VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LIBA MÁTLOVÁ

Liba Mátlová

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Hranická v Lipníku a ZŠ Brodek u Přerova

Na stránkách tištěných novin postupně představujeme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Hubertská zábava se blíží, lovecká družina bude v ulicích zvát na bál

Tradiční Hubertská zábava i letos odstartuje v Hranicích plesovou sezonu.

Filmový den přiblíží Jiřího Brdečku. Do Hranic přijede i jeho dcera

Ten muž Brdečka. To je název filmového dne, jehož pořadatelé se inspirovali hranickým rodákem režisérem, scénáristou a výtvarníkem Jiřím Brdečkou. Uskuteční se v sobotu 24. listopadu od 9 hodin v Komunitním a kulturním prostoru Karnola. Vzácným hostem filmového dne v Hranicích bude dcera Jiřího Brdečky Tereza.

Novou knihou Jaroslavy Černé měl v ruce i brazilský 3D designér

/ROZHOVOR/ Po historickém románu Vraždy z vášně, který přibližuje život dvou českých světců, kněžny Ludmily a jejího vnuka Václava, se nedávno na pultech knihkupců objevila nová kniha Jaroslavy Černé, která pojednává o další významné postavě české historie Vladislavu II. Jedná se už o čtyřiadvacátý román hranické spisovatelky a čtenáře zavede do 12. století.

Jak jsme žili v Československu: tentokrát z Horního Újezdu

V tištěném Přerovského a hranického deníku najdete v pátek 16. listopadu další díl seriálu Jak jsme žili v Československu. Představíme obec Horní Újezd.

Na Staré radnici se vařila káva jak za první republiky

Nezaměnitelná vůně kávy se v sobotu linula prostory muzea Stará radnice v Hranicích. Prvorepubliková kafírna lákala nejen na ochutnávku kávy, ale především na ukázky pražení a vaření v období první republiky.

Ve Velké vyhořel bagr, škoda přes milion

K likvidaci požáru stavebního stroje přesněji bagru, rýpadla tovární značky Komatsu, vyjížděla v sobotu večer do obce Velká jednotka profesionální hasičů z Hranic.

V Hranicích odstartovala renovace Slovenské strely. Podívejte se

První československý rychlovlak Slovenská strela prochází od září celkovou rekonstrukcí v hranických dílnách společnosti Českomoravská železniční opravna. Na národní kulturní památce zde bude tým restaurátorů pracovat dva roky. Po dokončení oprav by měl být vlak schopen funkčního návratu na koleje.

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ 1. máje v Hranicích v tištěném Deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

VIDEO: Rybáři u Hustopeč vytáhli desítky tun ryb

Kapry, amury, candáty i tolstolobiky vytáhli rybáři v sobotu na slavnostním výlovu z rybníka Choryně Velká nedaleko Hustopeč nad Bečvou.

VIDEO: Hranice slaví první republiku. Podívejte se

Hudba, tanec, módní přehlídka i výborné pokrmy, a to vše z období první republiky si mohli v pátek odpoledne užít návštěvníci dvorany hranického zámku, kde se konala akce Za časů první republiky. Hranice slaví 100 let republiky velkolepě.

Manželé Sobkovi oslavili diamantovou svatbu

Šedesát let kráčejí společným životem manželé Marie a Vladimír Sobkovi z Hranic. Diamantovou svatbu oslavili tuto středu 24. října.

Obrovská úroda jablek plní moštárny

Nejlepší mošt? Z jablek natrhaných přímo ze stromu. To tvrdí Miroslava a Miroslav Poledňákovi z Českého zahrádkářského svazu v Hranicích, kteří provozují v klubovně svazu moštárnu.

Mažoretky Panenky jsou opět zlaté! Mistrovství Evropy ovládly už potřetí

FOTOGALERIE / Již po třetí za sebou obhájily hranické mažoretky Panenky titul Mistra Evropy a s pohárem si přivezly zlaté medaile. 

Tajemník či zastupitel? Vladimíra Vyplelíka čeká zásadní rozhodnutí

Zásadní rozhodnutí má před sebou současný tajemník Městského úřadu Hranice Vladimír Vyplelík.

Divadlo Štěk & spol. je zpět. A kontroverzní Koule taky

Divadlo Štěk & spol. mohli diváci naposledy spatřit v roce 2012 v dramatu Daniela Keyese Růže pro Algernon. Po téměř sedmileté pauze se vrátili zpět. Minulý pátek uvedl soubor v Divadle Stará střelnice svou fungl novou hru Koule a podle reakcí diváků je zřejmé, že měli šťastnou ruku.

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Osek nad Bečvou a Všechovice

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Pobečví láká na hudební komedii i komiksovou gangsterku

Na již šestý ročník přehlídky ochotnických souborů s názvem Pobečví 2018 láká Divadelní spolek Tyl Drahotuše.

Podzimní slavnost v Montíku si děti užily. Podívejte se

Výstava podzimních plodů a poznávání jejích chutí, posezení u ohně, podzimní tvoření, hry i sousedský piknik, to vše si mohli užít ti, kteří si v sobotu odpoledne nenechali ujít Podzimní slavnost, kterou v kulturním a komunitním prostoru Karnola uspořádal klub Montík pro rodiče s dětmi.

Komunál vyráží na Klášter best of tour. V sobotu se zastaví v Hranicích

Chlumecká šestičlenná rock-metalová partička Komunál vyrazila na své podzimní turné Klášter best of tour. Čeká je celkem 21 zastávek napříč celou Českou republikou a jednou z nich jsou také Hranice. V Divadle Stará Střelnice vystoupí v sobotu 13. října od 20 hodin. Spolu s nimi vyráží na cesty i kapela De Bill Heads.

Tradiční fashion show opět v Hranicích

Luděk Hanák a Petr Kalouda, to jsou hlavní lákadla v pořadí již 18. ročníku přehlídky kolekcí českých návrhářů a jiných umělců za účasti předních modelek a modelů, která se uskuteční v sobotu 20. října v 18 hodin v divadle Stará Střelnice v Hranicích.

Jednou z výhod zahrádkářské kolonie je takzvaný výměnný obchod

Léto už je definitivně za námi, zahrádkáři berou do ruky hrábě, rýče, bedýnky plní úrodou jablek a hrušek a pomalu už se chystají k zazimování svých zahrádek. O letošním létě se sice mluví jako o velmi suchém, ale na druhou stranu také velmi plodném.

Ve Stříteži nad Ludinou shořela stodola

K likvidaci požáru starší stodoly s uskladněným větším množstvím sena ve Stříteži nad Ludinou na Hranicku vyjelo v sobotu v brzkých ranních hodinách sedm jednotek z řad profesionálních a dobrovolných jednotek.

Boj s bordeláři v Hranicích pokračuje. Teď se zkouší uzamykatelné kontejnery

Nové řešení pro ukládání biologicky rozložitelného odpadu ze zahrádkářských kolonií našlo město Hranice se společností Ekoltes. Místo zastávkového svozu mohou nyní lidé žádat o uzamykatelný kontejner, za který by sami odpovídali.

Roman Helcl: Ty snímky budou jednou pro obyvatele Hranic velmi unikátní

V polovině září začala výstava fotografií objevených v pozůstalosti Oli V. Helcla. Snímky, které ještě nikdo neviděl, ležely dlouhá léta v negativech v krabicích. Výběr prvních z nich právě visí na unikátní expozici Oli. V. Helcl – U.M.O., která potrvá ve Staré radnici až do 14. října. Díky nim si lidé mohou připomenout atmosféru doby semdesátých a osmdesátých let nebo téměř zapomenuté hranické postavy.

Dýňobraní v Horním Újezdu lákalo na dobroty i originální sousoší

FOTOGALERIE / Už podesáté ozdobily Horní Újezd nejrozmanitější postavičky z dýní, zeleniny mnoha tvarů a barev. Na tradičním Dýňobraní, které se v obci na Hranicku koná pravidelně poslední zářijovou sobotu, si mohli návštěvníci také na řadě pokrmů z této podzimní zeleniny pochutnat.

Kabelkový veletrh pomůže šestiletému Vítkovi z Hranic

Šestiletý Vítek z Hranic se narodil ve 38. týdnu těhotenství císařským řezem jako druhé dítě Ludmily a Daniela Bartoškových. Nic nenasvědčovalo tomu, že by nebylo něco v pořádku. Komplikace ale přišly vzápětí.

Kulturní dům v Rakově zaplavily plody podzimu

Přišel podzim a s ním i závěrečné práce na zahradách. S výsledkem celoročního snažení se pochlubili obyvatelé Rakova na Hranicku. Uplynulou sobotu se zde konala tradiční Podzimní výstava. K vidění bylo mnoho odrůd ovoce a zeleniny, nejčastěji jablka a hrušky.

Nakazit chřipkou nás může i člověk, který vypadá zdravě

Na chřipku každoročně v naší republice zemře přibližně 2000 lidí. I když ji řada lidí takzvaně přechází, lékaři ji považují za závažné onemocnění. Chřipka je infekční onemocnění a je velmi nakažlivá. Vir se šíří kapénkovou infekcí vzduchem nebo přímým kontaktem s nemocným.

Anna K., Chinaski, Čenský nebo Rybová, to jsou lákadla Divadla Stará Střelnice

Známé herecké tváře Jan Čenský, Linda Rybová, Jan Šťastný nebo Ladislav Županič i hvězdy české hudební scény zpěvačka Anna K. či kapela Chinaski zamíří ještě letos do Hranic. Divadlo Stará střelnice zahajuje novou divadelní sezonu a známá jména už napovídají, že bude opravdu vydatná.

Učitelky ze školy 1. máje darovaly do Kabelkového veletrhu 33 kabelek

Kabelky malé, velké, barevné, červené, zelené, modré nebo decentní černé se rozhodly darovat do Kabelkového veletrhu Deníku učitelky Základní školy 1. máje v Hranicích. Přerovský a hranický deník jej v Přerově pořádá už potřetí.

Oli tady udělal obrovský kus práce, říká o výstavě fotograf Jiří Štreit

Úsměv na tváři a zamyšlení. Pohledy na známá místa, vzpomínky na lidi, které jste už dlouhá léta neviděli a přitom jsou vám tak povědomí, tak blízcí a přitom tolik let vzdálení. To vše v sobě mísí černobílé fotografie loni zesnulého Oli V. Helcla, které jsou od pondělí 17. září k vidění na výstavě nazvané Oli V. Helcl - U.M.O. ve výstavních sálech Staré radnice v Hranicích.

Zažít Hranice jinak sblížilo sousedy. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Vyzkoušet si nákup naslepo, naučit se vyměnit píchlou duši na kole nebo ochutnat prošívanou deku. To vše si mohli užít návštěvníci pohodové akce z názvem Zažít Hranice jinak!, která se v sobotu uskutečnila v areálu komunitního a kulturního prostoru Karnola.

Lídr hranických Pirátů odstoupil z kandidátky

Z důvodu neshod uvnitř strany odstoupil ve středu 12. září od své kandidatury v komunálních volbách lídr pirátské kandidátky v Hranicích Hynek Kliment.

Zažij Hranice jinak! Už tuto sobotu

PROGRAM / Oslavit konec léta celorepublikovou sousedskou slavností s názvem Zažít město jinak! můžete v Hranicích v sobotu 15. září.

Sezona burčáku vrcholí, zbývá jen pár dní

Vinařská tradice říká, že burčáku by měl každý rok člověk vypít tolik, kolik má krve. Pokud to chcete letos stihnout, určitě byste si měli pospíšit. Díky nadprůměrně teplému létu dozrává dříve v zahradách nejen ovoce, ale na vinicích také víno.

VIDEO: Nebe nad letištěm brázdily makety větroňů

/FOTOGALERIE/ V rukách dálkové ovládání a oči upřené k obloze. Tak to vypadalo v sobotu 8. září na drahotušském letišti, kde bylo k vidění na padesát obřích leteckých modelů. Nadšenci tohoto sportu se sem sjeli z celé republiky i ze sousedního Polska.

Šrouby a matice zpívalo s Mandrage celé nádvoří Staré střelnice

*VIDEO, FOTOGALERIE/ Největší pecky, ale i nové songy plzeňské poprockové partičky Mandrage zazněly ve čtvrtek 6. září na nádvoří Staré Střelnice v Hranicích. Jako předkapela vystoupila přerovská skupina Arrhythmia.

Pálíme od rána do noci, říkají manželé z Velké u Hranic

FOTOGALERIE / Od rána do noci se nezastaví manželé Šváčkovi, kteří provozují pěstitelskou pálenici ve Velké u Hranic. Letošní rok považují za naprosto výjimečný.

Hranické školy přivítaly 199 prvňáků

Dva měsíce prázdnin utekly jak voda a školáci se v pondělí 3. září opět vrátili do lavic. Hranické základní školy přivítaly v novém školním roce celkem 199 prvňáků.

Patnáctiletá Lucie míří z Býškovic na Floridu, na šampionát v pole dance

FOTOGALERIE / V září se chystá do prvního ročníku na střední školu a v listopadu ji čeká cesta přes oceán. Jede na mistrovství světa v pole dance na americkou Floridu.

Mandrage zahraje v Hranicích Po půlnoci

Šrouby a matice, Hledá se žena, Mechanik nebo Františkovy Lázně. I tyto známé hitovky zahraje plzeňská poprocková partička Mandrage ve čtvrtek 6. září na nádvoří Staré Střelnice v Hranicích.

Charita hledá dobrovolníky na potravinovou sbírku

Dobrovolníky na K-potravinovou sbírku, která se uskuteční v sobotu 8. září v prodejně hranického Kauflandu, hledá Charita Hranice.

Krytý bazén v Hranicích zavřel, letní koupaliště stále jede

Na bezmála dva týdny se od pondělí 27. srpna uzavřel krytý bazén na hranické Plovárně.

Do Teplic se po 44 letech vrátí pomník TGM, bude u toho muzika i ohňostroj

Velkolepé oslavy sto let vzniku samostatné Československé republiky spojené se Dnem obce chystají na sobotu 25. srpna v Teplicích nad Bečvou.

Metalová smršť se žene na Hranice

Pořádnou nálož metalové muziky opět slibuje letos už 17. ročník revivalového festivalu Rock Drey Fest

Desmond i Kateřina Brožová zazáří na Hustopečských dnech

Skupiny Desmond a Mirai nebo herečka a zpěvačka Kateřina Brožová. To jsou největší lákadla letošních Hustopečských dnů, které se konají od pátku 24. do neděle 26. srpna na zámku v Hustopečích nad Bečvou.

Tomík na cestách po návratu domů: „Ať se mi prosím ozve ta hezká bruneta!"

Roční pouť hranického cestovatele Tomáše Vejmoly z Bangkoku do Hranic skončila. Během dvanácti měsíců absolvoval Tomík v motorizované thajské tříkolce, takzvaném tuktuku, třináct tisíc kilometrů. Jak se pár dní po velkém návratu cítí, a jestli už má energii na to prohánět holky, nám prozradil v exkluzivním rozhovoru.

Skaličku provoní guláše. Kuchařské týmy se ještě mohou hlásit do soutěže

O Zlatou vařečku ve vaření kotlíkového guláše se už tuto sobotu 4. srpna utkají milovníci tohoto výtečného pokrmu. Gurmánská soutěž odstartuje v 11 hodin na výletišti za sokolovnou ve Skaličce.

V Domečku to žije! Na "příměšťáku" se utkali Mimoni a Rakeťáci

VIDEO / FOTOGALERIE / Mimoni! Mimoni! Mimoni! Rakeťáci, do toho! Rakeťáci, do toho! Obrovské fandění, velká radost, sportovní nadšení a hlavně skvělá nálada.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT