K prvnímu případu došlo asi padesát minut po půlnoci na Nový rok. Skupinkou 4 až 5 osob byl v ulici Wilsonova napaden 21letý mladík. Po potyčce utrpěl několik zranění.

„Poškozený měl otřes mozku, ránu na rtu a dále poranění zubu s dobou léčení 4 až 6 týdnů,“ řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Mladík byl hospitalizován v nemocnici. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví.

K dalšímu případu došlo ve stejný den kolem půl šesté ráno, kdy 25letý podezřelý před vinárnou na Horním náměstí po slovní rozepři napadl úderem pěstí do obličeje 37letého poškozeného.

„Ten upadl na zem, kde do něj útočník kopal,“ sdělila Sedláčková. Poškozenému se podle jejích slov snažil pomoci 19letý mladík, kterého však stejný útočník rovněž napadl úderem pěstí do obličeje, ale zranění mu nezpůsobil.

Poté násilník obrátil svoji agresi znovu proti prvnímu napadenému muži, kterého dál kopal do těla a pokračoval v bití i poté, co poškozený vstal ze země.

„Ten se začal aktivně bránit, uchopil do ruky nůž, který chtěl v obraně použít jako tzv. boxera. Vlastním nožem se však 37letý poškozený zranil v oblasti palce pravé ruky s přerušením šlachy natahovače palce. Dále utrpěl po fyzickém napadení další zranění, a to v oblasti hlavy, na nose a v obočí,“ doplnila Sedláčková s tím, že celková doba jeho léčení se odhaduje asi na dva měsíce s možností trvalých následků.

Policejní hlídka násilníka zadržela a po sdělení obvinění byl propuštěn na svobodu. „Za trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody případně peněžitý trest,“ upřesnila mluvčí Michaela Sedláčková.

Ve stejné době a na témže místě došlo k další výtržnosti. Iniciátorkou byla tentokrát 17letá dívka.

„Ta po slovní rozepři chytila za vlasy a strhla na zem 36letou ženu. Na zemi ji zaklekla a bila pěstmi do horní části těla a hlavy. Způsobila jí lehké zranění s dobou léčení do 7 dnů,“ popsala třetí případ násilí policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Zajímá vás, co se ještě dělo osilvestrovské noci: Silvestr na Přerovsku: lidé řídili opilí