VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL MOKRÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kouzelné dětství v Přerově

Přerov - S čím si hrály děti na konci devatenáctého až dvacátého století? To napoví výstava s názvem Kouzelné dětství, která je v těchto dnech k vidění na zámku v Přerově.

Padesát milionů: Turovice staví dům s chráněnými byty

Turovice -Nelehký úkol si na svá bedra naložila obec Turovice na Přerovsku. Vesnice se zhruba dvěma stovkami obyvatel staví Dům s chráněnými byty. Rozsáhlý objekt má už hrubou stavbu. Jeho dokončení se plánuje na podzim letošního roku.

V Přerově vystoupí trojice známých písničkářů

Přerov -Vlasta Redl, Jaroslav Samson Lenk a Slávek Janoušek zamíří do Přerova. Jejich společný koncert, který pořádá klub Dlažka, se zde uskuteční ve čtvrtek 24. ledna ve 20 hodin v Klubu Teplo v Přerově.

Památník lovců mamutů pohlídá kamera za statisíce

Přerov -Město Přerov hodlá zakoupit za půl milionu korun kameru, aby střežila Památník lovců mamutů, který se nachází v místní části Předmostí.

Mamutí kel je k vidění na přerovském zámku

Přerov -Mamutí kel, který přerovští archeologové objevili loni v říjnu na zahradě bývalé Knejzlíkovy vily v Předmostí, byl v těchto dnech převezen na zámek v Přerově.

Na zámku začala výstava umělců Ryšavého a Kříže

Přerov -V přerovském zámku byla slavnostně zahájena společná výstava dvou známých výtvarníků – Jiřího Ryšavého a Ivana Kříže. Jejich naprosto odlišným způsobem zpracovaná výtvarná díla, která jsou k vidění v zámecké galerii, se vhodně doplňují a tvoří tak velmi zajímavou expozici.

Petr Nečas udělil dětem zavražděného podnikatele výjimku na sirotčí důchod

Přerov -Kámen ze srdce spadl Martině Faltové, exmanželce po loni zavražděném Jiřím Faltovi z Přerova. Jejich dvě děti totiž neměly nárok na sirotčí důchod, neboť jejich otec neplatil během svého podnikání dostatečně dlouhou dobu sociální pojištění.

Plemenný hřebec bude i závodit

Prusy -Plemenného hřebce získala na rok jezdecká stáj TJ Haná v Prusích u Přerova. Chovatelé klisen, kteří mají zájem o jejich připuštění, tak nemusí zajíždět až do zemského hřebčince v Tlumačově na Kroměřížsko.

Hranice budou žádat o dotaci na opravu zchátralého koupaliště

Hranice -Rekonstrukci venkovního koupaliště plánují v Hranicích. Pokud město získá na tuto investici dotaci, nic nebude bránit tomu, aby se s rekonstrukcí začalo už v letošním roce.

Obcím pomáhají lidé bez práce

Hranicko/Přerovslo - S úklidem místních komunikací i údržbou zeleně nejčastěji pomáhají nezaměstnaní vykonávající veřejně prospěšné práce v některých obcích na Přerovsku.

Poprvé se vydali do školy

Lipník nad Bečvou -Některé děti z mateřských škol už mají za sebou jednu z nejdůležitějších událostí ve svém dosavadním životě. Tou je zápis do prvních tříd. Tento týden probíhají zápisy v Lipníku a Hranicích, v únoru se pak chystají v Přerově a Kojetíně.

Zahradníci nezahálejí ani v zimě

Henčlov -Ani v zimní období nemají zahradníci čas na odpočinek, jak by se mohlo mnoha lidem zdát.

Cyklostezka propojí jižní část Přerovska

Horní Moštěnice -Mikroregion Moštěnka, jehož členy je dvaadvacet obcí soustředěných v jižní části přerovského regionu, plánuje vybudovat cyklostezku, která by nesla název Po stopách zapomenutých vodních mlýnů podél říčky Moštěnky.

Bývalý učitel z Dřevohostic propadl v důchodu sběratelské vášni a archeologii

Dřevohostice -Archeologie ho poprvé oslovila v dětství, kdy semudostala do rukou kniha o lovcích mamutů od Eduarda Štorcha. Jako profesi si však zvolil dráhu pedagoga. Na archeologii ale nezapomněl. Jiří Jakubál se k ní vrátil v důchodovém věku.

Strany už hledají lidi pro Senát

Hranicko/Přerovsko -Senátní volby se budou na Přerovsku konat sice až na podzim, ale většina politických stran už nyní přemýšlí, jaké kandidáty vybrat.

Některá kina podražila vstupné

Hranicko/Přerovsko -K zdražení vstupného přistoupili od ledna provozovatelé některých kin na Přerovsku. Zatímco například v přerovské Hvězdě se cena za představení zvedla o pět až deset korun, hranické kino Svět vstupenky zatím nepodražilo.

Za obědová menu si lidé připlatí

Přerovsko -Pokud chodíte na obědová meníčka, počítejte s tím, že si připlatíte. Některé restaurace už cenu za oběd zdražily, jiné se k tomuto kroku chystají.

Více než ledovka může potrápit bezohlednost

KOMENTÁŘ - Prognózy meteorologů se naplnily. O minulém víkendu nás zavalil sníh, a ten se počátkem týdne proměnil v pořádnou klouzačku.

Na Přerovsku vzrostla tento týden nemocnost

Přerovsko -K nárůstu nemocných, které trápí onemocnění horních cest dýchacích, došlo v tomto týdnu na Přerovsku. Podle slov epidemiologů nejvíce postiženou skupinou jsou zejména děti v předškolním věku, ale také školáci.

Eva Henychová vystoupila v Pavlovicích u Přerova

Pavlovice u Přerova - Charismatická písničkářka Eva Henychová v pátek 11. lednazavítala do Pavlovic u Přerova. Zlínská třiatřicetiletá rodačka je nejen zpěvačkou a kytaristkou, ale také skladatelkou a textařkou.

Pohotovost? Jenom ve větších městech

Hranicko/Přerovsko -Mnohdy složitou cestu musí urazit lidé ze vzdálenějších obcí, kteří potřebují akutně vyhledat lékaře mimo ordinační dobu na Přerovsku.

Přerované se budou učit, jak nalákat turisty

Přerov -Jak zatraktivnit dosud turisticky opomíjenou lokalitu? Na tuto otázku dostanou odpověď nejen profesionálové, ale také zástupci samospráv a neziskových organizací, kteří se 15. ledna zúčastní jednodenního workshopu v Přerově. Ten zde pořádá společnost Guarant International.

Tříkrálová sbírka: V Přerově napočítali půl milionu

Přerovsko - Pracovnice přerovské oblastní charity ve středu 9. lednaodpečetily kasičky, do kterých koledníci vybírali příspěvky v rámci tradiční Tříkrálové sbírky. Do té se letos zapojilo celkem 128 skupinek koledníků převlečených za Tři krále.

Ledovka proměnila cesty a chodníky v klouzačku

Hranicko/Přerovsko -Předpověď meteorologů se naplnila. Ledovka na chodnících i silnicích v úterý 8. lednapotrápila chodce i řidiče na Přerovsku.

Limity se týkají hlavně starších, nevztahují se ale na poplatek za pohotovost

Přerov -Lidi, kteří často vyhledávají služby lékařů, chrání roční limit pět tisíc korun. Počítají se do něj poplatky za návštěvu u lékaře a za položky na receptu.

Hromadná srážka tří náklaďáků se obešla bez zranění

Slavíč -K řetězové srážce tří nákladních vozidel, která jela těsně za sebou, došlov úterý 8. lednapřed čtvrtou hodinou odpoledne u obce Slavíč na Hranicku.

Práce pokladních se v nemocnicích ujaly sestry

Hranice/ Přerov -Poplatky za ošetření vybírají obě nemocnice v přerovském regionu na jednotlivých ambulancích v hotovosti. Možnost zaplatit například prostřednictvím kuponů získaných z automatů není v Přerově ani v Hranicích.

Bez řidičáku jsou v regionu tisíce lidí

Přerovsko/ Hranicko -Příležitost vyměnit si bezplatně do konce roku řidičské průkazy promarnily tisíce šoférů z Přerovska. Tito zapomnětlivci sice mohou zažádat o nový řidičský průkaz i nyní, ale musí počítat s padesátikorunovým správním poplatkem.

Plesy maturantů zahájily taneční sezonu

Přerov -Městský dům v Přerově praskal o víkendu ve švech. Konaly se zde totiž dva plesy maturantů z obou přerovských gymnázií, a ty si nenechaly ujít stovky hostů. Mezi nimi byli kamarádi, rodiče a další příbuzní letošních maturantů, ale také pedagogové a studenti z různých škol.

Tři králové koledovali o víkendu na Přerovsku

Přerovsko -Tři králové byli o víkendu k vidění v řadě obcí na Přerovsku. Vyrazili tak do ulic s kasičkami a oslovovali obyvatele, aby podpořili tradiční Tříkrálovou sbírku. Čtyři skupinky koledníků v kostýmech procházely v sobotu 5. ledna také například Osekem nad Bečvou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT