Přestože bývá objasněnost u krádeží osobních vozidel s ohledem na nedostatek svědeckých výpovědí nižší, vloni se policistům podařil husarský kousek.

Zatkli totiž 28letého muže z Přerova, který měl na svém kontě kromě krádeží aut i celou řadu dalších deliktů – vykrádal sklepy, řídil bez řidičského oprávnění a dokonce prodával drogy.

„Pachatel odcizil v červnu uzamčené vozidlo Škoda, se kterým pak odjel do obce na Zlínsku a chtěl je zde prodat. Ve druhé polovině července odcizil další zaparkované vozidlo za účelem prodeje,“ popsala policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Zloděj byl také koncem loňského července přistižen policií při řízení osobního vozidla, přestože nebyl držitelem řidičského oprávnění a měl Okresním soudem v Přerově vyslovený zákaz řízení.

„Kromě toho vnikl v srpnu do vozidla Fiat po vyháčkování zajišťovacího kolíku. Stejným způsobem se dostal i do dalších vozidel Škoda Felicia a Fiat Punto,“ doplnila mluvčí.

Vedle obvinění z krádeží a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění bylo muži navíc sděleno obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Vyšetřovatelé totiž zjistili, že na různých místech přerovského okresu prodával pervitin. „Muž odebral od známého metamfetamin a zčásti ho užíval pro svou potřebu, nebo prodával na různých místech okresu Přerov,“ popsala Sedláčková.

Pachatel se dopouštěl také krádeží. Loni v květnu vnikl okénkem do sklepa domu v Přerově. Odtud se dostal do dvora a poté násilím vnikl do skladu a šatny prodejny potravin.

„Z příruční pokladničky odcizil peníze, stravenky a cigarety,“ uvedla Sedláčková. Za trestné činy hrozí pachateli až pět let vězení.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika