VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLA KUBIŠTOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mladíka věšel, mlátil a věznil, aby ho vychoval. Dostal tři roky

Olomouc, Přerovsko – Odpudivé a nezákonné „výchovné“ metody přinesly Miroslavu Hradilíkovi z Přerovska tři roky za mřížemi. Na přelomu února a března napadl, věznil ve sklepě a věšel za krk dospělého syna své družky, aby to přiměl k lepšímu životu. Za pokus vraždy mu hrozilo deset až osmnáct let vězení.

Otčím ho věznil, mučil a nechal v lese. Chtěl mi pomoct, hájil ho mladík u soudu

Přerovsko, Olomouc – Třiačtyřicetiletý muž z Přerovska málem utýral syna své družky. Mělo to být výchovné působení na mladíka, který měl terorizovatprarodiče a z rodiny tahal peníze na drogy a automaty.

Martin Kouřil připravil lidi o 4 miliony. Neobral i vás?

Olomoucký kraj – Všichni lidé, které o peníze připravil Martin Kouřil ze Zábřehu, by se měli přihlásit na policii. Policisté totiž tohoto šestatřicetiletého muže podezřívají z podvodu. Zatím zjistili, že má na svědomí čtyřmilionovou škodu, hledají však další případné poškozené lidi, kteří Kouřilovi poskytli peníze.

Znásilnění chlapce v Hranicích? Možná se ani nestalo

Olomouc, Hranicko – Překvapivý zvrat v případě údajného znásilnění desetiletého chlapce z Hranicka přineslo středeční zasedání senátu Vrchního soudu v Olomouci.

Projela se opilá policejním autem, hrozí jí 2 roky

Hranice – Pod vlivem alkoholu usedla za volant policejního auta čtyřiadvacetiletá žena v Hranicích. Případ, který se stal na konci srpna letošního roku, šetří nyní nejen kriminalisté, ale zabývá se jím i Inspekce Policie České republiky. Ženě hrozí až dva roky vězení.

Probodla muži hrudník, pak si k němu lehla

Hranice, Olomouc – Mohla hádka manželů v Hranicích skončit vraždou? Tuto otázku začal v úterý řešit senát krajského soudu v Olomouci. Třiačtyřicetiletá žena vzala loni v srpnu na svého muže nůž a bodla ho do hrudníku.

Vedra vystřídají bouřky, možná spadnou i kroupy

Olomoucký kraj – Před velmi silnými bouřkami o víkendu varují meteorologové. Výstraha platí pro celou Moravu. Teploty v Olomouckém kraji by se ještě v sobotu měly pohybovat kolem třiceti stupňů Celsia. Odpoledne by ale měl přijít déšť a s ním i ochlazení.

FOTO: Bouřka smetla střechu rodinného domu

Olomoucký kraj – Střechu rodinného domu strhl ve Vrchoslavicích na Prostějovsku čtvrteční vydatný déšť spojený s vichrem. Hasiče zaměstnalo počasí i na ostatních místech Prostějovska i Přerovska.

Vražda v Lipníku! Ženu zřejmě ubodal její syn

Lipník nad Bečvou – Vraždou čtyřiapadesátileté ženy skončila v neděli hádka v Lipníku nad Bečvou. Ve vyšetřovací vazbě skončil kvůli obvinění z ní mladý muž, podle informací Deníku syn ženy.

Hořelo pětkrát za jediný den. Oheň nikomu neublížil

Olomoucký kraj /FOTO/ – Pětkrát hořelo v Olomouckém kraji během prvního dne tohoto týdne. Naštěstí se při požárech nikdo nezranil a hasiči je dokázali zlikvidovat během krátké doby.

FOTO: Hořel stoh, přístřešek i jáma s biomasou

Olomoucký kraj – U tří požárů a jedné dopravní nehody zasahovali o víkendu hasiči v Olomouckém kraji. Hořelo v Šumperku, Hranicích i v Křelově na Olomoucku.

Tragický požár v Ústí mohla způsobit cigareta i vadná elektrika

Hranicko - Tragický sobotní požár v obci Ústí na Hranicku, při kterém zemřela padesátiletá žena, stále vyšetřují společně policisté a hasiči. Proč začal rodinný dům hořet je pořád¨nejasné.

Vedoucí záložny si 'odčerpala' 9 milionů. Pořídila si svatbu, dovolenou i koně

Olomouc, Bochoř – Podivné finanční machinace bývalé vedoucí vojenské záložny v Bochoři u Přerova začal ve středu řešit krajský soud v Olomouci. Osmadvacetiletá žena si po dva roky odebírala peníze z pokladny pro svoji potřebu, podle obžaloby to bylo celkem přes 9,5 milionu korun.

Nehody bez povinného ručení? Za 7 let stály 67 milionů

Olomoucký kraj – Přes třicet tisíc aut bez povinného ručení jezdilo v loňském roce v Olomouckém kraji. Největší riziko, že jejich vůz nabourá nepojištěné auto, mají řidiči na Prostějovsku a Jesenicku. Majitelé aut, kteří si nesjednají povinné ručení, musejí počítat s tím, že když způsobí nehodu, Česká kancelář pojistitelů škodu sice uhradí, poté ji ale po nich bude vymáhat. Za posledních sedm let šlo jen v Olomouckém kraji celkem o téměř 67 milionů korun.

Hlídky zastavily přes 2000 řidičů, 28 jich nadýchalo

Olomoucký kraj – Přes dva tisíce aut zkontrolovali o víkendu a v pondělí policisté v Olomouckém kraji.

Muž si koupil falešné lístky na hokej, za šest a půl tisíce

Olomouc, Lipník nad Bečvou – Nákup lístků na mistrovství světa v hokeji přes internet se nevyplatil sedmadvacetiletému muži z Lipníku nad Bečvou. Na utkání mezi Finskem a Českem sháněl čtyři vstupenky.

Jak upravit cvičiště? Odtěžit štěrk a zavézt odpadem

Hranice/Lipnicko – Šlo o krádež, nebo pouze o povolené úpravy vojenského cvičiště v Lipníku? Takovou otázku řešil ve čtvrtek krajský soud v Olomouci. Hranická firma Kohout Invest, která zde v letech 2007 až 2009 prováděla rekultivaci, odtěžila z místa stovky tun štěrkopísků, prodala je a nahradila odpadem.

Sportovcům dodávali anabolika, teď gang pozatýkali

Olomoucký kraj /FOTOGALERIE/ – Zákazníky v Olomouckém kraji, celé Moravě, ale i v různých zemích Evropské unie a ve Spojených státech amerických zásobovali zakázanými látkami tři muži, které na konci dubna zadrželi olomoučtí celníci.

Svázal muže v domě, škrtil ho a bil. Hrozí mu 18 let

Přerovsko – Z pokusu o vraždu obvinili krajští kriminalisté třiačtyřicetiletého muže z Přerovska. O otřesném případu napadení mladšího muže, kterého pachatel zavlekl do objektu na Přerovsku, policisté kvůli špatnému psychickému stavu oběti informovali až nyní.

Stamilionový podvodník Kotík dostal milost prezidenta

Hranicko – Připravil své obchodní partnery o 461 milionů korun a pak svoji hranickou firmu převedl na jiného muže, aby se zbavil věřitelů. V roce 2005 mu za to ostravský krajský soud vyměřil deset let vězení. Nedávno ale Jiří Kotík dostal prezidentskou milost.

Pro nemocné Alzheimerem postaví nový pavilon, jako nikde v ČR

Radkova Lhota – Nový pavilon určený pro lidi s Alzheimerovou chorobou vznikne v Radkově Lhotě. Olomoucký kraj hodlá v areálu tamního Domova pro seniory zbudovat zcela nový pavilon, jaký nemá obdoby v celém Česku.

Sezónní práce zaměstnaly desítky lidí

Přerovsko – Dobrou zprávu hlásí Úřad práce v Přerově. Počet lidí bez práce se v dubnu rapidně snížil. Bez zaměstnání je nyní 8961 lidí, což je o 467 méně než o měsíc dříve. Příčinou jsou zejména začátky sezónních prací v zemědělství a stavebnictví.

Policisté hledají Olgu a Martina z Přerovska

Přerov /FOTO/ – Po muži a ženě z Přerovska pátrají policisté. Šestačtyřicetiletou Olgu Bakešovou hledá Okresní soud v Přerově, třiačtyřicetiletého Martina Dvořáka Okresní soud ve Vsetíně.

Utajená dálnice: u Lipníka chybí nájezd i směrovky

Lipník nad Bečvou – Tak dobře utajenou dálnici jako u nás jinde nemají, stěžují si lidé v Lipníku nad Bečvou. Úsek do Bělotína je v provozu již od listopadu 2008, řidiči jedoucí od Přerova ho ale nevyužívají. Chybí totiž nejen dlouho slibovaná nájezdová rampa, ale i přehledné dopravní značení, které by k dálnici navedlo.

Policisté hledají dva muže z regionu. Neviděli jste je?

Přerovsko – Dva muže z Přerovska hledá policie. O pomoc žádá i veřejnost.

Lipník ocení své hvězdy. Kdo se zaskvěl? Podívejte se

Lipník nad Bečvou – Proslavili své město za hranicemi regionu, pořádali kulturní akce nebo se přes své mládí tak dobře zapsali ve svých oborech, že o nich Lipník nad Bečvou ještě uslyší. Rada města pro ně schválila ocenění v oblasti kultury, vědy či sportu za rok 2010.

Čtyři muži přišli o řidičák, dali si totiž do nosu

Přerovsko/Hranicko – Alkohol a dokonce drogy zjistili v pátek a v sobotu policisté u řidičů na Přerovsku a Hranicku. Čtyřem mužům na místě odebrali řidičský průkaz a nyní jim hrozí až rok vězení.

Jak kvalitní info vám podají regionální IC? SROVNEJTE

Přerovsko/Hranicko – Kde se ubytovat, jaké sportovní vyžití město nabízí a co je v okolí zajímavého, budou už zanedlouho zjišťovat turisté na Přerovsku a Hranicku. Někde se ale odpovědí dočkají jen s obtížemi – informační centrum buď zcela chybí, nebo je odkáže na tištěné materiály.

Muž, který hořel na náměstí, zemřel. Zapálil se sám

Hranice – Dvěma plechovkami hořlavé látky se v sobotu ráno se polil a poté zapálil pětadvacetiletý muž z Hranic. Navzdory zásahu kolemjdoucích a rychlé pomoci Zdravotnické záchranné služby, která ho transportovala do ostravské fakultní nemocnice, svým zraněním v neděli ráno podlehl.

Hasiči v noci pluli přes rybník

Radslavice /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Noc plnou nezvyklých obtížných úkolů mají za sebou členové osmadvaceti družstev dobrovolných hasičů, kteří se účastnili desátého ročníku Radslavické přilby. Šestičlenné týmy musely prokázat například schopnost zvládnout pomoc při dopravní nehodě, požár bytu, překonání čtyřmetrové stěny nebo noční přeplutí Rýnského rybníka.

Vypálit se dají i okurky a rýže

Vlkoš /FOTOGALERIE/ – Destiláty z rýže či okurek mohli v sobotu odpoledne ochutnat návštěvníci pátého ročníku Vlkošské baňky. Do soutěže destilátů letos palírníci přihlásili 326 vzorků. Protože se jednalo o pátý ročník, organizátoři uspořádali i pasování všech pěti dosavadních vítězů.

Lubor Maloň: Kata si půjčovali i na Novojičínsku

Lipník nad Bečvou /ROZHOVOR/ – Expozici věnovanou historii Lipníku nad Bečvou, kterou mohou zájemci zhlédnout v Galerii Konírna, připravil Lubor Maloň z Muzea Komenského v Přerově. Náročné téma se mu podařilo odlehčit třeba ukázkami ze života Lipníku v minulých staletích a velkou pestrostí vystavovaných předmětů.

Na hranickém náměstí hořel mladý muž, je v kritickém stavu

Hranice – Na hořícího muže v centru Hranic upozornili v sobotu kolem osmé hodiny ráno svědci. Na místo okamžitě vyjela záchranná zdravotnická služba, hasiči i policisté. Pětadvacetiletý muž je nyní na popáleninovém centru v Ostravě, jeho stav je ale kritický. Policie šetří, jak k události došlo.

Návštěvníky lipenské výstavy vítá kat. PODÍVEJTE SE

Lipník nad Bečvou /FOTOGALERIE/ – Největší ucelená výstava o historii Lipníku nad Bečvou začala. V Galerii Konírna ji zástupci města a pořádajícího Muzea Komenského zahájili v pátek. Návštěvníci si ji mohou přijít prohlédnout od této soboty až do 14. srpna.

Přiznání k dani: zatím bez front, ale nával se blíží

Hranicko – Finanční úřady v Přerově a Hranicích rozšířily svoje úřední hodiny. Blíží se totiž termín, do kdy musejí podnikatelé a živnostníci, kteří nemají daňového poradce, podat přiznání k dani z příjmů za rok 2010. Letos poprvé hrozí za nedodržení termínu pokuta.

FOTO: Procházky představily Lipník jako město literátů

Lipník nad Bečvou – Kam chodil popíjet duchovní otec slavného vojáka Švejka Jaroslav Hašek, co mají společného autorka Teréza Nováková a objevitel zákonů genetiky Johann Gregor Mendel nebo odkud pochází rodina současného herce z Ordinace v růžové zahradě Jana Kanyzy se ve středu mohli dovědět účastníci jedné ze tří literárních procházek Lipníkem nad Bečvou. V rámci Měsíce čtenářů je pořádala zdejší Městská knihovna.

Neposedný přívěs naboural čtyři auta

Lipník nad Bečvou/Hranice – Sice jen dvě dopravní nehody, zato ale šest poškozených auto přineslo úterní odpoledne na Přerovsku. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn. Škody sahají k sedmdesáti tisícům.

Jaro začalo mrazivě. Výrazné oteplení se nečeká

Přerovsko – S prvním jarním dnem se na Přerovsko spíše vrátila zima. Ačkoli krátce po půlnoci na pondělí začalo astronomické jaro, teploty tomu zdaleka neodpovídaly. A páteční studená fronta přinese o víkendu ještě chladnější noci.

V Lipníku se sešlo 10 tisíc lékárniček, vojáci je vezou do Afghanistánu

Lipník nad Bečvou – Policisté v Afghánistánu dostanou obvazy, dezinfekce, gumové rukavice a další vybavení českých autolékárniček, které jim přivezou čeští vojáci. Shromáždilo je 103. středisko CIMIC/PSYOPS, které sídlí v Lipníku nad Bečvou. Na deset tisíc lékárniček vybraly základní školy.

Bouračky: náklaďák na zádech a zničená značka

Přerovsko/Hranicko – Poškozený sloup osvětlení, jedno lehké zranění a vyvrácená dopravní značka – to je výsledek tří nehod, které se v pátek a o víkendu staly na Přerovsku.

V Lipníku vybrali 200 kilometrů obvazů, pro Afriku

Lipník nad Bečvou – Neuvěřitelných dvě stě kilometrů obvazů nasbírali v uplynulých měsících v Základní škole Osecká 315 v Lipníku nad Bečvou. Shromažďování a třídění starých autolékárniček, které zahájila vychovatelka školní družiny Marie Horká, je u konce. Humanitární organizace Adra je předá africké nemocnici.

Lidská hyena řádila na hřbitově

Přerovsko – Jedno vloupání policisté v uplynulých dnech vyřešili, další čtyři přibyla. Zlodějům neodolal dům, zahradní chatka, auto ani plechová schránka na hřbitově.

Šofér usnul a zničil sloup. Jiní trefili svah i stojící auto

Přerovsko, Hranicko – Desetitisícové škody si vyžádaly tři dopravní nehody, které se v pátek a o víkendu staly na Přerovsku a Hranicku. Ani při jedné z nich naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Zdražení knih? Krok špatným směrem, míní knihovníci

Přerovsko – Jestli knihy podraží, zhloupneme, předpovídají českému národu knihovníci a knihkupci. Úvahy vlády o navýšení daně z přidané hodnoty mimo jiné i u knih rozpoutaly vášnivé diskuze i na Přerovsku. Městská knihovna Přerov zveřejnila na facebooku odkaz na petici, která má zvyšování DPH zabránit. Menší knihovny se bojí, že vyšší náklady na pořizování knih jim znemožní obnovovat fond, a tak odradí čtenáře.

MDŽ v domově seniorů? S karafiátem, kávou i básničkou

Radkova Lhota – Oranžovými karafiáty, kávou se zákusky a posezením s poezií oslavili v Domově seniorů v Radkově Lhotě svátek, na který si sice většina lidí ještě dobře pamatuje, téměř nikde se ale nedrží. Mezinárodní den žen se letos sešel s koncem masopustu a v domově seniorů se rozhodli, že ani jednu z těchto tradic neodsunou do pozadí.

Atrakce na Helfštýně: stará kola, psi i rockový nářez

Helfštýn – Třináctka historických jízdních kol, vykovaný pamětní maxihřebík a přehlídka psích dovedností doplní letošní program na Helfštýně. Kromě těchto novinek chystá správa hradu i další velké akce téměř na každý víkend v hlavní sezoně.

VIDEO: V Tučíně pochovali basu a za trest pili víno

Tučín /VELKÁ FOTOGALERIE/ – Pochováním basy ukončili masopustní veselí i v Tučíně.

VIDEO: Po Kojetíně chodil medvěd, kominík a smrtka

Kojetín /FOTOGALERIE, 3XVIDEO/ –Obnovit kdysi oblíbenou tradici se rozhodli v Kojetíně. V sobotu zde pořádali po několika desítkách let první masopustní průvod. Nechyběly v něm tradiční postavy jako smrtka, medvědář s medvědem, četník nebo kominík.

Příběhy z historie Lipníka ožijí v galerii Konírna

Lipník nad Bečvou/Přerov – Setkání s lipenským katem, pohled do židovského koutku a také do šlechtického salonku nabídne velkolepá výstava, kterou nyní připravují v Lipníku nad Bečvou. Expozice Město Lipník v proměnách staletí představí archeologické nálezy, důležité listiny, součásti původního inventáře lipnického zámku i řadu dalších zajímavostí.

Zloději kovu rozebrali prasečák i náklaďák

Přerovsko – Konstrukci zemědělské budovy ani součásti nákladního auta neváhají rozebrat zloději na Přerovsku, aby se dostali ke kovovým dílům. Ve dvou případech z posledních dní po sobě zanechali škodu přes sto tisíc korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT