VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ KREJČIŘÍK

Tomáš Krejčiřík

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Lipníku si lidé přivlastňují hnědé kontejnery na biodpad, hrozí jim pokuta

Lipník nad Bečvou – Problém s přesouváním a nedostupností hnědých kontejnerů na biodpad řeší momentálně Technické služby a pracovníci Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou. Někteří občané si je totiž umisťují do svých dvorů a zahrad, a tak ostatní občané poté nemají, kam umístit rostlinný odpad určený k vyhození.

V létě hlásí zámky i hrady větší návštěvnost. Co ještě chystají?

Přerovsko/Hranicko – Historické památky na Přerovsku letos hlásí v půlce sezony zhruba stejnou návštěvnost jako minulý rok. I přesto jsou na tom finančně mnohdy lépe, protože se jim několik nově zorganizovaných akcí v létě vydařilo.

V Lipníku mají v parku novou zeleň, obměny se dočká i fasáda radnice

Lipník nad Bečvou – Zeleň v parku Komenského sady v Lipníku nad Bečvou se dočkala obměny. Byly v něm vykáceny některé poškozené a nemocné stromy, vysázeny nové, a také v něm byla zaseta tráva. Na nedávno zatravněné plochy se však nyní nesmí vstupovat. Obnovy se do října dočká i fasáda lipnické radnice.

Řidiči na Hranicku se dočkají opravy silnic. Které to budou?

Hranicko – Nevyhnutelné pokládání nového povrchu na silnice, které jsou i po jarních mimořádných opravách stále v nevyhovujícím stavu, bude pro řidiče na Hranicku znamenat v tomto i příštím roce řadu dopravních omezení. Nejvíce řidiče zpomalí rozsáhlá oprava vozovky mezi Slavíčí a Hranicemi a rekonstrukce komunikace v Drahotuších. Proměny se dočká také nebezpečná křižovatka Na Horecku u Lipníka nad Bečvou, která by se měla změnit na okružní.

Novou ředitelkou Střední zdravotnické školy bude Hana Čamborová

Hranice/Přerov – Už prvního srpna bude jmenována ředitelkou Střední zdravotnické školy v Hranicích a jejího odloučeného pracoviště v Přerově šestačtyřicetiletá Hana Čamborová.

Na Helfštýně to rozbalila Joyce Hurley, doprovázela jí Pakostra

Helfštýn - Na minifestivalu Hudební noc, který se odehrál v pátek na středověkém hradě Helfštýn, vystoupila také americká zpěvačka Joyce Hurley, kterou doprovodili členové ostravské skupiny Pakostra.

VIDEO: Drahotuše hostily Anenskou dobovou pouť a ochotnickou výstavu

Drahotuše – Tropické teploty nad třicet stupňů o víkendu neodradily účastníky tradiční Anenské pouti v Drahotuších od návštěvy bohatého kulturního programu. Ten pro ně připravil od pátku do neděle místní osadní výbor společně se studiem Bez kliky.

Opilý řidič v Hranicích nadýchal dvě promile alkoholu

Hranice – K opilému řidiči auta Renault Megane byli přivoláni hraničtí policisté v pátek kolem 1.30 hodin do ulice Mlýnský příkop v Hranicích. Strážníci městské policie mu totiž při kontrole během orientační dechové zkoušky zjistili 2,01 promile alkoholu v dechu.

V Hranicích se nového útulku pro psy zřejmě jen tak nedočkají

Hranicko/Přerovsko – Více než pět let nemá město Hranice vlastní psí útulek. I když na něj má už zpracovanou projektovou studii, jeho stavba je v dohledné době velmi nepravděpodobná. Městští strážníci tedy musí převážet odchycené psy do Olomouce.

Důležité je, aby včely měly vše, co potřebují, říká mladá včelařka Libuška

Hranice – Desetiletá Libuše Malovcová z Hranic má dva velké koníčky, na které nedá dopustit. Ráda jezdí na koni a především se už třetím rokem stará o své vlastní včely. To se naučila v kroužku pro děti nazvaném Mladí včelaříci, jenž se odehrává nejen v prostorech místního včelařského muzea.

V zahrádkářských koloniích ukládají do kontejnerů i bioodpad, ten silně zapáchá

Hranice – Nepříjemný zápach z kontejnerů na komunální odpad v letních měsících trápí lidi, kteří bydlí v blízkosti zahrádkářských kolonií u Hranic. Způsobuje ho rozklad organického odpadu, který v nich podle vedení města ovšem nemá co dělat.

Muž pronásledoval svou bývalou přítelkyni, hrozí mu až rok za mřížemi

Potštát – Nepříjemné chvíle si zažila žena, kterou minimálně od loňského podzimu do letošního léta obtěžoval a pronásledoval její bývalý jednačtyřicetiletý přítel z Potštátu na Hranicku.

ZŠ a MŠ Šromotovo se dočká zateplené fasády i nových oken

Hranice – O letních prázdninách je ideální čas na rekonstrukce ve školách. Novou zateplenou fasádu, okna i opravenou střechu bude mít do konce září ZŠ a MŠ Šromotovo v Hranicích. V ní pracovníci stavební firmy provádí od konce června rekonstrukce, které mají snížit energetickou náročnost budov. Dočkat se zateplení by se ještě letos měla také Základní škola 1. máje. Město obdrželo na úpravy ve školách dotace ve výši několika milionů korun.

Poslední etapa revitalizace Hromůvky začala, přibude 50 parkovacích míst

Hranice – Třetí a zároveň poslední etapa regenerace panelového sídliště Hromůvka v Hranicích začala v pondělí a potrvá do začátku listopadu. Díky ní bude v přední, nejstarší části sídliště, které se nachází podél ulice Zborovská, postaveno padesát nových parkovacích míst. Dále v lokalitě dojde k opravě chodníků, silnic a výsadbě zeleně. Zároveň bude rozšířeno dětské hřiště u ulice Palackého, kde místo neudržované antukové plochy vznikne klidové místo s hřištěm na pétanque.

Motorkář se srazil u Opatovic s autem, utrpěl těžká zranění

Opatovice/Býš­kovice – K dopravní nehodě, při níž utrpěl motorkář těžké zranění, došlo v neděli v podvečer na silnici mezi obcemi Opatovice a Býškovice na Hranicku.

Lidí bez práce ubylo, ale zlepšení je zřejmě na konci s dechem

Přerovsko/Hranicko – Nezaměstnanost se díky sezónním pracím nadále snižuje. Podle prognóz analytiků úřadu práce bude tento klesající trend trvat do konce července. Na konci měsíce června hledalo práci na Přerovsku celkem 8477 lidí.

Auto se samo rozjelo, nabouralo do posezení před domem

Opatovice – Zcela nekontrolovaně se projelo ulicí v Opatovicích auto, které jeho majitel zřejmě špatně zabrzdil. 

Auto začalo hořet, opilý řidič vyvázl s lehkým zraněním

Hranice – K nehodě, která skončila lehkým zraněním řidiče, došlo v sobotu kolem půl druhé v noci v ulici U Skalky v Hranicích. Pětadvacetiletý mladík z Hranic jel autem Seat Leone směrem k ulici Zborovské a při nájezdu do pravotočivé zatáčky zřejmě nezvládl řízení.

Řidič před jízdou popil, policisté mu naměřili přes dvě a půl promile

Černotín/Špičky – Opilého řidiče kontrolovali policisté ve čtvrtek kolem půl jedenácté dopoledne na silnici mezi obcemi Černotín a Špičky na Hranicku.

Mladík popil a během jízdy usnul, skončil v příkopu

Špičky – Havarovaného auta v příkopu si všimla projíždějící policejní hlídka v neděli kolem půl čtvrté ráno u obce Špičky na Přerovsku. V osobním autě Škoda seděl pětadvacetiletý řidič, který jel od obce Milotice nad Bečvou směrem na Černotín. Za jízdy avšak pravděpodobně usnul, přejel do protisměru a následně do silničního přikopu. Během nehody naštěstí neutrpěl žádná zranění.

Policisté hledají tuto ženu. Mohla by se pohybovat na Hranicku

Přerovsko – Policisté pátrají po hledané Olze Bakešové, na kterou soud vydal zatykač, neboť se nedostavila k předvolání.

Další opilec za volantem: řidič felicie v Hranicích nadýchal 2,6 promile

Hranice – Opilého řidiře kontrolovala policejní hlídka v neděli kolem třetí hodiny ráno v Hranicích.

Nezaměstnanost na Hranicku stagnuje, prognózy nejsou růžové

Hranicko/Přerovsko – Nezaměstnanost na Hranicku? Podle slov vedoucího hranického pracoviště úřadu práce Pavla Remeně se počet uchazečů stále drží na stejné úrovni.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Velká plechová nehoda, na křižovatce v Hranicích

Hranice – Přibližně tři hodiny museli řidiči kolem křižovatky mezi Nádražní ulicí a třídou 1. máje v Hranicích projíždět se zvýšenou opatrností. V úterý krátce po deváté hodině ráno se v místě totiž stala nezvyklá dopravní nehoda.

AKTUALIZOVÁNO

Vysypaný náklad piva zablokoval tah u Bělotína

Polom – Nedostatečně upevněný náklad byl příčinou ranní úterní dopravní nehody u obce Polom, při které se z úložného prostoru nákladního auta vysypaly přepravky s pivem.

Student z Lipníku nad Bečvou postavil parádní most z vlnité lepenky

Lipník nad Bečvou – Student Střední průmyslové školy stavební (SPŠS) z Lipníku nad Bečvou Ondřej Tomický postavil model dlouhého oderského mostu. Zapojil se tak do sedmého ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky, která je určená středním školám zaměřeným na stavebnictví z České republiky a letos poprvé i ze Slovenska.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Festival vojenské historii přilákal na Helfštýn návštěvníky z celé Moravy

Týn nad Bečvou - Gladiátoři, rytíři, mušketýři, komedianti, orientální tanečnice nebo kat. Ti všichni se o víkendu sešli na hradě Helfštýn na čtvrtém ročníku Festivalu vojenské historie. I přes chmurné počasí akce přílákala stovky návštěvníků.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Skaličce káceli májku, užili si u toho spoustu zábavy. Podívejte se

Skalička - V sobotu se obyvatelé ve Skaličce dočkali tradičního kácení máje, které se odehrálo v areálu výletiště u místní sokolovny. Program, jehož součástí byla dvě dětská taneční vystoupení, vyvrcholil po deváté hodině skaličskou megašou. Na své si přišli jak malé děti, tak dospělí.

Zbrašovské jeskyně slaví sto let, hostí Týden životního prostředí

Hranice – Řadu zajímavých akcí pro veřejnost připravily v červnu Zbrašovské aragonitové jeskyně, které letos slaví jubilejní sté výročí od svého objevení.

V Lipníku se dá vyzkoušet nová poznávací hra, zpříjemní vám procházku

Lipník nad Bečvou – Město Lipník nad Bečvou připravilo pro letošní turistickou sezónu naučnou poznávací hru nazvanou „Lipenský okruh", jejímž cílem je především pobavit a poučit. Turisté i místní obyvatelé všech věkových kategorií si díky ní mohou hravou formou vštípit povědomí o nejdůležitějších místech historického města.

V hranické Synagoze vystavuje malíř Daniel Balabán

Hranice – Vernisáž výstavy obrazů známého ostravského výtvarníka Daniela Balabána navštívilo minulý čtvrtek ve Výstavní síni Synagoga v Hranicích okolo pětačtyřiceti návštěvníků. Ti si vyslechli úvodní slovo kurátorky výstavy Renaty Skřebské. Vystavující autor poté pohovořil o svých inspiracích a vzniku jednotlivých maleb. Výstavu mohou lidé zhlédnout do 23. června.

Budoucnost kasáren Jaslo: stále velký otazník

Hranice – Další využití areálu hranických kasáren Jaslo je stále zahalena tajemstvím. Dohoda současného majitele objektu s vedením města stále není na světě. Jednatel společnosti se slíbil k záležitosti vyjádřit nejdříve za měsíc.

Poplatky za odpad? Zvýšení v Přerově i Hranicích. Lidem se to nezdá

Přerov/Hranice – S trochou nadsázky by se dalo říci, že mladé rodiny s průměrným příjmem si pořádně rozmyslí, kolik budou mít dětí. Co přírůstek v rodině, to další poplatek za popelnice. Částka za svoz komunálního odpadu se ve městech zvýšila o více než stovku, takže si letos lidé sáhnou hlouběji do kapsy. Například čtyřčlenná rodina, která loni v Přerově zaplatila dva tisíce, vytáhne letos z peněženky o šest stovek více.

Hraničtí vojáci se v Afganistanu zapojili do operace China Jaruk

Hranice – Vojáci ze 71. mechanického praporu z Hranic se v tomto týdnu v Afganistanu zúčastnili prohledávací operace China Jaruk. Jejich úkolem bylo odhalit povstalce, skrýše zbraní a zajmout případné vůdce hnutí Taliban.

Prašné silnice v Hranicích?. I letos se dočkají letní očisty

Hranice – I letos se bude město Hranice v letních měsících snažit snížit prašnost v ulicích a přispět tak ke zlepšení čistoty ovzduší. Zvýšenou očistu zažijí komunikace na území města Hranice, v Drahotuších, ve Velké a ve Slavíči už posedmé. S pracemi se začne 3. června.

Na Struhlovsku mají nové hřiště, i s kormidlem a twistem

Hranice – Další speciální sportovní hřiště mohou využívat lidé na sídlišti Struhlovsko v Hranicích. To se skládá ze čtyř cvičebních prvků, které slouží pro protáhnutí a posílení celého těla a umožňují přizpůsobit cviky kondici a schopnostem každého člověka. Na prvcích, které jsou doplněny přehlednými návody, se využívá především váha vlastního těla.

Studenti lesnické školy skládají praktickou část maturity

Hranice, Valšovice – Poznat byliny či živočichy vyskytující se v polesí nebo sestavit lesní hospodářský plán. Tyto a další úkoly má skoro stovka studentů Střední lesnické školy v Hranicích, kteří se v tomto týdnu účastní praktické části maturity ve školním areálu ve Valšovicích.

Kováři na Helfštýně vykovali dalekohled v nadživotní velikosti

Týn nad Bečvou – Dvanáct kovářů vytvořilo v noci ze sobotu na neděli unikátní dalekohled během takzvaného Nočního kování na středověkém hradě Helfštýn. Svou práci dokončili u třech výhní až před čtvrtou hodinou ranní. Do půlnoci je sledovalo okolo tři sta návštěvníků. Akce doprovázela otevření expozice uměleckého kovářství v suterénu hradního paláce.

Sobota na Helfštýně? Dalekohledy i kováři. Podívejte se

Týn nad Bečvou - Hrad Helfštýn v sobotu připravil pro návštěvníky hned dvě akce. První z nich lákala na propojení vzdálených historických sídel pomocí speciálního dalekohledu. Večer pak dvanáct kovářů pracovalo na speciální plastice během takzkvaného Nočního kování. Návštěvníci mohli obdivovat jejich um až do půlnoci.

OBRAZEM: Na hranické Voříškiádě skotačilo přes 140 psů

Hranice - Spousta psů a ještě větší množství návštěvníků. Tak vypadal v sobotu areál Střelnice v Hranicích při jubilejním desátém ročníku Voříškiady. Představilo se na něm dohromady přes sto čtyřicet psů ve dvou kategoriích – klasičtí voříšci a psi bez průkazu původu. Místní agility klub měl pro zájemce a jejich čtyřnohé miláčky rovněž připravenou speciální překážkovou dráhu.

Helfštýn zve na unikátní výstavu nožů a chladných zbraní

Týn nad Bečvou – Japonské meče, lovecké nože, historické zbraně a jejich novodobé repliky. Nejen tyto rarity lze obdivovat na ojedinělé výstavě nazvané Ostře elegantní, jejíž vernisáž se uskuteční v sobotu 20. dubna od 14 hodin v galerii hradu Helfštýn.

Proboural se do chaty v Nové ulici, sebral nářadí a kabely

Hranice – Zloděj vykradl v době od 7. do 14. dubna zahradní chatu v Nové ulici v Hranicích. Vzal z ní nářadí a kabely za více než 12 tisíc korun.

Zloděj u Nejdku ukradl dřevo za více než padesát tisíc

Nejdek – Až pět let vězení může strávit zloděj, který v době od 6. do 8. dubna ukradl dřevo uskladněné u silnice v okolí obce Nejdek na Hranicku.

Termín pro podání daňového přiznání se krátí, v Hranicích posílily služby

Přerovsko/Hranicko – Lhůta, do kdy mají lidé povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů za loňský rok, se blíží ke konci. Kvůli tomu, že poslední den v měsíci březnu vychází na neděli, umožňují finanční úřady odevzdat vyplněný formulář a zaplatit daň ještě v úterý 2. dubna.

Zloděje v Tovární ulici chytli při činu, chtěl ukrást i vanu

Hranice – Při krádeži byl v úterý večer přistižen čtyřiatřicetiletý muž z Hranicka, který se vloupal do jednoho z objektů v Tovární ulici v Hranicích. Muž se vytvořenou dírou v plotu dostal dovnitř a pomalu si k ní nanosil železné věci.

V Bělotíně hostili jubilejní fotbalový ples

Bělotín – Jubilejní dvacátý ročník fotbalového plesu uspořádali v sobotu v Bělotíně v sále kulturního domu. V průběhu večera byli oceněni nejlepší fotbalisté místního oddílu kopané TJ Sokol Bělotín ve všech kategoriích za rok 2012. Celým večerem provázela zábavová kapela Sunset.

Knihovny a měsíc čtenářů? V Hranicích s burzou, ale bez kávičky

Hranicko/Přerovsko – Březen je už tradičně měsícem čtenářů. Knihovny v regionu proto pro veřejnost připravili celou řadu akcí od přednášek, besed nebo knižních burz. Jejich návštěvníci se mohou těšit také na vyhlášení čtenářských amnestií.

Policie zadržela partu zlodějů, chtěli vykrást sklad ve Skaličce

Skalička – Čtyři zloděje zadržela v úterý v jednu hodinu po půlnoci policie v okolí Hranic. Muži v noci vykradli sklad jedné z firem v obci Sklalička. Na krádež ovšem upozornili místní obyvatelé a přivolaní policisté pachatele dopadli.

Policie hledá osmačtyřicetiletou Jarmilu. Neviděli jste ji?

Přerovsko/Hranicko – Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované ženě z regionu.

Dálnici u Hranic zablokovala nehoda kamionu, auta musela přes město

Milenov – Havárie kamionu uzavřela v pondělí ráno dálnici D1 poblíž Milenova u Hranic ve směru z Ostravy do Olomouce.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT