VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL MOKRÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kouzelné dětství v Přerově

Přerov - S čím si hrály děti na konci devatenáctého až dvacátého století? To napoví výstava s názvem Kouzelné dětství, která je v těchto dnech k vidění na zámku v Přerově.

Padesát milionů: Turovice staví dům s chráněnými byty

Turovice -Nelehký úkol si na svá bedra naložila obec Turovice na Přerovsku. Vesnice se zhruba dvěma stovkami obyvatel staví Dům s chráněnými byty. Rozsáhlý objekt má už hrubou stavbu. Jeho dokončení se plánuje na podzim letošního roku.

V Přerově vystoupí trojice známých písničkářů

Přerov -Vlasta Redl, Jaroslav Samson Lenk a Slávek Janoušek zamíří do Přerova. Jejich společný koncert, který pořádá klub Dlažka, se zde uskuteční ve čtvrtek 24. ledna ve 20 hodin v Klubu Teplo v Přerově.

Památník lovců mamutů pohlídá kamera za statisíce

Přerov -Město Přerov hodlá zakoupit za půl milionu korun kameru, aby střežila Památník lovců mamutů, který se nachází v místní části Předmostí.

Mamutí kel je k vidění na přerovském zámku

Přerov -Mamutí kel, který přerovští archeologové objevili loni v říjnu na zahradě bývalé Knejzlíkovy vily v Předmostí, byl v těchto dnech převezen na zámek v Přerově.

Na zámku začala výstava umělců Ryšavého a Kříže

Přerov -V přerovském zámku byla slavnostně zahájena společná výstava dvou známých výtvarníků – Jiřího Ryšavého a Ivana Kříže. Jejich naprosto odlišným způsobem zpracovaná výtvarná díla, která jsou k vidění v zámecké galerii, se vhodně doplňují a tvoří tak velmi zajímavou expozici.

Petr Nečas udělil dětem zavražděného podnikatele výjimku na sirotčí důchod

Přerov -Kámen ze srdce spadl Martině Faltové, exmanželce po loni zavražděném Jiřím Faltovi z Přerova. Jejich dvě děti totiž neměly nárok na sirotčí důchod, neboť jejich otec neplatil během svého podnikání dostatečně dlouhou dobu sociální pojištění.

Plemenný hřebec bude i závodit

Prusy -Plemenného hřebce získala na rok jezdecká stáj TJ Haná v Prusích u Přerova. Chovatelé klisen, kteří mají zájem o jejich připuštění, tak nemusí zajíždět až do zemského hřebčince v Tlumačově na Kroměřížsko.

Hranice budou žádat o dotaci na opravu zchátralého koupaliště

Hranice -Rekonstrukci venkovního koupaliště plánují v Hranicích. Pokud město získá na tuto investici dotaci, nic nebude bránit tomu, aby se s rekonstrukcí začalo už v letošním roce.

Obcím pomáhají lidé bez práce

Hranicko/Přerovslo - S úklidem místních komunikací i údržbou zeleně nejčastěji pomáhají nezaměstnaní vykonávající veřejně prospěšné práce v některých obcích na Přerovsku.

Poprvé se vydali do školy

Lipník nad Bečvou -Některé děti z mateřských škol už mají za sebou jednu z nejdůležitějších událostí ve svém dosavadním životě. Tou je zápis do prvních tříd. Tento týden probíhají zápisy v Lipníku a Hranicích, v únoru se pak chystají v Přerově a Kojetíně.

Zahradníci nezahálejí ani v zimě

Henčlov -Ani v zimní období nemají zahradníci čas na odpočinek, jak by se mohlo mnoha lidem zdát.

Cyklostezka propojí jižní část Přerovska

Horní Moštěnice -Mikroregion Moštěnka, jehož členy je dvaadvacet obcí soustředěných v jižní části přerovského regionu, plánuje vybudovat cyklostezku, která by nesla název Po stopách zapomenutých vodních mlýnů podél říčky Moštěnky.

Bývalý učitel z Dřevohostic propadl v důchodu sběratelské vášni a archeologii

Dřevohostice -Archeologie ho poprvé oslovila v dětství, kdy semudostala do rukou kniha o lovcích mamutů od Eduarda Štorcha. Jako profesi si však zvolil dráhu pedagoga. Na archeologii ale nezapomněl. Jiří Jakubál se k ní vrátil v důchodovém věku.

Strany už hledají lidi pro Senát

Hranicko/Přerovsko -Senátní volby se budou na Přerovsku konat sice až na podzim, ale většina politických stran už nyní přemýšlí, jaké kandidáty vybrat.

Některá kina podražila vstupné

Hranicko/Přerovsko -K zdražení vstupného přistoupili od ledna provozovatelé některých kin na Přerovsku. Zatímco například v přerovské Hvězdě se cena za představení zvedla o pět až deset korun, hranické kino Svět vstupenky zatím nepodražilo.

Za obědová menu si lidé připlatí

Přerovsko -Pokud chodíte na obědová meníčka, počítejte s tím, že si připlatíte. Některé restaurace už cenu za oběd zdražily, jiné se k tomuto kroku chystají.

Více než ledovka může potrápit bezohlednost

KOMENTÁŘ - Prognózy meteorologů se naplnily. O minulém víkendu nás zavalil sníh, a ten se počátkem týdne proměnil v pořádnou klouzačku.

Na Přerovsku vzrostla tento týden nemocnost

Přerovsko -K nárůstu nemocných, které trápí onemocnění horních cest dýchacích, došlo v tomto týdnu na Přerovsku. Podle slov epidemiologů nejvíce postiženou skupinou jsou zejména děti v předškolním věku, ale také školáci.

Eva Henychová vystoupila v Pavlovicích u Přerova

Pavlovice u Přerova - Charismatická písničkářka Eva Henychová v pátek 11. lednazavítala do Pavlovic u Přerova. Zlínská třiatřicetiletá rodačka je nejen zpěvačkou a kytaristkou, ale také skladatelkou a textařkou.

Pohotovost? Jenom ve větších městech

Hranicko/Přerovsko -Mnohdy složitou cestu musí urazit lidé ze vzdálenějších obcí, kteří potřebují akutně vyhledat lékaře mimo ordinační dobu na Přerovsku.

Přerované se budou učit, jak nalákat turisty

Přerov -Jak zatraktivnit dosud turisticky opomíjenou lokalitu? Na tuto otázku dostanou odpověď nejen profesionálové, ale také zástupci samospráv a neziskových organizací, kteří se 15. ledna zúčastní jednodenního workshopu v Přerově. Ten zde pořádá společnost Guarant International.

Tříkrálová sbírka: V Přerově napočítali půl milionu

Přerovsko - Pracovnice přerovské oblastní charity ve středu 9. lednaodpečetily kasičky, do kterých koledníci vybírali příspěvky v rámci tradiční Tříkrálové sbírky. Do té se letos zapojilo celkem 128 skupinek koledníků převlečených za Tři krále.

Ledovka proměnila cesty a chodníky v klouzačku

Hranicko/Přerovsko -Předpověď meteorologů se naplnila. Ledovka na chodnících i silnicích v úterý 8. lednapotrápila chodce i řidiče na Přerovsku.

Limity se týkají hlavně starších, nevztahují se ale na poplatek za pohotovost

Přerov -Lidi, kteří často vyhledávají služby lékařů, chrání roční limit pět tisíc korun. Počítají se do něj poplatky za návštěvu u lékaře a za položky na receptu.

Hromadná srážka tří náklaďáků se obešla bez zranění

Slavíč -K řetězové srážce tří nákladních vozidel, která jela těsně za sebou, došlov úterý 8. lednapřed čtvrtou hodinou odpoledne u obce Slavíč na Hranicku.

Práce pokladních se v nemocnicích ujaly sestry

Hranice/ Přerov -Poplatky za ošetření vybírají obě nemocnice v přerovském regionu na jednotlivých ambulancích v hotovosti. Možnost zaplatit například prostřednictvím kuponů získaných z automatů není v Přerově ani v Hranicích.

Bez řidičáku jsou v regionu tisíce lidí

Přerovsko/ Hranicko -Příležitost vyměnit si bezplatně do konce roku řidičské průkazy promarnily tisíce šoférů z Přerovska. Tito zapomnětlivci sice mohou zažádat o nový řidičský průkaz i nyní, ale musí počítat s padesátikorunovým správním poplatkem.

Plesy maturantů zahájily taneční sezonu

Přerov -Městský dům v Přerově praskal o víkendu ve švech. Konaly se zde totiž dva plesy maturantů z obou přerovských gymnázií, a ty si nenechaly ujít stovky hostů. Mezi nimi byli kamarádi, rodiče a další příbuzní letošních maturantů, ale také pedagogové a studenti z různých škol.

Tři králové koledovali o víkendu na Přerovsku

Přerovsko -Tři králové byli o víkendu k vidění v řadě obcí na Přerovsku. Vyrazili tak do ulic s kasičkami a oslovovali obyvatele, aby podpořili tradiční Tříkrálovou sbírku. Čtyři skupinky koledníků v kostýmech procházely v sobotu 5. ledna také například Osekem nad Bečvou.

Hranicko zasypala sněhová nadílka

Hranicko/Přerovsko - Se zvýšenou opatrností museliv neděli 6. lednacestovat řidiči po zasněžených a zledovatělých komunikacích na Přerovsku.

Přerovští jazzmani si k padesátinám vydají knihu

Přerov -Padesát let od svého založení oslaví letos přerovský jazzový orchestr Academic Jazz Band. Za půl století se v kapele vystřídalo několik desítek muzikantů, kteří se vepsali do srdcí mnoha posluchačů doma i v zahraničí.

Farmář patří k české špičce

Zábeštní Lhota -Soutěž Farma roku 2007 už zná své vítěze. Mezi pětici nejlepších farem v České republice se probojovala mléčná farma Josefa Němce ze Zábeštní Lhoty na Přerovsku. Ta se umístila na čtvrtém místě.

AKTUALIZOVÁNO: Na Helfštýn se letos vypravilo rekordních 1760 turistů

Týn nad Bečvou - Rekordní účast turistů zaznamenal letošní novoroční výšlap na hrad Helfštýn. Ten se zde koná každoročně první sobotu po Novém roce. Letos se tato oblíbená turistická akce uskutečnila už pojedenatřicáté, kdy se hrad veřejnosti mimořádně v zimním období otevřel.

Rybáři se na led vybavili motorovou pilou

Přerovsko -Přerovští rybáři musí takřka denně kontrolovat a udržovat otvory, které nedávno vysekali na několika zamrzlých rybnících. Pod zamrzlou hladinou totiž ubývá kyslíku a rybám hrozí udušení.

Ředitelem přerovské nemocnice se stane Roman Gavanda

Přerov -Novým ředitelem nemocnice v Přerově se k 1. únoru stane Roman Gavanda. Na postu ředitele zdravotnického zařízení tak nahradí Zdeňka Horáka, který už od počátku ledna stojí v čele nemocnice v Prostějově.

Stále více lidí chodí na plesy ve vypůjčených šatech

Přerovsko -Plesová sezona je za dveřmi a milovníkům tance tak začíná nejkrásnější období roku. Pořadatelé tanečních zábav už v těchto dnech zvou na dobrou hudbu, bohatou tombolu, ale i na kulinářské speciality. Na ty si gurmáni přijdou na své především na tradičních mysliveckých plesech.

Tříkrálová sbírka: do ulic vyrazí stovky koledníků

Přerovsko/Hranicko - „My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujeme vám…,“ zazní v období od 3. do 8. ledna ve městech a obcích na Přerovsku.

Kapličky z Přerova jsou v kalendáři

Přerov -S kapličkami z místních částí Přerova se lze seznámit díky kalendáři na rok 2008, který vydal přerovský magistrát.

První letošní miminko na Přerovsku je z Rakova

Přerov -Na první miminko roku 2008 si v přerovské porodnici museli počkat až do středy 2. ledna, kdy se zde narodil Jiří Mizera. Ten přišel na svět císařským řezem v 7.45 hodin. Chlapec se může pyšnit délkou 52 centimetrů a váhou 4,22 kilogramů.

Dívka ženu zaklekla a bila ji do hlavy

Přerov -Silvestrovská noc naplno zaměstnala policisty z Přerova. Ti museli ve městě řešit hned několik rvaček. Útočníci, zřejmě notně posilnění alkoholem, se vůbec neovládali. Jejich oběti utrpěli zranění, která si vyžádají léčení na několik týdnů.

Muž chtěl skočit z dvanáctého patra, policisté mu to rozmluvili

Přerov - Kvůli rodinným a pracovním problémům se rozhodl ve středu 2. ledna před třetí hodinou ranní ukončit svůj život 31letý muž z Přerova. Ten chtěl skočit z balkonu umístěném ve dvanáctém patře jednoho z výškových domů v Přerově.

Tradiční show otužilců zpestří silvestr v Přerově

Přerov- Poslední den v roce zpestří Přerovanům tradiční Silvestrovská show, při které si otužilci spolu s potápěči zaplavou v řece Bečvě. Akce začíná ve 14 hodin poblíž sokolovny.

Pálenice se před Vánocemi nezastavily. A teď už zase jedou

Přerovsko -Po vánočních svátcích se opět rozjel provoz v pěstitelských pálenicích na Přerovsku. Ty zažívaly před Štědrým dnem obrovský nápor. Zákazníci totiž chtěli mít na svátky vypálenou lihovinu doma. A kolik jí letos bude?

Na Štědrý den se narodila tři miminka

Přerov -Nejkrásnější dárek naložil Ježíšek v přerovské porodnicí třem maminkám. Narodili se zde dvě holčičky a jeden chlapec.

Koncert Pavla Nováka přilákal tisíce Přerovanů

Přerov - Koncert Pavla Nováka, který se koná tradičně na Štědrý den na Masarykově náměstí, si ani letos nenechaly ujít tisíce Přerovanů.

Dodržujeme několik vánočních zvyků

Lipník nad Bečvou -Ve stylu ukázkových tradičních českých Vánoc oslaví letošní Štědrý den rodina Janíkova z Lipníku nad Bečvou. Mladí manželé mají dvě malé děti, které se snaží seznámit se zvyky, jež jim kdysi předali jejich rodiče.

U nás se stoly prohýbaly jídlem

Přerov -První Vánoce stráví v Azylovém domě pro matky s dětmi v Přerově mladá Romka Žaneta Horváthová se svými čtyřmi ratolestmi. Na Štědrý den nazdobí stromeček a připraví slavnostní večeři.

Štědrý den strávím u dcery

Přerov -Se svými nejbližšími prožije nejkrásnější svátky v roce důchodkyně Františka Poljanská. I když žije v domě s pečovatelskou službou, o Vánocích nebývá nikdy sama.

Den otevřených dveří na magistrátu Přerovany nelákal

Přerov -Vůbec poprvé mohli přerovští obyvatelé ve čtvrtek nahlédnout do kanceláří současného vedení města na Masarykově náměstí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT