyři projekty na Přerovsku a Hranicku. Ve všech čtyřech případech se jedná o statisíce korun.

Pátrání: před policií se skrývá čtveřice mužů

Přerovsko – Při pátrání po čtyřech hledaných mužích z Přerovska a Kroměřížska žádají občany o pomoc přerovští kriminalisté. Jsou ve věku od dvaceti do dvaapadesáti let a jeden z nich se před spravedlností ukrývá už od března.

Hranice ostře kritizují Povodí za poldr i nánosy

Hranice – Pod palbou kritiky hranické radnice se ocitlo Povodí Moravy. Bylo osočeno ze špatné spolupráce s městem a s otálením v otázce suchého poldru Teplice. Správce řeky Bečvy se proti nařčení důrazně ohrazuje a má za to, že Hranicemi prezentovaná kritika úzce souvisí s předvolebním období.

FOTO: Mirka měla podobný osud jako slavná Marylin

Teplice nad Bečvou – Studovala jednotřídku v Teplicích nad Bečvou, kde strávila i dětství a mládí. Po emigraci do Mexika si tam vyšlapala cestičku ke slávě jako filmová hvězda. Mnohými je bez nadsázky přirovnávána k světově proslulé Marylin Monroe. Pro Deník zavzpomínali na již zesnulou Miroslavu Sternovou kamarád Karel Hlaváček a spolužák Miroslav Černý.

Moderní lávka pod farou je už skoro hotová, další bude do listopadu

Hranice – Dvě lávky pro pěší, jeden mostek pro vozidla a nový asfalt ve dvou ulicích. Všechny zmíněné investiční akce, jež jsou v Hranicích a příměstských částech dokončeny nebo finišují, mají společného jmenovatele, a sice povodně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT