Ten během dvou lednových dnů vnikl do celkem sedmi chat v zahrádkářských koloniích v Hranicích a okolí. Pachatel se dostal dovnitř po rozštípnutí nebo vypáčení dveří a v jednom případě rozbil okno.

„V chatkách ničil zařízení, odcizil zde horské kolo, křovinořez, sekery, propanbutanové láhve a další věci. Do některých ale pouze vnikl a nic neodcizil,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Škody byly vyčísleny na 33 tisíc korun. Podle mluvčí se muž dopustil svého jednání i přesto, že byl v minulých třech měsících potrestán Okresním soudem v Přerově za krádež.

Na Přerovsku se přitom nejedná o jediný případ vloupání do zahradních chatek. Policisté tento týden zadrželi také 23letého muže, který se v době od 26. do 30. ledna vloupal do chatky ve Vinarech u Přerova.

Pachatel se dostal na půdu po odstranění střešní krytiny a vytrhl zde poklop, kterým pak vnikl do obytné části. „V místnosti snědl troje oplatky, vypil dvě láhve vody, uvařil si kávu a zatopil v krbu,“ popsala policejní mluvčí.

Zloděj se však z pobytu v cizím obydlí dlouho neradoval. Přímo na místě byl totiž zadržen policejní hlídkou a převezen k výslechu na služebnu. Ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

Škoda byla vyčíslena na 2 tisíce korun. Oběma pachatelům nyní hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika