VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ KREJČIŘÍK

Tomáš Krejčiřík

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ondřej Gregor Brzobohatý zahraje v Prostějově. Doprovodí ho Marta Jandová

Olomoucký kraj - Herec a muzikant Ondřej Gregor Brzobohatý se v rámci Universum tour představí také v Prostějově.

Strykery i Humvee. Armádní konvoj USA projede krajem. Kde jej můžete spatřit?

Olomoucký kraj - Vojenští nadšenci si užijí. Opět si budou moci vyfotit a natočit americké obrněnce Strykery a legendy Humvee, a to na cestě konvoje US Army Olomouckým krajem.

AKTUALIZOVÁNO

Soud s lihovou mafií: šéf Radek Březina jde na 13 let do vězení

Olomoucký kraj – Krajský soud v Olomouci v úterý dopoledne uznal vinnými všech osm mužů obžalovaných v případu takzvané lihové mafie. Soudce to oznámil při vynášení rozsudku.

V Lipníku si lidé přivlastňují hnědé kontejnery na biodpad, hrozí jim pokuta

Lipník nad Bečvou – Problém s přesouváním a nedostupností hnědých kontejnerů na biodpad řeší momentálně Technické služby a pracovníci Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou. Někteří občané si je totiž umisťují do svých dvorů a zahrad, a tak ostatní občané poté nemají, kam umístit rostlinný odpad určený k vyhození.

V létě hlásí zámky i hrady větší návštěvnost. Co ještě chystají?

Přerovsko/Hranicko – Historické památky na Přerovsku letos hlásí v půlce sezony zhruba stejnou návštěvnost jako minulý rok. I přesto jsou na tom finančně mnohdy lépe, protože se jim několik nově zorganizovaných akcí v létě vydařilo.

V Lipníku mají v parku novou zeleň, obměny se dočká i fasáda radnice

Lipník nad Bečvou – Zeleň v parku Komenského sady v Lipníku nad Bečvou se dočkala obměny. Byly v něm vykáceny některé poškozené a nemocné stromy, vysázeny nové, a také v něm byla zaseta tráva. Na nedávno zatravněné plochy se však nyní nesmí vstupovat. Obnovy se do října dočká i fasáda lipnické radnice.

Řidiči na Hranicku se dočkají opravy silnic. Které to budou?

Hranicko – Nevyhnutelné pokládání nového povrchu na silnice, které jsou i po jarních mimořádných opravách stále v nevyhovujícím stavu, bude pro řidiče na Hranicku znamenat v tomto i příštím roce řadu dopravních omezení. Nejvíce řidiče zpomalí rozsáhlá oprava vozovky mezi Slavíčí a Hranicemi a rekonstrukce komunikace v Drahotuších. Proměny se dočká také nebezpečná křižovatka Na Horecku u Lipníka nad Bečvou, která by se měla změnit na okružní.

Odvážné akty i přírodu ukazuje výstava fotografií Antonína Cikánka

Lipník nad Bečvou – Součástí třídenních Svatojakubských hodů v Lipníku nad Bečvou byla v sobotu i vernisáž výstavy lipnického fotografa Antonína Cikánka v galerii Konírna v prostoru Na Patře. Tu uvedl slovem jeho kamarád a renomovaný kolega Jindřich Štreit. Hosty rozptýlilo i hudební vystoupení Martina Cikánka a Blanky Prudilové.

Novou ředitelkou Střední zdravotnické školy bude Hana Čamborová

Hranice/Přerov – Už prvního srpna bude jmenována ředitelkou Střední zdravotnické školy v Hranicích a jejího odloučeného pracoviště v Přerově šestačtyřicetiletá Hana Čamborová.

Na Helfštýně to rozbalila Joyce Hurley, doprovázela jí Pakostra

Helfštýn - Na minifestivalu Hudební noc, který se odehrál v pátek na středověkém hradě Helfštýn, vystoupila také americká zpěvačka Joyce Hurley, kterou doprovodili členové ostravské skupiny Pakostra.

VIDEO: Drahotuše hostily Anenskou dobovou pouť a ochotnickou výstavu

Drahotuše – Tropické teploty nad třicet stupňů o víkendu neodradily účastníky tradiční Anenské pouti v Drahotuších od návštěvy bohatého kulturního programu. Ten pro ně připravil od pátku do neděle místní osadní výbor společně se studiem Bez kliky.

AKTUALIZOVÁNO

Požár zasáhl téměř hektar lesa, hasiči s ním bojovali devět hodin

Týn nad Bečvou – Požár starého lesa u Týna nad Bečvou likvidovalo v sobotu od časných ranních hodin více než čtyřicet hasičů. Ti po téměř devíti hodinách plameny nakonec zlikvidovali a poté na místě hlídkovali dobrovolníci. Příčina vzniku ohně se vyšetřuje.

VIDEO: Jak se v Hradčanech vyhlašovalo krajské kolo soutěže Vesnice roku

Hradčany – Autobusová zastávka vyzdobená květinami, uklizené chodníky a posečená tráva. U vstupu do centra dění velký transparent s nápisem Vítáme Vás v Hradčanech! Koláčky a slivovice. Letošní vítěz krajské soutěže Vesnice roku ví, jak udělat na hosty dojem. Příjemnou atmosféru oslav podtrhla ještě více projížďka v kočáře.

Opilý řidič v Hranicích nadýchal dvě promile alkoholu

Hranice – K opilému řidiči auta Renault Megane byli přivoláni hraničtí policisté v pátek kolem 1.30 hodin do ulice Mlýnský příkop v Hranicích. Strážníci městské policie mu totiž při kontrole během orientační dechové zkoušky zjistili 2,01 promile alkoholu v dechu.

V Hranicích se nového útulku pro psy zřejmě jen tak nedočkají

Hranicko/Přerovsko – Více než pět let nemá město Hranice vlastní psí útulek. I když na něj má už zpracovanou projektovou studii, jeho stavba je v dohledné době velmi nepravděpodobná. Městští strážníci tedy musí převážet odchycené psy do Olomouce.

Důležité je, aby včely měly vše, co potřebují, říká mladá včelařka Libuška

Hranice – Desetiletá Libuše Malovcová z Hranic má dva velké koníčky, na které nedá dopustit. Ráda jezdí na koni a především se už třetím rokem stará o své vlastní včely. To se naučila v kroužku pro děti nazvaném Mladí včelaříci, jenž se odehrává nejen v prostorech místního včelařského muzea.

V zahrádkářských koloniích ukládají do kontejnerů i bioodpad, ten silně zapáchá

Hranice – Nepříjemný zápach z kontejnerů na komunální odpad v letních měsících trápí lidi, kteří bydlí v blízkosti zahrádkářských kolonií u Hranic. Způsobuje ho rozklad organického odpadu, který v nich podle vedení města ovšem nemá co dělat.

Muž pronásledoval svou bývalou přítelkyni, hrozí mu až rok za mřížemi

Potštát – Nepříjemné chvíle si zažila žena, kterou minimálně od loňského podzimu do letošního léta obtěžoval a pronásledoval její bývalý jednačtyřicetiletý přítel z Potštátu na Hranicku.

ZŠ a MŠ Šromotovo se dočká zateplené fasády i nových oken

Hranice – O letních prázdninách je ideální čas na rekonstrukce ve školách. Novou zateplenou fasádu, okna i opravenou střechu bude mít do konce září ZŠ a MŠ Šromotovo v Hranicích. V ní pracovníci stavební firmy provádí od konce června rekonstrukce, které mají snížit energetickou náročnost budov. Dočkat se zateplení by se ještě letos měla také Základní škola 1. máje. Město obdrželo na úpravy ve školách dotace ve výši několika milionů korun.

Poslední etapa revitalizace Hromůvky začala, přibude 50 parkovacích míst

Hranice – Třetí a zároveň poslední etapa regenerace panelového sídliště Hromůvka v Hranicích začala v pondělí a potrvá do začátku listopadu. Díky ní bude v přední, nejstarší části sídliště, které se nachází podél ulice Zborovská, postaveno padesát nových parkovacích míst. Dále v lokalitě dojde k opravě chodníků, silnic a výsadbě zeleně. Zároveň bude rozšířeno dětské hřiště u ulice Palackého, kde místo neudržované antukové plochy vznikne klidové místo s hřištěm na pétanque.

Lidé si za nadstandardy připlatí, lůžko však vyjde od příštího roku levněji

Přerovsko/Hranicko – Nemocnice musely po nedávném rozhodnutí brněnského Ústavního soudu zrušit nadstandardy stanovené vyhláškou ministerstva zdravotnictví. To znamená, že tyto služby nebudou dále proplácet zdravotní pojišťovny a pacienti za ně v konečném důsledku zaplatí více. Další plánovanou změnou je snížení poplatku za lůžko, o němž se definitivně rozhodne do konce roku. Nemocnice tak přijdou o několik milionů korun.

Motorkář se srazil u Opatovic s autem, utrpěl těžká zranění

Opatovice/Býš­kovice – K dopravní nehodě, při níž utrpěl motorkář těžké zranění, došlo v neděli v podvečer na silnici mezi obcemi Opatovice a Býškovice na Hranicku.

Lidí bez práce ubylo, ale zlepšení je zřejmě na konci s dechem

Přerovsko/Hranicko – Nezaměstnanost se díky sezónním pracím nadále snižuje. Podle prognóz analytiků úřadu práce bude tento klesající trend trvat do konce července. Na konci měsíce června hledalo práci na Přerovsku celkem 8477 lidí.

Policie hledá tohoto muže a ženu. Neviděli jste je?

Přerovsko – Policisté na Přerovsku pátrají po dvou hledaných osobách.

Auto se samo rozjelo, nabouralo do posezení před domem

Opatovice – Zcela nekontrolovaně se projelo ulicí v Opatovicích auto, které jeho majitel zřejmě špatně zabrzdil. 

Lipník připravuje obrazovou publikaci. Chybí ale jedna fotka, nemáte ji?

Lipník nad Bečvou – Kompletaci podkladů pro novou historickou publikaci nazvanou „Lipník nad Bečvou, pohlednice a fotografie" v těchto dnech dokončuje redakční rada, kterou vede kronikářka města.

Rarita! Stejné auto v Lipníku řídili v jeden den dva opilí řidiči

Lipník nad Bečvou – Policisté během neděle kontrolovali v Lipníku nad Bečvou dvakrát stejné auto, které pokaždé řídil jiný opilý muž.

Zloděj ukradl peněženku z tepláků, její majitel přišel o 18 000 korun

Lipník nad Bečvou – O peněženku přišel osmapadesátiletý muž v sobotu v jednom z restauračních zařízení v Lipníku nad Bečvou. Zloděj mu ji v nestřeženém okamžiku ukradl ze zadní kapsy tepláků.

Auto začalo hořet, opilý řidič vyvázl s lehkým zraněním

Hranice – K nehodě, která skončila lehkým zraněním řidiče, došlo v sobotu kolem půl druhé v noci v ulici U Skalky v Hranicích. Pětadvacetiletý mladík z Hranic jel autem Seat Leone směrem k ulici Zborovské a při nájezdu do pravotočivé zatáčky zřejmě nezvládl řízení.

AKTUALIZUJEME

Helfštýn hostil jarmark, divadla i bohoslužbu. Podívejte se

Týn nad Bečvou /VIDEO/ - Pohádky a loutková divadla, řemeslný jarmark, workshopy, soutěže a na závěr ekumenickou bohoslužbu. Nejen to mohli zažít o víkendu návštěvníci hradu Helfštýn, na kterém se od pátku do neděle konal první ročník Helfštýnské pouti.

Řidič před jízdou popil, policisté mu naměřili přes dvě a půl promile

Černotín/Špičky – Opilého řidiče kontrolovali policisté ve čtvrtek kolem půl jedenácté dopoledne na silnici mezi obcemi Černotín a Špičky na Hranicku.

Mladík popil a během jízdy usnul, skončil v příkopu

Špičky – Havarovaného auta v příkopu si všimla projíždějící policejní hlídka v neděli kolem půl čtvrté ráno u obce Špičky na Přerovsku. V osobním autě Škoda seděl pětadvacetiletý řidič, který jel od obce Milotice nad Bečvou směrem na Černotín. Za jízdy avšak pravděpodobně usnul, přejel do protisměru a následně do silničního přikopu. Během nehody naštěstí neutrpěl žádná zranění.

Policisté hledají tuto ženu. Mohla by se pohybovat na Hranicku

Přerovsko – Policisté pátrají po hledané Olze Bakešové, na kterou soud vydal zatykač, neboť se nedostavila k předvolání.

Další opilec za volantem: řidič felicie v Hranicích nadýchal 2,6 promile

Hranice – Opilého řidiře kontrolovala policejní hlídka v neděli kolem třetí hodiny ráno v Hranicích.

OBRAZEM: Helfštýnem zněla pořádná porce rocku

Týn nad Bečvou – Čtrnáct kapel, příjemná atmosféra a hlavně slunečné počasí. Nejen to nalákalo přes osm set návštěvníků na čtvrtý ročníku rockového festivalu, který se odehrál v sobotu na středověkém hradě Helfštýn.

Nezaměstnanost na Hranicku stagnuje, prognózy nejsou růžové

Hranicko/Přerovsko – Nezaměstnanost na Hranicku? Podle slov vedoucího hranického pracoviště úřadu práce Pavla Remeně se počet uchazečů stále drží na stejné úrovni.

Lipník zve na ojedinělou výstavu Kov ve městě, ukáže i rekordní šachy

Lipník nad Bečvou – Devatenáct unikátních děl bude vystaveno na venkovní výstavě Kov ve městě, která opět přivede umělecké kovářství přímo do historického centra Lipníku nad Bečvou.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Velká plechová nehoda, na křižovatce v Hranicích

Hranice – Přibližně tři hodiny museli řidiči kolem křižovatky mezi Nádražní ulicí a třídou 1. máje v Hranicích projíždět se zvýšenou opatrností. V úterý krátce po deváté hodině ráno se v místě totiž stala nezvyklá dopravní nehoda.

AKTUALIZOVÁNO

Vysypaný náklad piva zablokoval tah u Bělotína

Polom – Nedostatečně upevněný náklad byl příčinou ranní úterní dopravní nehody u obce Polom, při které se z úložného prostoru nákladního auta vysypaly přepravky s pivem.

Student z Lipníku nad Bečvou postavil parádní most z vlnité lepenky

Lipník nad Bečvou – Student Střední průmyslové školy stavební (SPŠS) z Lipníku nad Bečvou Ondřej Tomický postavil model dlouhého oderského mostu. Zapojil se tak do sedmého ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky, která je určená středním školám zaměřeným na stavebnictví z České republiky a letos poprvé i ze Slovenska.

Lipník se v neděli promění v pohádkové město, přijdete se podívat?

Lipník nad Bečvou – Chcete se ocitnout alespoň na chvíli v pohádkovém městě? Navštivte v neděli 2. června Lipník nad Bečvou, kde je pro rodiče s dětmi připraven netradiční program v podobě pohádkových prohlídek.

Lipník přichystal komentované prohlídky církevních památek

Lipník nad Bečvou – Nový typ prohlídek s průvodcem po církevních památkách nabízí Turistické informační centrum v Lipníku nad Bečvou. Při nich si mohou návštěvníci prohlédnout celou řadu sakrálních staveb, z nichž některé jsou veřejnosti běžně nepřístupné.

Kolik dětí se nedostalo do mateřských školek v Lipníku?

Lipník nad Bečvou – Mateřské školky v Lipníku nad Bečvou mají za sebou zápisy, které se uskutečnily v polovině května. Přijato bude 78 dětí z celkem 109 žádajících.

AKTUALIZOVÁNO

Nenechte si ujít, Lipnická pátračka zahájena

Lipník nad Bečvou - Zcela zaplněný výstavní sál Domeček v Lipníku nad Bečvou zažil v sobotu vernisáž výstavy Lipnická pátračka aneb Co v televizních humoreskách nebylo. Ta byla spojena s více jak hodinovou besedou s policejním historikem Michalem Dlouhým, autorem námětu populárního televizního seriálu Četnické humoresky a řady knih o četnících.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Festival vojenské historii přilákal na Helfštýn návštěvníky z celé Moravy

Týn nad Bečvou - Gladiátoři, rytíři, mušketýři, komedianti, orientální tanečnice nebo kat. Ti všichni se o víkendu sešli na hradě Helfštýn na čtvrtém ročníku Festivalu vojenské historie. I přes chmurné počasí akce přílákala stovky návštěvníků.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Skaličce káceli májku, užili si u toho spoustu zábavy. Podívejte se

Skalička - V sobotu se obyvatelé ve Skaličce dočkali tradičního kácení máje, které se odehrálo v areálu výletiště u místní sokolovny. Program, jehož součástí byla dvě dětská taneční vystoupení, vyvrcholil po deváté hodině skaličskou megašou. Na své si přišli jak malé děti, tak dospělí.

Lipník hostil akci Bezpečné město, hasil se i televizor

Lipník nad Bečvou – Ukázky činnosti hasičů, policistů, vojáků i záchranářů pozorovaly v pátek na náměstí T.G. Masaryka v Lipníku nad Bečvou stovky lidí. Mezi nejzvědavější diváky patřily především děti z mateřských a základních škol.

Zbrašovské jeskyně slaví sto let, hostí Týden životního prostředí

Hranice – Řadu zajímavých akcí pro veřejnost připravily v červnu Zbrašovské aragonitové jeskyně, které letos slaví jubilejní sté výročí od svého objevení.

V Lipníku se dá vyzkoušet nová poznávací hra, zpříjemní vám procházku

Lipník nad Bečvou – Město Lipník nad Bečvou připravilo pro letošní turistickou sezónu naučnou poznávací hru nazvanou „Lipenský okruh", jejímž cílem je především pobavit a poučit. Turisté i místní obyvatelé všech věkových kategorií si díky ní mohou hravou formou vštípit povědomí o nejdůležitějších místech historického města.

Za jedno odpoledne zloději vykradli šest aut

Přerovsko/Hranicko – Rovnou k šesti krádežím věcí z aut došlo ve středu v odpoledních hodinách na různých místech v regionu. Škody se v některých případech vyšplhaly do desetitisíců korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT