„Byli jsme upozorněni, že na hřbitově se pohybuje podezřele se chovající skupinka tří mužů. Po příjezdu na místo naše hlídka narazila na dva muže, kteří však popírali, že by dělali něco nezákonného,“ uvedl zástupce ředitele přerovských strážníků Ladislav Petrovský.

„Mezitím se však z místa rychle vzdaloval další člen této skupinky. Přitom ho zpozoroval jeden z návštěvníků hřbitova, který to oznámil zasahující hlídce,“ popsal Petrovský událost z konce minulého týdne. Jeden ze strážníků muže pronásledoval a dostihl. „Podezřelý měl v batohu sošku, kterou odcizil z jednoho z hrobů,“ doplnil Petrovský.

Zloděje stážníci předali státním policistům. „Zjistili jsme, že se jedná o osmnáctiletého mladíka, který měl v úmyslu sochu prodat do sběrných surovin. Je podezřelý z trestného činu krádeže a hrozí mu odnětí svobody na dobu dvou let, případně peněžitý trest,“ informovala mluvčí přerovských policistů Michaela Sedláčková.

Cena sošky Krista, která měří necelých sedmdesát centimetrů a váží zhruba dvacet kilogramů, se podle ní pohybuje kolem osmnácti tisíc korun. Vedoucí správy přerovského hřbitova Anna Jurečková potvrdila, že v poslední době přibylo krádeží, a to zejména v urnovém háji.

„Upozornila nás na to jedna majitelka hrobu. Při následné kontrole jsme skutečně zjistili, že na několika místech někdo ukradl lampičky,“ sdělila Jurečková.