První případ skončil tím, že hlídka násilníka vykázala ze společné domácnosti.

Druhý z agresorů, který přítelkyni vyhrožoval zabitím, je nyní v cele. Policejní mluvčí Michaela Sedláčková k tomu dodala, že vyšetřovatelé v letošním roce už řešili celkem čtyři případy domácího násilí na Přerovsku.

K první napadené ženě vyjížděli policisté v úterý kolem poledne. „Čtyřiatřicetiletá oběť zatelefonovala na služebnu, že ji ve společné domácnosti v obci na Přerovsku napadl její o dva roky starší druh,“ popsala mluvčí.

Po příjezdu na místo našli policisté ženu na ulici před domem, kam utekla. Poškozená uvedla, že jí muž bezdůvodně po předchozí hádce vysypal obsah kabelky. Pak ji v jídelně povalil na zem, klekl na ni a zmlátil ji.

„Způsobil jí oděrky na celém těle. Vyšetřovatelé zjistili, že ji psychicky i fyzicky týrá už delší dobu,“ řekla Sedláčková.

S ohledem na předchozí útoky policisté agresora vykázali ze společného obydlí a bezprostředního okolí domu na dobu deseti dnů. Muž je podezřelý z trestného činu vydírání, za což mu hrozí až tři roky vězení.

Druhou obětí agresivního výpadu se stala tento týden teprve sedmnáctiletá dívka, které vyhrožoval v úterý dopoledne v bytě v Přerově čtyřiatřicetiletý muž.

„Vykopl uzavřené vstupní dveře do bytu, vnikl do místnosti a dívku pronásledoval. Protože jí vyhrožoval zabitím, zamkla se do koupelny,“ řekla Sedláčková.

Agresivní muž bouchal na dveře, snažil se dostat dovnitř, přičemž ulomil kliku u dveří. Nakonec sice odešel, ještě před tím ale rozbil nádobí na kuchyňské lince.

„I když pachatel ženu nenapadl, kvůli jeho chování se začala dívka bát, že své výhrůžky naplní. Proto se nám ozvala,“ řekla Sedláčková. Podezřelého krátce po činu policie zadržela na jedné z ulic v Přerově.

Vyšetřovatel proti muži zahájil stíhání pro trestné činy porušování domovní svobody a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Pachatele hlídka umístila do policejní cely. Hrozí mu odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.