Hladovkou chce dosáhnout toho, aby byl jeho případ znovu prošetřen. „Zaparkuji auto před svým bytem a budu v něm sedět bez potravy, než se znovu prošetří, zda jsem byl oprávněně vyhoštěn,“ říká odhodlaně pětapadesátiletý muž.

Manželé Kušteinovi se rozvádí od ledna a jejich rozvod provázejí spory. Ty vyvrcholily v sobotu 14. července. Dva dny nato byl muž vykázán ze společné domácnosti na základě známek domácího násilí. Nejdříve nesměl vstoupit do bytu deset dnů, později mu tato lhůta byla soudem prodloužena na čtyřicet dní. „Musel jsem odevzdat klíče a dostal jsem seznam ubytoven. Do noci jsem je objížděl, protože ani v jedné nebylo volné místo,“ dodává Kuštein.

Co se osudného dne odehrálo mezi manželi, vědí nejlépe oni sami. Z policejního zápisu však vyplývá, že potyčka to nebyla první. Kuštein se hájí, že ženě nevyhrožoval ani ji nenapadl. Vyjádření jeho manželky se redakci nepodařilo ani po dvou dnech zjistit.

Jedná se už o osmý případ od začátku roku, kdy přerovští policisté vykázali ze společné domácnosti agresora. K tomu, aby byl násilník vykázán, však musí být splněny znaky domácího násilí. „Zda se jedná o domácí násilí, určují proškolení policisté, kteří zkoumají, zda jsou splněny zákonné podmínky. Na základě zjištěných skutečností mohou vykázat agresora z bytu,“ informovala policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Další zásadou je, že musí být jasně určené role, kdo je agresorem a kdo obětí. „Policisté spoustu důkazů ověřují například v informačních systémech policie, u soudů, lékařů, svědků a dalších rodinných příslušníků,“ doplnila Sedláčková.