VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL MAŠLAŇ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Úpravy na křižovatkách? Podívejte, co se chystá

Hranice – Ne všechny své dopravní plány se hranické radnici podařilo splnit v roce 2014. Některé projekty se zejména kvůli nedostatku financí přesouvají až na následující měsíce. Týká se to například plánované zvýšené křižovatky na Máchově ulici. Úprava na silnici poblíž Domu s pečovatelskou službou má přispět k vyšší dopravní bezpečnosti v této oblasti.

Na Hranicku se hned tak lyžovat nebude. Musí více sněžit

Hranicko – Zatímco na silnicích může sníh působit značné komplikace, velkou radost z bílé pokrývky mají provozovatelé lyžařských středisek. Na lyžování v malých areálech Hranicka si ale milovníci zimních radovánek musí ještě počkat.

Hraničané si zabruslí, u sokolovny se chystá kluziště

Hranice – Před rokem záměr nevyšel, tentokrát by ale vše mělo klapnout. Už v sobotu 3. ledna si veřejnost bude moci zabruslit přímo v Hranicích.

Potštátští hasiči se dočkali opravené zbrojnice

Potštát – Barevnější fasáda, vyměněná vrata, dveře i okna. Práce na zateplení hasičské zbrojnice v Potšátě jsou už u konce a místní sbor dobrovolných hasičů se tak může pyšnit zcela novou podobou své základny.

Rozhýbané Hranice. Na městská sportoviště půjdou miliony

Hranice – Ve zdravém těle zdravý duch. Možná právě toto heslo hodlá prosazovat nové vedení města. Rozestavěné venkovní hřiště u Základní školy 1. máje totiž zdaleka nebude jediným sportovištěm, na kterém se v nadcházejících měsících a letech bude pracovat.

Nový rozpočet Hranic prošel, je vyšší než ten letošní

Hranice – V příštím roce se v Hranicích dokončí rekonstrukce zámecké zahrady či hřiště u Základní školy 1. máje. To je však prozatím jedna z mála jistot, které vyplývají ze schváleného provozního rozpočtu města na rok 2015. Názvy zbrusu nových velkých projektů se Hraničané dozví nejdříve v únoru.

Střechu rekonstruované budovy v Hranicích pohltily plameny

Hranice – Naštěstí bez zranění se obešel požár střechy v lokalitě Pod Hůrkou v Hranicích, který v pondělí vpodvečer pohltil střechu rekonstruované budovy. Větší část střešní krytiny oheň poškodil.

Lupič se francouzským oknem vloupal do domu, způsobil škodu za 18 tisíc

Hranicko – Škodu za osmnáct tisíc korun napáchal prozatím neznámý lupič, který se v pátek 19. prosince vloupal do rodinného domu na Hranicku.

Začátky byly krušné, říká autorka bezlepkových kuchařek z Milenova

Milenov – Vymyslela přes pět set receptů na bezlepkové vaření či pečení a za poslední dva roky napsala už tři kuchařky o bezlepkové dietě. Hanu Šimkovou z Milenova přitom k této činnosti nepřiměl podnikatelský záměr, nýbrž vlastní zkušenost.

Skauti v Lipníku rozsvěcovali svíce Betlémským světlem

Lipník nad Bečvou – Také Lipník nad Bečvou se o víkendu rozzářil Betlémským světlem. Místní skauti se tak postarali o poslední etapu dlouhé cesty, při níž oheň putoval z Betléma nejen do lipenských domácností.

Andělská hudba se rozléhala malhotickou kaplí

Malhotice – Ovace, které se rozléhaly prostorem kaple Neposkvrněného početí Panny Marie v Malhoticích, mluví za vše. Návštěvníci adventního koncertu Harfa andělům vyprovodili trio z Moravské filharmonie dlouhým potleskem.

VIDEO: Zpívání nezkazil ani silný vítr. Parkem se nesla vánoční nálada

Hranice – Dovádějící děti na houpačkách a jiných zábavních prvcích, lidová muzika pod širým nebem a po sněhové pokrývce ani památky. Jen silný a studený vítr připomínal, že vystoupení Hudecké muziky Franty Kopeckého se v hranickém parku konalo pouhé čtyři dny před Vánocemi.

AKTUALIZOVÁNO

Starosta Ústí přistihl zloděje, ti do něj najeli dodávkou

Ústí – Vážným zraněním starosty Ústí Libora Vykopala mohl skončit víkendový incident se zloději železa.

Ivan Bukovský zahájil výstavu v hranické synagoze

Hranice – Obrazovou výstavou významného českého malíře Ivana Bukovského ve čtvrtek večer odstartovala další kapitola expozic v hranické synagoze.

Šéfovat hranické kultuře chce osm lidí, ředitel nastoupí v únoru

Hranice – Kulturu v Hranicích čekají v novém roce výrazné změny. Už v lednu oficiálně dojde ke sjednocení prozatím tří samostatně fungujících organizací. Podle informací radnice se do výběrového řízení na nového ředitele přihlásilo celkem osm osob.

Hraničtí vojáci ruší vánoční dovolené. Kvůli explozím ve Vrběticích

Hranice – Silvestr a Nový rok si dvě stovky hranických vojáků se svými rodinami neužijí. Kvůli nedávným nekontrolovaným výbuchům v muničním areálu ve Vrběticích stráví přelom starého a začátek nového roku hlídáním tohoto nebezpečného prostoru.

První kamery už snímají Hustopeče, mají eliminovat kriminalitu

Hustopeče nad Bečvou – S pomocí několika digitálních kamer budou v Hustopečích nad Bečvou bojovat proti častému porušování zákona. Zvýšenou kriminalitu obyvatelé evidují v průběhu několika posledních let a ani letos se situace příliš nezlepšila.

Křižovatku U Černého orla chceme změnit na rondel, zní z radnice

Hranice – Časté a dlouhé kolony stojících aut, komplikovaný výjezd do křižovatky a nezřídka také dopravní nehody. Takové úkazy byly a jistě ještě budou k vidění na křižovatce U Černého orla, poblíž bývalého kina Svět v Hranicích. Řešením komplikované situace má být kruhový objezd, který by řidičům cestu v centru města usnadnil.

Vánoční stromky v Hranicích jdou na odbyt, výběr se zužuje

Hranice – Prodej vánočních stromků se tento týden v Hranicích rozběhl na plné obrátky. Prodejci nabízejí tradiční symboly nejkrásnějších svátků v roce už od prvních prosincových dnů a na nezájem zákazníků si nemohou stěžovat. „Máme tady jedle, borovice, smrky stříbrné i smrky ztepilé. Prodáváme od začátku prosince, tehdy si ale lidi spíše přišli stromky jen prohlídnout. Teď je po výplatách a lidi už stromky kupují," řekl prodejce Jan Štroblík z Valašského Meziříčí.

Průzkum: péče v hranické nemocnici je třetí nejlepší v kraji

Hranice – S lékařskou péčí a zajištěnou bezpečností jsou pacienti hranické nemocnice spokojeni. Vyplývá to alespoň z letošního průzkumu „Nemocnice České republiky 2014", ve kterém hranická zdravotnická organizace skončila na třetím místě v Olomouckém kraji.

Řidič jel v Hranicích pod vlivem alkoholu, teď mu hrozí vězení

Hranice – Téměř dvě a čtvrt promile alkoholu nadýchal šestapadesátiletý řidič fabie, který jel po hlavní silnici mezi Drahotušemi a Hranicemi. Policisté jej zastavili v pondělí po 10. hodině dopoledne.

Evropský unikát. Do Špiček se vrací vzácná monstrance

Špičky – Přibližně šestisetletou historii má za sebou vzácná dřevěná monstrance ze Špiček, kterou místní farnost v polovině 19. století věnovala do sbírky Muzejního spolku olomouckého. Nyní se monstrance v podobě věrné kopie vrací na původní místo. Z hlediska historie exponátu jde nejen o celorepublikový, ale i o evropský unikát.

V Hranicích vzlétlo k nebi 469 balonků. Zájem byl i o jarmark

Hranice – Skoro pět set balónků s přáním Ježíškovi vylétlo v Hranicích z dětských rukou. Projekt, při kterém děti k oblakům vysílají balónky současně po celé republice, přilákal do zámecké dvorany stovky lidí. Páteční vypouštění bylo spojené i s tradičním Vánočním jarmarkem.

Parkoviště bylo potřeba, chválí lidé proměnu Bělotína

Bělotín – Obrovskou proměnou letos prošlo centrum Bělotína. Stavby nových chodníků, parkovišť, zdí, nové travnaté plochy či instalace dalších sloupů veřejného osvětlení jsou hlavními prvky rozsáhlé revitalizace. Obyvatelé obce nepřetržité stavební práce tolerují. Těší se hlavně z nového obrazu, jehož obrysy střed Bělotína postupně získává.

Charita už shání koledníky na tříkrálovou sbírku. Přidáte se?

Hranice – Přípravy na Tříkrálovou sbírku 2015 jsou už nyní v plném proudu. Také Charita Hranice v současné době oslovuje dobrovolníky, kteří se začátkem ledna do tradičního projektu aktivně zapojí.

Automaty končí, Hranice přijdou o miliony

Hranice – Už jen poslední dny zbývají do úplného zrušení provozu hracích automatů v Hranicích. Zatímco povolení města přestalo platit už před dvěma lety, provozovatelé, kteří získali povolení od státu, musí z Hranic hrací přístroje odstranit do konce letošního roku. Jinak jim budou hrozit sankce.

Maminky se učily, jak dětem poskytnout první pomoc

Hranice – Jak poskytnout první pomoc malému dítěti při bezvědomí, píchnutí včelou, dušnosti nebo vdechnutí cizího předmětu? Důležité odpovědi na tyto i jiné otázky se ve středu dozvěděly maminky v centru U kocoura Mikeše v Hranicích.

Zloděj vykradl chatu na Bělotínsku, vzal si i dětské sáňky

Bělotín – Na zazimované chaty si bohužel každoročně brousí zuby zloději a ani opuštěná chatka na Bělotínsku nebyla výjimkou. Mezi sobotou 6. a pondělím 8. prosince ji vykradl zatím neznámý lupič.

Opilý řidič zavadil v Hranicích o chodkyni, ta je vážně zraněná

Hranice – Vážné zranění seniorky si vyžádala středeční dopravní nehoda na Skleném kopci v Hranicích. Podle dostupných informací tam třiatřicetiletý řidič octavie zpětným zrcátkem auta zachytil šestaosmdesátiletou chodkyni, která po střetu narazila do vozidla.

Natáčet v Ománu je pro mě výzva, říká hranický kameraman

Hranice – S kamerou v ruce letěl čtyřikrát do válkou zmítaného Afghánistánu, dvakrát dokumentoval mírovou misi v Kosovu a kvůli předání aktovek malým školákům vyrazil před dvěma lety do afrického Konga. Minulý pátek zamířil kameraman hranického televizního zpravodajství Vlastimil Mach i do Ománu. Divákům hodlá zprostředkovat prostředí, které je pro běžného Čecha značně neznámé.

VIDEO: Stovky lidí zpívaly v Hranicích koledy s celým Českem

Hranice – Dospělí i děti, zpěváci, ale třeba i úplní hudební laici. Ti všichni ve středu večer na Masarykově náměstí v Hranicích navodili krásnou atmosféru blížících se Vánoc.

Děti ze školky v Hrabůvce rozesmály kulturní sál

Hrabůvka – Divadelním představením, recitacemi básniček či zpěvem obohatily děti z Mateřské školy v Hrabůvce úterní odpoledne svým rodičům i široké veřejnosti. Celkem čtyřiadvacet kluků a holek v místním kulturním domě předvedlo své podání Živého Betléma. Ze smíchu i potlesku zaplněného sálu bylo patrné, že jejich vystoupení bylo nadmíru úspěšné.

Největší investice Hranic se protahují. Mnohé mají zpoždění

Hranice – Priority města na rok 2014. Tak se před rokem na hranické radnici mluvilo o několika stavbách za celkem desítky milionů korun.

Po Mikuláši se v Radotíně budou zpívat koledy

Radotín /ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY/ – Nesem vám koledy, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. To jsou koledy, které se ve středu od 18. hodin budou prozpěvovat i u kaple v Radotíně.

Smogová situace skončila i v Hranicích

Hranice – Smogová situace, která trápila obyvatele regionu, trvala v Hranicích jen tři dny. Na základě sděleni Krajského úřadu Olomouckého kraje bylo upozornění na zhoršené povětrnostní vlivy v noci z neděle na pondělí odvoláno.

Opilý šofér fiatu na Struhlovsku trefil fabii, nedal přednost

Hranice – Na Struhlovsku se srazila fabie s fiatem, který ji nedal přednost. 

Do společného koledování se poprvé připojí i Bělotín

Bělotín – Také obyvatelé Bělotína si ve středu 10. prosince společně zazpívají šest koled pod rozsvíceným vánočním stromem. Do akce „Česko zpívá koledy" se Bělotín letos zapojil vůbec poprvé.

Správná trefa. Na turnaj v šipkách přijely do Hranic týmy z celého kraje

Hranice – Osmnáct hráčů, široká fanouškovská základna hranických reprezentantů a celkem šest zúčastněných seniorských domovů z Olomouckého kraje.

Rozvoj fantazie i osobnosti. V Domečku otevřeli kurz tvůrčího psaní

Hranice – Desítky kroužků má ve své nabídce Dům dětí a mládeže v Hranicích. Letos se k nim přidal jeden zcela nový. Děti z Hranic a okolních obcí dochází od září do kurzu tvůrčího psaní, v němž rozvíjí svou fantazii i osobnost.

Folklor v Troubkách nadchl. Hanáci slavili výročí souboru

Troubky – Jakub Raška hraje na kontrabas devět let. I když sám hudební nástroj nevlastní, ve folklorním souboru Hanák Troubky si na něj rád zahraje každý týden. I on uplynulou sobotu předvedl své umění při oslavě 45. výročí obnovené činnosti zmíněného kulturního spolku.

Zloděj se do Lidlu v Hranicích proboural přes střechu

Hranice – Přes střechu se do obchodního domu na Nové ulici v Hranicích dostal prozatím neznámý lupič, po kterém nyní pátrají policisté. Pachatel se k lupu odhodlal mezi 4. a 5. prosincem.

V Opatovicích se role obrátily. Děti tam honily čerta

Opatovice – Setkání s přáteli a dobrá zábava, kterou si rozhodně užily i malé děti. Sobotní rozsvícení vánočního stromu v Opatovicích doprovodila návštěva Mikuláše, anděla a dvou čertů. Děti ale rychle zjistily, že pekelníci pro ně žádnou velkou hrozbu nepředstavují a po počátečních rozpacích a ostychu se rychle otrkaly.

Degustátoři si ve Špičkách smlsli na koláčích i pálenkách

Špičky – Tradiční oslava darů země i poklona místním pekařkám a pekařům. Ty nejlepší koláče a slivovice mohli opět po roce ochutnat návštěvníci soutěže Špičkový koláč a špičková pálenka, která je už jedenáct let jedním z vrcholů kulturního života ve Špičkách.

Teplické volby podruhé: k urnám se půjde v půlce března

Teplice nad Bečvou – Jen pět měsíců si obyvatelé Teplic nad Bečvou oddechnou od komunálních voleb do místního zastupitelstva. Kvůli podzimní neshodě zvolených zastupitelů a rezignaci kandidátů strany KDU-ČSL se totiž bude o představitelích obce hlasovat znovu. Termín voleb už je známý, uskuteční se v sobotu 14. března.

Děti si prohlédly Mikuláše už ve čtvrtek, čerti tentokrát nestrašili

Hranice – Přestože svatý Mikuláš většinou nadílky s čerty a andílky rozdá v pátek, na Struhlovsku si jej děti pořádně zblízka prohlídly už o den dříve. V rámci dalšího setkání předškoláků s žáky a učiteli tamní základní školy se ve čtvrtek odpoledne uskutečnilo Čertovské odpoledne.

Tradice pokračuje. Vánoční smrk z Hranic putuje do Nizozemí

Hranice – Dlouholetá tradice v přemístění vánočního stromu z Hranic do nizozemského partnerského města Leidschendam – Voorburg se dodržela i tentokrát. Ve středu odpoledne šel k zemi smrk z Plynárenské ulice, který nyní kamion převáží až do Nizozemí.

VIDEO: Vánoční strom v Hranicích už svítí. Přišlo plné náměstí

Hranice – Největší symbol Vánoc v Hranicích vstoupil ve středu večer do popředí zájmu možná až tisíce párů očí. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí, doprovodný jarmark a kulturní program si nenechali ujít nejen obyvatelé Hranic, ale i přespolní.

AKTUALIZUJEME

Mrazivé sevření povoluje. Pozor na padající led

Hranice – Ledovka, která začátkem týdne zmrazila provoz na kolejích, postupně povoluje. Stejně tak ale i led na střechách a větve stromů pod tíhou zmrzlé vody.

První výkřik zimy způsobil kalamitu. V nemocnici ošetřili zlomeniny

Hranice – Počasí na Hranicku dělá vrásky na čele silničářům i chodcům. Kvůli ledovce už několik lidí muselo vyhledat lékařskou pomoc a podle informací hranické nemocnice nebylo výjimkou ani několik ošetření zlomenin.

Z Ostravy vyjel ve tři v noci do Prahy, v poledne ještě čekal v Hranicích

Hranice – Ve tři hodiny v noci vyjel z Ostravy a v deset dopoledne se dostal do Hranic, které ale rozhodně nebyly jeho cílovou stanicí. Kamil Hub byl v úterý jedním z mnoha cestujících, jejichž záměrům vystavily vlakové spoje stopku. Měl namířeno do Prahy, za pracovními povinnostmi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT