Podle mluvčí policie Michaely Sedláčkové pachatel zhruba ve tři čtvrtě na deset oznámil, že je v budově Městského úřadu ve Smetanově ulici a v bývalém katastrálním úřadě uložena bomba. Uvedl tak do pohotovosti na deset policistů, osm městských strážníků a příslušníky hasičského záchranného sboru.

„Z objektu na náměstí T. G. Masaryka byly evakuovány na dvě desítky zaměstnanců magistrátu a zhruba dvacet civilních osob,“ popsala první zásahovou akci přerovská policejní mluvčí.

Podle jejích slov byl na místo přivolán pyrotechnik spolu se psovodem. Ten za přítomnosti zaměstnanců magistrátu provedl prohlídku vnitřní a vnější části budovy. „Žádná výbušnina zde naštěstí nebyla nalezena,“ shrnula Sedláčková.

Jak dále mluvčí podotkla, vyplynulo z oznámení, že by se mohl nástražný výbušný systém nacházet i v budově magistrátu města ve Smetanově ulici. „ Došlo k evakuaci zhruba padesátky zaměstnanců a dalších civilních osob,“ dodala Sedláčková. Také v tomto případě se jednalo o planý poplach a nástražný výbušný systém nebyl v objektu nalezen.