„Když vám banka nepůjčí, zkuste oslovit investora. Navzdory pandemii jsou totiž investoři stále při chuti, mají dost peněz a rádi investují do zajímavých nápadů malého i většího podnikání,“ říká v pořadu Byznys kafe s VLM Margareta Křížová. Dáma, která už 25 let pomáhá menším i větším podnikatelům v oblasti fúzí a akvizic.

Turisté na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech na snímku z 10. července 2021. Do lázeňského města míří po koronavirové pauze převážně čeští návštěvníci.
Firmy v turismu už nemají rezervy. Bez kompenzací část podnikatelů skončí

Situace na trhu se podle ní mění. „Klasické banky jsou čím dál více konzervativní a v době rostoucích úroků u nich nebude lehké získat „levné peníze“, význam investorů tak dál poroste,“ podotýká dále Margareta Křížová, podle níž byl každý velký byznys kdysi malým podnikem, takže by se realizace svých nápadů neměli bát ani ti, kdo jsou teprve na počátku podnikání.

Pozvání do aktuálního dílu Byznys kafe s VLM, jenž moderuje šéfredaktor centrální redakce Deníku Jan Klička, přijal také vedoucí datové redakce Deníku Aleš Vojíř. Ten přiblížil, kolik u nás vzniklo v době covidu firem a kterým oborům se nyní nejvíce daří. Zástupce ředitele redakcí Martin Nevyjel pak vysvětlil, jak v Deníku funguje speciální ekonomická redakce a jaké vydává přílohy a další produkty.

Seriál webinářů 

Byznys kafe s VLM je seriál webinářů mediální skupiny Vltava Labe Media, který nabízí zajímavé informace ze světa byznysu, HR, marketingu, osobního rozvoje a mnohých dalších odvětví. To vše v podání profesionálů, kteří jsou prověřeni dlouhodobou zkušeností a úspěchy v oboru.

Kvůli šíření nemoci covid-19 musejí provozovatelé restaurací, barů a kaváren od pondělí kontrolovat doklady o bezinfekčnosti.
Konec roku restauracím náladu nezvedl. V prosinci přišlo méně hostů než dříve

„Díky velké rozmanitosti témat, žánrů i osobností, které náš mediální dům prostřednictvím svých webů a tištěných titulů nabízí, by byla škoda některé z nich nevyužít a nenabídnout je našim čtenářům a klientům v trochu jiné podobě – online a se zaměřením na byznys. Proto vznikl webinář s názvem Byznys kafe s VLM, který přináší zajímavá témata pro lajky i pro ostřílené businessmany,“ dodává ještě Aneta Koudelková, vedoucí firemní komunikace ve vydavatelství Vltava Labe Media.