Vloni registrovali policisté v regionu 101 dopravních nehod, kde hlavní roli sehrával alkohol, předloni to bylo 103 havárií.

Jak uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková, ze 101 nehod, u kterých vloni registrovali policisté alkohol, byli opilí řidičí viníky v 79 případech a účastníky nehody ve 22 případech.

Jízda pod vlivem alkoholu je na jednom z předních míst v příčinách nehod. „Na prvním místě je špatný způsob jízdy, následuje nedání přednosti, rychlá jízda a na čtvrtém místě alkohol,“ uvedla Sedláčková.

Jak potvrdil šéf dopravního inspektorátu v Přerově Lubomír Koláček, představují podnapilí řidiči závažný problém. Policisté proto zesilují hlídky na silnicích, a to zejména o víkendech.

„Mimo to provádíme nárazové kontrolní akce, když se konají zábavy nebo kulturní akce s vysokou návštěvností. Náročné bylo i silvestrovské období,“ řekl Koláček.

Negativní zkušenosti s opilými řidiči mají také strážníci. Dokazuje to i případ, který se stal letos v lednu v Přerově. „Do auta nastoupil opilý řidič, kterého začala sledovat motohlídka. Muž při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení a najel do protisměru tak, že řidič policejního vozu musel vjet na chodník, aby zabránil střetu,“ popsal zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Strážníkům se podařilo řidiče zastavit. Když přišel strážník k autu opilého muže, ten přibouchl dveře tak, že zachytil strážníka do dveří, rozjel se s autem rozjel a táhnul strážníka po silnici.

Tomu se podařilo do auta naskočit a převzít kontrolu nad volantem. Opilý muž skončil v rukou republikové policie.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika