VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLA KUBIŠTOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Znásilnění chlapce v Hranicích? Možná se ani nestalo

Olomouc, Hranicko – Překvapivý zvrat v případě údajného znásilnění desetiletého chlapce z Hranicka přineslo středeční zasedání senátu Vrchního soudu v Olomouci.

Projela se opilá policejním autem, hrozí jí 2 roky

Hranice – Pod vlivem alkoholu usedla za volant policejního auta čtyřiadvacetiletá žena v Hranicích. Případ, který se stal na konci srpna letošního roku, šetří nyní nejen kriminalisté, ale zabývá se jím i Inspekce Policie České republiky. Ženě hrozí až dva roky vězení.

Probodla muži hrudník, pak si k němu lehla

Hranice, Olomouc – Mohla hádka manželů v Hranicích skončit vraždou? Tuto otázku začal v úterý řešit senát krajského soudu v Olomouci. Třiačtyřicetiletá žena vzala loni v srpnu na svého muže nůž a bodla ho do hrudníku.

Tragický požár v Ústí mohla způsobit cigareta i vadná elektrika

Hranicko - Tragický sobotní požár v obci Ústí na Hranicku, při kterém zemřela padesátiletá žena, stále vyšetřují společně policisté a hasiči. Proč začal rodinný dům hořet je pořád¨nejasné.

Jak upravit cvičiště? Odtěžit štěrk a zavézt odpadem

Hranice/Lipnicko – Šlo o krádež, nebo pouze o povolené úpravy vojenského cvičiště v Lipníku? Takovou otázku řešil ve čtvrtek krajský soud v Olomouci. Hranická firma Kohout Invest, která zde v letech 2007 až 2009 prováděla rekultivaci, odtěžila z místa stovky tun štěrkopísků, prodala je a nahradila odpadem.

Stamilionový podvodník Kotík dostal milost prezidenta

Hranicko – Připravil své obchodní partnery o 461 milionů korun a pak svoji hranickou firmu převedl na jiného muže, aby se zbavil věřitelů. V roce 2005 mu za to ostravský krajský soud vyměřil deset let vězení. Nedávno ale Jiří Kotík dostal prezidentskou milost.

Jak kvalitní info vám podají regionální IC? SROVNEJTE

Přerovsko/Hranicko – Kde se ubytovat, jaké sportovní vyžití město nabízí a co je v okolí zajímavého, budou už zanedlouho zjišťovat turisté na Přerovsku a Hranicku. Někde se ale odpovědí dočkají jen s obtížemi – informační centrum buď zcela chybí, nebo je odkáže na tištěné materiály.

Muž, který hořel na náměstí, zemřel. Zapálil se sám

Hranice – Dvěma plechovkami hořlavé látky se v sobotu ráno se polil a poté zapálil pětadvacetiletý muž z Hranic. Navzdory zásahu kolemjdoucích a rychlé pomoci Zdravotnické záchranné služby, která ho transportovala do ostravské fakultní nemocnice, svým zraněním v neděli ráno podlehl.

Na hranickém náměstí hořel mladý muž, je v kritickém stavu

Hranice – Na hořícího muže v centru Hranic upozornili v sobotu kolem osmé hodiny ráno svědci. Na místo okamžitě vyjela záchranná zdravotnická služba, hasiči i policisté. Pětadvacetiletý muž je nyní na popáleninovém centru v Ostravě, jeho stav je ale kritický. Policie šetří, jak k události došlo.

Neposedný přívěs naboural čtyři auta

Lipník nad Bečvou/Hranice – Sice jen dvě dopravní nehody, zato ale šest poškozených auto přineslo úterní odpoledne na Přerovsku. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn. Škody sahají k sedmdesáti tisícům.

Lipník přijede pobavit svými histokami Miroslav Donutil

Lipník nad Bečvou – Miroslav Donutil přijede v pátek do Lipníku nad Bečvou. Od 19 hodin vystoupí v sále kina Svět s pořadem plným humorných historek, písniček a povídání. Známý herec a bavič oslavil v pondělí své šedesáté narozeniny. V Lipníku vystupoval naposledy před osmi lety.

Starosta Teplic odstoupil. Přecenil jsem síly, říká

Teplice nad Bečvou – Bez starosty je nyní obec Teplice nad Bečvou. Vladimír Pavelka, který ve volbách uspěl za Sdružení nezávislých kandidátů Zbrašov 2010, se rozhodl rezignovat na svůj mandát.

FOTO: Nové mosty usnadní Afgháncům život

Česká republika/Afghánistán – Češi působící v Afghánistánu dokončili několik staveb důležitých pro bezpečnost provincie Lógar i pro běžný život tamních lidí.

Kluzká silnice poslala auto do potoka

Bělotínsko – Až do potoka sjel po zledovatělé krajnici ford, který řídila devětačtyřicetiletá žena. V úterý odpoledne jela od obce Odry na Bělotín. „Při projíždění levotočivé zatáčky nezvládla řízení a pravými koly najela na krajnici, kde byly zmrazky. Auto dostalo smyk a vjelo do protisměru,“ uvedla mluvčí přerovských policistů Irena Urbánková.

Tříkrálová sbírka vynesla na Hranicku přes půl milionu, víc než vloni

Hranicko – Tříkráloví koledníci přinesli letos Charitě na Přerovsku, Hranicku i Lipnicku o sto patnáct tisíc více než loni. Vedoucí oblastních Charit jsou nadšené. Kromě pomoci lidem v nouzi si snad budou moci dovolit i nákup polohovacích postelí a dalších kompenzačních pomůcek. V Hranicích by rádi pořídili i auto pro pečovatelku v terénu.

Hranice dají nejvíc z grantů na kulturu, Přerov na sport

Hranicko/Přerovsko – Na sport, kulturu a zájmové činnosti dají města na Přerovsku a Hranicku zhruba stejné částky jako loni. Téměř všude již rozhodli o tom, kolik peněz uvolní v grantech na rok 2011. Někde musí návrhy ještě schválit zastupitelé.

Vzhůru na Helfštýn! Třeba i v noci

Týn nad Bečvou – První sobotu v lednu se i letos koná tradiční novoroční výstup na Helfštýn. Pro zájemce bude hrad otevřený od 8 do 15 hodin. Tento měsíc mohou lidé navštívit Helfštýn i v pátek 21. ledna.

Zloděj vykradl chaty, odnesl si i ventilátor a slivovici

Hranice – Sedm chat v zahrádkářské kolonii v Hranicích navštívil v pondělí a v úterý zloděj.

Sníh brzdí dopravu, ulice se chystají na velký mráz

Hranicko, Přerovsko – Pozor na zbytky rozbředlého sněhu, varují řidiče na Hranicku silničáři. Úterní sněžení zvládli, v noci na středu má ale přituhnout. Sůl, kterou sypou silnice, už proto nebude dostatečně účinná.

Opilý vnuk rozbíjel věci své babičky, i před policisty

Hranicko – V domě své babičky řádil v pondělí devětadvacetiletý muž z Hranicka. Rozbil čtyři skleněné tabule a radiomagnetofon.

Z chodby restaurace ukradli oblečení a kolo za 16 tisíc

Hranice - Sportovní oblečení a kolo sebral v pondělí z chodby restaurace v Hranicích neznámý zloděj.

Opilec urážel servírku, tak ho hosté zpacifikovali

Hranice – Urážky a nadávky si od zákazníka hranické restaurace vyslechla v noci na pondělí servírka.

Kapsář řádil v klubu, připravil muže o peněženku

Hranice – O dvacet tisíc korun okradl v sobotu návštěvníka hranického klubu neznámý zloděj. Třiatřicetiletý muž si odložil kabát na sedačku jednoho z boxů. V nestřeženém okamžiku mu z kapsy někdo sebral peněženku.

Policie chytila rozbíječe výlohy, hrozí mu až rok vězení

Hranice – Muže, který na konci listopadu rozbil skleněnou výplň prodejny v Hranicích, dopadli nyní policisté. Škoda byla tehdy vyčíslena na 6728 korun.

Vybrali automat, švindlovali u toho. Lapili je policisté

Lipník nad Bečvou – Oklamat výherní automat se podařilo mladé dvojici v Lipníku nad Bečvou. Na konci září zasáhli do technického zařízení automatu, který jim následně připočetl kredit 16 730 korun, ačkoli nic nevyhráli. Podobný zásah chtěli zopakovat u dalších dvou automatů, to se ale nepodařilo a jedno ze zařízení zablokovali.

Řidiči pozor, na silnicích to klouže

Hranicko – Pozor na kluzké silnice by si měli dát řidiči na Hranicku. Silničáři měli i v noci nasazené sypače, ošetřovali povrch vozovek inertním posypem.

Vánoční výstava v Rouském přilákala stovky lidí

Rouské /FOTOGALERIE/ – V duchu lidových tradic se nesla letošní vánoční výstava v Rouském na Hranicku. Tradiční dvoudenní akce v malé vesničce má už v regionu tak dobré jméno, že předčí i podobné expozice ve větších obcích a navštěvují ji nejen lidé z Hranicka, Přerovska či Bystřice pod Hostýnem, ale také z Valašského Meziříčí nebo Vsetína.

Řidič zdemoloval sloup a zmizel jako pára nad hrncem

Hranice – Do sloupu veřejného osvětlení v mezi Hranicemi a Teplicemi nad Bečvou narazilo v době od pondělního večera do úterního rána auto.

Nabídli stařence pomoc, pak ji okradli o 51 tisíc

Hranice – Na jednapadesát tisíc korun vyšla důchodkyni z Hranic „pomoc“, kterou jí nabídly neznámé zlodějky. Devětasedmdesá­tiletou ženu si vyhlédly v úterý odpoledne a nabídly se jí, že jí pomůžou s nákupní taškou.

Zoufalý muž na Hranicku podpálil auto, svoje

Hranicko – Svérázným způsobem řešil bolest z rozchodu dvaatřicetiletý muž z Hranicka. Když ho opustila přítelkyně, šel na zahradu rodinného domu a zapálil tam svoje auto.

Zloděj odčerpal v kamenolomu 500 litrů nafty

Hranicko – Pět set litrů nafty a dvě autobaterie ukradl zloděj v kamenolomu Hrabůvka na Hranicku v době od pondělí do středy tohoto týdne.

Řidič smetl cyklistku a nechal ji ležet v příkopu

Hustopeče nad Bečvou – Rychlá záchranná služba musela pomoci padesátileté cyklistce, kterou v úterý srazilo u Hustopečí nad Bečvou nákladní auto.

Ženu v Hranicích srazil vyskozdvižný vozík

Hranice – Až několik měsíců se bude léčit třiapadesátiletá žena, která v práci vstoupila do cesty vysokozdvižnému vozíku.

Kradli v rodinném domě, svědek ale na zloděje zavolal policie

Hranicko – Na dva zloděje, kteří se vloupali do rodinného domu na Hranicku, upozornil v úterý náhodný svědek.

Hráz podél řeky by zadržela stoletou vodu

Lipník nad Bečvou – Až stovku rodinných domů v Lipníku nad Bečvou by mohla ochránit protipovodňová hráz podél Bečvy. Je naplánovaná tak, aby zadržela stoletou vodu.

Policisté zadrželi řidičáky dvěma opilcům

Hranicko – Sedm piv a několik panáků nezabránily třicetiletému muži z Hranicka, aby usedl za volant. V neděli ho kontrolovala policejní hlídka v Teplicích nad Bečvou.

V Hranicích chtějí zkrotit Veličku

Hranicko - Opravy koryta Veličky jsou u konce. Teď město a Povodí Moravy zvažují, jak zmírnit budoucí povodně.

Okradála lidi v supermarketech, chytil ji policista na nákupech

Hranice – Počínání zlodějky v hranických supermarketech ukončil v úterý odpoledne policista v civilu. Ten ve svém volnu zadržel třicetiletou ženu, která okradla dvě důchodkyně.

Potštát: opozice dostala více hlasů, přesto je ze hry

Potštát – Poněkud paradoxní situace nastala po volbách v Potštátě. Výsledky tu i dřívei bývaly velmi těsné, letos se ale opozice při sčítání už radovala, že neúspěch konečně prolomí. V absolutních číslech získala totiž více hlasů. Po přepočtu na mandáty však zůstala o jeden pozadu.

Mažoretky Panenky zazářily ve Švýcarsku. Naposledy

Hranice – Mažoretky Panenky z Hranic patří mezi nejlepší v celé Evropě. Potvrdily to minulý víkend na mistrovství ve Švýcarsku, odkud si přivezly stříbrné medaile.

Kolem Veličky se už nové domy stavět nebudou

Hranicko – Vytyčit záplavové území kolem říčky Veličky se rozhodlo Povodí Moravy. Pro obce mezi Hranicemi a Potštátem to znamená určitá omezení, například v této zóně nebudou moci lidé stavět nové domy. Samosprávy přesto návrh vítají.

Příběh navléká na nit z historických faktů

Teplice nad Bečvou/ROZHOVOR/ - Druhý historický román dokončila nedávno spisovatelka Jaroslava Černá z Teplic nad Bečvou. A i tentokrát se jeho děj točí kolem mladičké ženy a jejího osudového muže.

Prodavačka dostihla zlodějku a vytrhla jí peníze z ruky

Hranice – Přetahování o peníze se zlodějkou v Hranicích naštěstí vyhrála prodavačka místního obchodu.

Muž spadl ze tří metrů na beton, letěl pro něj vrtulník

Bělotín – Vrtulníkem do olomoucké nemocnice museli záchranáři přepravit muže, který v úterý spadl z třímetrové výšky v garáži v obci Bělotín.

FOTO: Kudy prošli dávní živočichové, ukáže výstava

Hranice – Na stopy, které v přírodě zbyly po již vyhynulých zvířatech, láká výstava Zkamenělé stopy, která začne ve čtvrtek v 17 hodin ve výstavní síni Stará radnice v Hranicích. Expozice, na níž se podílelo několik muzeí a olomoucká univerzita, je svým rozsahem a zaměřením vůbec první v Česku.

Vznikne u sadů parkoviště? Rozhodnutí se oddaluje

Hranice – Zřídit parkoviště u Sadů československých legií plánuje hranická radnice. Prý na přání místních lidí. Na pondělním setkání s obyvateli, kteří v blízkosti tohoto místa bydlí nebo podnikají, to ale vypadalo trochu jinak. Názory na vybudování míst k stání se natolik různily, že jasné je teď jen jedno: projektant do posledního předvolebního zasedání zastupitelstva žádný nový návrh nepředloží, protože není jasné, jak by měl vlastně vypadat.

Dav prý demoloval nádraží, policii ujížděl v několika autech

Hustopeče nad Bečvou – Lavičky na nádraží v Hustopečích nad Bečvou někdo poničil v noci na středu. Mezi druhou a třetí hodinou ranní se tu sešla skupina padesáti až sedmdesáti lidí, která údajně začala demolovat vybavení nádraží.

Velička: zborcenou zeď nahradí nová, čistí se i koryto

Hranice /FOTO/ – Ochrannou zeď u Veličky při ústí do Bečvy v Hranicích budují nyní pracovníci Povodí Moravy. Kromě toho opravují koryto potoka i na dalších místech. Poškodily ho zejména loňské bleskové povodně, ale břehy u soutoku poznamenaly i letošní záplavy. Náklady na všechny práce se vyšplhají na 22 milionů korun.

FOTO: V Dřevohosticích se konal již šestý folkáč

Dřevohostice – Žamboši i Tomáš Kočko a orchestr zavítali v sobotu do Dřevohostic. Ve zdejší zámecké zahradě se konal již šestý ročník festivalu Dřevohostické folkáč. A narozdíl od předcházejících ročníků ho letos provázelo opravdu krásné počasí.

Helfštýn přivítá kováře, objeví se uzbecký nožíř

Týn nad Bečvou – Nad hrobem je název díla, které vznikne při letošním ročníku Kovářského fóra na Helfštýně přímo před zraky návštěvníků. Jeho autor Poldi Habermann, který má na hradě výstavu až do konce října, hodlá kovovou plastiku vytvořit za pomoci své ženy. Návštěvníci budou moci pár umělců sledovat při práci od soboty až do příštího pátku.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT