O tom, že je prostředí heren ideálním podhoubím pro páchání kriminálních deliktů, svědčí i nedávný případ z Přerova.

„Dva neznámí pachatelé poškodili v herně v Přerově automat a ovlivnili tím výsledek výhry. Požadovali po servírce, aby jim vyplatila údajnou výhru ve výši 62 tisíc korun,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková případ z prosince loňského roku.

„Až když jim žena peníze odevzdala, zjistila, že je automat poškozený,“ shrnula mluvčí. Oba viníci zatím trestu unikají.

Že se nejedná o ojedinělý skutek, svědčí další dva případy se shodnými rysy. Neznámý pachatel vypáčil vloni v dubnu pokladny u čtyř výherních automatů v Hranicích a odnesl si z nich celkem 15 tisíc korun.

S prázdnou ale naopak odešel zloděj, který se v červenci pokoušel ukrást peníze z herny v Přerově. „Pachatel rozbil kryt na výherní ruletě a způsobil tím škody poškozením přístroje ve výši 7 tisíc korun,“ podotkla Sedláčková. Peníze ale neodcizil.

Značnou sumu peněz se podařilo získat manipulací s automatem v herně v Přerově dalšímu pachateli. Muž si navolil manipulací částku 101 tisíc korun, kterou mu obsluha baru vyplatila.

O týden později ovlivnil tentýž pachatel výhru zásahem do dalšího hracího přístroje. „Servírka mu dala 3 tisíce z celkové výhry 43 tisíc. Zbytek peněz už ale pachatel nedostal, protože si obsluha všimla poškození přístroje,“ popsala Sedláčková.

Obviněn hned z několika trestných činů byl také cizí státní příslušník, který vloni v květnu ve snaze získat peníze poškodil automat v herně v Lipníku nad Bečvou.

Protože byl však vyrušen servírkou, z místa utekl. Muže krátce nato dopadli policisté a obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí a porušování domovní svobody.

Zjistili totiž, že má podezřelý zákaz pobytu na území České republiky a navíc při útěku neoprávněně vnikl do cizího objektu. Kromě cizích osob a zákazníků se podle policejní mluvčí někdy obohacuje i samotný personál herny.

Takový případ se stal třeba vloni v únoru v Hranicích. „Číšník na automatu v baru snížil stav počítadel a vyplatil sám sobě rozdíl jako výhru 30 tisíc korun,“ vylíčila mluvčí. I tohoto pachatele už policisté dopadli a byl obviněn z podvodu.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika