Drama se odehrálo dvě hodiny po půlnoci. Mladík byl na návštěvě u své matky a jeho sedmačtyřicetiletého druha. Došlo zde k vzájemnému konfliktu, který se nakonec mladý muž pokusil vyřešit tak, že na otčíma zaútočil zavíracím nožem.

„Svému nevlastnímu otci způsobil tři bodné ranky na stehně, čímž mu způsobil zranění s předpokládanou dobou léčení dva týdny,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na místo přijeli policisté, kteří pětadvacetiletého muže odvezli do nemocnice. Tam mu lékaři odebrali krev. „Pachatel je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví a za své činy může jít do vězení až na dva roky,“ vysvětlila Zajícová.

Na Lipnicku to přitom není první případ rodinného násilí, který se zde odehrál. Podobně nepřiměřeným způsobem se s rodinnými problémy snažila vyrovnat na počátku srpna jednapadesátiletá žena, která svého o čtrnáct let staršího přítele, s nímž sdílela společnou domácnost v obci na Lipnicku, pokoušela udeřit do hlavy motykou a poté i cihlou. Tehdy pětašedesátiletý muž po předchozí slovní rozepři a následném útoku usoudil, že by mu jeho přítelkyně byla schopna ublížit a ze dvorku utekl na zahradu rodinného domu.