Lupič donutil v odpoledních hodinách s pistolí v ruce zaměstnankyni obsluhy, aby mu vydala hotovost ve výši 40 tisíc korun. Muž z místa činu utekl, přepadená žena však hned následující den přišla na policii sestavit jeho identikit.

„Pachatel loupežného přepadení namířil na pracovnici obsluhy dosud nezjištěnou krátkou střelnou zbraň se slovy: Dej sem prachy, ať se něco nestane,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Podle jejích slov poté žena ze strachu o život odevzdala pachateli veškerou tržbu.

„Muž se choval jako normální zákazník a vypadal, jako by vypisoval sázky. Díval se na tabule a pak usedl ke stolečku. Nasadil si kšiltovku a sluneční brýle a tvářil se, že je na odchodu. Najednou ale z ničeho nic vytáhl zbraň a namířil ji na mě,“ popsala otřesný zážitek přepadená pracovnice sázkové kanceláře, která si nepřála uvést své jméno. Podle jejích slov vypadal pachatel docela sympaticky. „Měl na sobě riflové oblečení a byl vysoké štíhlé postavy. Mohl být tak ve věku mezi 50 až 55 lety, vysoký asi 190 centimetrů,“ upřesnila přepadená.

Policie v této souvislosti žádá veřejnost o jakékoliv informace, které by přispěly k objasnění případu. „Pokud může kdokoliv podat nějaké údaje k osobě pachatele, ať se obrátí na nejbližší služebnu nebo linku 158,“ dodala k tomu přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

V Přerově se během krátké doby jedná už o druhý případ. Neznámý útočník totiž přepadl počátkem července také sázkovou kancelář v Čechově ulici. Scénář byl podobný jako nyní. „Pachatel měl střelnou zbraň a byl maskován slunečními brýlemi a červenou kšiltovkou,“ popsala první loupež přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muž si podle jejích slov z místa činu odnesl hotovost 10 tisíc korun. Mezi pracovníky sázkových kanceláří teď panuje nervozita. „To víte, že máme strach. Na druhou stranu si ale říkáme, že se to může stát komukoliv z obchodníků,“ popsal své pocity jeden ze zaměstnanců sázkové kanceláře v centru města.

Hledaný muž má 50 let, je 190 cm vysoký, štíhlé postavy, prošedivělé krátké vlasy, na hlavě měl černou kšiltovku, tmavé sluneční brýle, oblečený měl riflový komplet (kalhoty a bunda) světle modré barvy, na nohou sandále, v ruce držel igelitovou tašku světle modré barvy.